Menu

Recenze a srovnání Canon PowerShot G9 X II

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kompaktů nad 8000 Kč

Datum doporučení: Duben 2018

  • Kvalita pořízených snímků
  • Vysoké rozlišení
  • Konektivita
  • Nižší výdrž baterie
  • Průměrný zoom
  • Vyšší cena
10 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kompaktní digitální fotoaparát Canon PowerShot G9 X II nabídne svým uživatelům rozlišení 20,9 Mpx, což je hodnota, která je pro běžné využití naprosto dostačující a umožní zobrazení i na velkých plochách bez výrazného zhoršení kvality obrazu. V kombinaci se CMOS snímačem nabízí zdařilou variantu, která eliminuje šum a promítá se do vysoké kvality pořízených snímků. Fotoaparát je samozřejmě vhodný i pro pořizování videozáznamu a v tomto ohledu nabídne slušné rozlišení 1920 x 1080 které je pro běžné využití zcela dostačující.

Přiblížení zajišťuje optický zoom 3x a digitální 12x a obě tyto hodnoty lze v konkurenci srovnatelných modelů považovat za průměrné. Foťáku samozřejmě nechybí optická stabilizace, která zajistí ostrý obraz i v pohybu a zhoršených podmínkách. Citlivost na okolní světlo, která je determinována hodnotami ISO, se pohybuje v rozmezí 125 až 12800 a znamená velmi dobré možnosti přizpůsobení se variabilním světelným podmínkám.

Parametr Tento produkt
Výrobce Canon
Typ snímače CMOS
Poměr stran snímače 4:5
Velikost snímače (mm) Neuvedeno
Optický zoom (x) 3
Digitální zoom (x) 12
Stabilizátor Optický
Makro od (cm) 35
ISO min 125
ISO max 12 800
Velikost displeje (") 3,2
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
Rozlišení (mpx) 20,9

Hodnocení funkcí a baterie

Canon PowerShot G9 X II nabídne slot pro připojení USB i HDMI, díky čemuž jsou celkové možnosti konektivity na velmi dobré úrovni. Samozřejmostí v této cenovce je pak také Wi-Fi připojení, které umožní připojení k místním sítím. Výdrž baterie by se měla pohybovat podle výrobce okolo 235 snímků na jedno nabití, což je zhruba průměrná hodnota postačující pro běžné využití.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (počet snímků) 235
USB Ano
HDMI Ano

Hodnocení konstrukce

V ohledu konstrukčního řešení je možné konstatovat, že vzhledem ke svým kvalitám a velmi slušnému vybavení fotoaparát zůstává naprosto kompaktní a nabízí velmi příznivé rozměry. Co se týče hmotnosti, řadí se mezi průměr a 206 gramů by nemělo možnosti manipulace výrazně ovlivňovat.

Parametr Tento produkt
Materiál těla Neuvedeno
Rozměry (mm) 108 x 64 x 38
Hmotnost (g) 246

Naše hodnocení a závěr

Canon PowerShot G9 X II je fotoaparát vyšší cenové kategorie, který nabízí za odpovídající cenu velmi dobré parametrové vybavení. Jeho hlavní doménou jsou kvalitní komponenty ve všech ohledech. Za slabinu lze považovat snad jen průměrnou výdrž baterie.

10 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Canon PowerShot G9 X II

Canon PowerShot G9 X II

10 000 Kč Orientační cena