Recenze a porovnání Canon PowerShot G9 X II | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Canon PowerShot G9 X II

v kategorii Kompakty

Klady

  • Ostřicí kroužek objektivu
  • Dobrý poměr ceny a výkonu
  • Větší snímač

Zápory

  • Nižší výdrž baterie
  • Průměrný zoom
  • Bez hledáčku
9 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kompaktní digitální fotoaparát Canon PowerShot G9 X II nabídne svým uživatelům rozlišení 20,9 MPx, což je hodnota, která je pro běžné využití naprosto dostačující a umožní zobrazení i na velkých plochách bez výrazného zhoršení kvality obrazu. V kombinaci s relativně velkým CMOS snímačem formátu 1/CX nabízí zdařilou variantu, odolnou i vůči mírně vyšším hodnotám ISO. Fotoaparát je samozřejmě vhodný i pro pořizování videozáznamu. V tomto ohledu nabídne slušné rozlišení Full HD při 60 snímcích za sekundu.

Trojnásobný optický zoom je v kontrastu s ostatními produkty spíše průměrný, běžnému uživateli bez požadavků na velké přiblížení snímků však vyhoví. Foťáku samozřejmě nechybí optická stabilizace, která zajistí ostrý obraz i v pohybu a zhoršených podmínkách, berte však v potaz cenovou kategori – stabilizace bude lepší než žádná, rozhodně však neočekávejte zázraky. Světelnost objektivu v nejkratším ohnisku f/1,8 předurčuje fotoaparát k dobré schopnosti při práci s hloubkou ostrosti, ale také za zhoršených světelných podmínek.

Se schopností závěrky fotit při nejkratší expozici 1/2000 sekundy patří mezi nejvýkonnější modely na trhu. Rychlejší závěrku byste využili jen těžko, proto ji výrobci u kompaktů ani nedodávají. Zajímavá je nadstandardně dlouhá maximální délka expozice, ta dovolí focení statických objektů i ve tmě, ale také kupříkladu kreslení světlem. Rychlost sériového snímaní 8,2 snímků za sekundu se pak řadí k mírnému nadprůměru. Displej výklopnou funkci nemá, dotyková plocha však neschází. Režim Makro dovede ostřit až od 35 centimetrů, pro účely makrofotografie se tento model nehodí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Formát snímače

1/CX

Typ snímače

CMOS

Velikost snímače (mm)

13,2 x 8,8

Plocha snímače (mm^2)

116

Rozlišení (mpx)

20,9

Optická stabilizace

V objektivu

Nejkratší čas závěrky (s)

1/2000

Rychlost sériového snímání (sn./s)

8,2

Maximální délka expozice (s)

30

Hledáček

Není

Velikost displeje (")

3,2

Výklopný displej

Ne

Dotykový displej

Ano

Stavový displej

Ne

Optický zoom (x)

3

Makro od (cm)

35

ISO min

125

ISO max

12 800

Rozlišení videa (px)

1920 x 1080

FPS videa

60

Hodnocení funkcí a baterie

Canon PowerShot G9 X II nabídne slot pro připojení USB i HDMI, díky čemuž jsou celkové možnosti konektivity na velmi dobré úrovni. Samozřejmostí je pak také WiFi připojení, které umožní bezdrátové připojení a přenos dat. Výdrž baterie by se měla pohybovat podle výrobce okolo 235 snímků na jedno nabití, jedná se o slabší průměr. Fotografie se ukládají na SD kartu.

Parametr Tento produkt
Výdrž baterie (počet snímků)

235

Wi-Fi

Ano

USB

Ano

HDMI

Ano

Výstup mikrofonu

Ne

Typ paměťové karty

SD / SDHC / SDXC

Počet paměťových karet

1

Hodnocení konstrukce

V ohledu konstrukčního řešení je možné konstatovat, že vzhledem ke svým kvalitám a velmi slušnému vybavení fotoaparát zůstává naprosto kompaktní a nabízí velmi příznivé rozměry. Co se týče hmotnosti, řadí se mezi lehký nadprůměr a 206 gramů by nemělo možnosti manipulace jakkoli ovlivňovat. S ohledem na provedení těla v hliníku je hmotnost překvapivě nízká.

Parametr Tento produkt
Materiál těla

Hliník

Rozměry (mm)

98 x 58 x 31

Hmotnost (g)

206

Utěsnění (prach/vlhkost)

Ne

Naše hodnocení a závěr

Canon PowerShot G9 X II je fotoaparát vyšší cenové kategorie, který nabízí za odpovídající cenu dobré parametrové vybavení. Jeho hlavní doménou je kombinace většího snímače s velmi světelným objektivem. Velmi zajímavý je také manuální kroužek objektivu, který lze využít pro manuální ostření, nastavení clonového čísla či zoomování v závislosti na nastaveních uživatele. Za slabinu lze považovat průměrnou výdrž baterie a menší zoom. V případě, že hledáte zařízení s kvalitnějším vybavením, podívejte se na recenzi modelu Sony CyberShot DSC-RX100 VII.

9 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Canon PowerShot G9 X II
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v naší redakci specializauje na technická témata. V článku o kompaktních fotoaparátech vám vysvětlí nejen vliv velikosti snímače na kvalitu fotek, ale také fungování zoomu. Jeho články najdete mimo jiné u zrcadlovek, mobilních telefonů a notebooků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Canon PowerShot G9 X II

Canon PowerShot G9 X II

9 800 Kč Orientační cena