Recenze a porovnání Sony Cyber-Shot DSC-WX350 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sony Cyber-Shot DSC-WX350

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kompaktů do 8000 Kč

Datum doporučení: Duben 2018

76,3 % Celkové hodnocení
  • Kompaktnost
  • Výdrž baterie
  • Vysoké rozlišení
  • Průměrnější parametry
  • Průměrný zoom
  • Chybí připojení HDMI
6 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Kompaktní digitální fotoaparát Sony Cyber-Shot DSC-WX350 přináší pro své uživatele rozlišení velmi slušných 18,2 Mpx. Ačkoliv je hodnota tohoto parametru laickou veřejností často přeceňována je možné konstatovat, že má důležitý vliv na kvalitu fotek především při manipulaci s nimi ve zvětšených formátech. Snímač CMOS o velikosti 6,17 x 4,55 by měl přinášet v kombinaci s výše zmíněným rozlišením nadstandardní kvalitu fotek v ohledu na zvolenou cenovou kategorii a měl by se postarat o absenci šumu. Foťák umí samozřejmě pořizovat také videosnímky, které zachycuje v rozlišení 1920 x 1080, což je standard dnešních fotografických zařízení a bohatě stačí pro záznamy standardní kvality

Přiblížení zajišťuje optický zoom 20x a digitální 4x. Díky těmto možnostem se foťák řadí z pohledu zoomu do průměrných zařízení. Sony Cyber-Shot DSC-WX350 nechybí standard v podobě vybavení optickým stabilizátorem, který se stará o ostré snímky i v pohybu. Citlivost světla, která je determinována hodnotou ISO se pohybuje v rozmezí 80 až 12800, díky čemuž je možné přizpůsobit foťák podle aktuálních světelných podmínek podle zhruba průměrných standardů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sony

Typ snímače

CMOS

Velikost snímače (mm)

6,17 x 4,55

Optický zoom (x)

20

Optická stabilizace

V těle

Makro od (cm)

5

ISO min

80

ISO max

12 800

Velikost displeje (")

3

Rozlišení videa (px)

1920 x 1080

Rozlišení (mpx)

18,2

Hodnocení funkcí a baterie

Sony Cyber-Shot DSC-WX350 je vybaven slotem pro připojení USB kabelu, ale bohužel mu chybí možnost připojení HDMI. Naopak nabízí Wi-Fi připojení, které umožňuje připojení k internetovým sítím. Baterie slibuje výdrž velmi nadstandardních 470 snímků a řadí se tak do vysokého nadprůměru.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi

Ano

Výdrž baterie (počet snímků)

470

USB

Ano

HDMI

Ne

Hodnocení konstrukce

V ohledu konstrukčních specifikací nás zajímá především hořčíková konstrukce, která je pevná, ale zároveň zachovává velmi příznivé hmotnostní vlastnosti. Fotoaparát tak váží pouze 137 gramů a manipulace s ním by neměla nikomu nadělat větší problémy. Podobně je na tom foťák i z pohledu konstrukčních rozměrů, takže jeho držení by mělo být opravdu pohodlné.

Parametr Tento produkt
Materiál těla

Kov

Rozměry (mm)

108 x 64 x 38

Hmotnost (g)

246

Naše hodnocení a závěr

Celkově považujeme Sony Cyber-Shot DSC-WX350 za velmi dobře vybavený model v poměru ceny ku výkonu. Jeho hlavní doménou je celková kvalita komponent a kompaktní rozměry ve spojení s nízkou hmotností, díky čemuž se jedná o ideální volbu pro méně náročné zákazníky, kteří hledají výkonný fotoaparát za dobrou cenu.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Sony Cyber-Shot DSC-WX350 | Hodnocení: 76,3 %
Jakub Gulec je v naší redakci v roli technického redaktora. V minulosti se věnoval poloprofesionálně focení. V rukou měl kdejaký fotoaparát, ať už kompaktní, zrcadlovku nebo kompakt s výměnným objektivem, fototechnice tak dobře rozumí. Kromě fotoaparátů má v péči také celou řadu témat zaměřených na elektroniku či elektrické nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sony Cyber-Shot DSC-WX350

Sony Cyber-Shot DSC-WX350

6 000 Kč Orientační cena