Menu

Recenze a srovnání Sony Cyber-Shot DSC-WX350

Levný foťák v kategorii Kompakty

Klady

  • Kompaktnost
  • Výdrž baterie
  • Vysoké rozlišení

Zápory

  • Průměrnější parametry
  • Průměrný zoom
  • Chybí připojení HDMI
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kompaktní digitální fotoaparát Sony Cyber-Shot DSC-WX350 přináší pro své uživatele rozlišení velmi slušných 18,2 Mpx. Ačkoliv je hodnota tohoto parametru laickou veřejností často přeceňována je možné konstatovat, že má důležitý vliv na kvalitu fotek především při manipulaci s nimi ve zvětšených formátech. Snímač CMOS o velikosti 6,17 x 4,55 by měl přinášet v kombinaci s výše zmíněným rozlišením nadstandardní kvalitu fotek v ohledu na zvolenou cenovou kategorii a měl by se postarat o absenci šumu. Foťák umí samozřejmě pořizovat také videosnímky, které zachycuje v rozlišení 1920 x 1080, což je standard dnešních fotografických zařízení a bohatě stačí pro záznamy standardní kvality

Přiblížení zajišťuje optický zoom 20x a digitální 4x. Díky těmto možnostem se foťák řadí z pohledu zoomu do průměrných zařízení. Sony Cyber-Shot DSC-WX350 nechybí standard v podobě vybavení optickým stabilizátorem, který se stará o ostré snímky i v pohybu. Citlivost světla, která je determinována hodnotou ISO se pohybuje v rozmezí 80 až 12800, díky čemuž je možné přizpůsobit foťák podle aktuálních světelných podmínek podle zhruba průměrných standardů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sony

Typ snímače

BSI-CMOS

Velikost snímače (mm)

6,17 x 4,55

Optický zoom (x)

20

Optická stabilizace

Ano

Makro od (cm)

5

ISO min

80

ISO max

12 800

Velikost displeje (")

3

Rozlišení videa (max)

1920 x 1080

Rozlišení snímače (Mpx)

18,2

Hodnocení funkcí a baterie

Sony Cyber-Shot DSC-WX350 je vybaven slotem pro připojení USB kabelu, ale bohužel mu chybí možnost připojení HDMI. Naopak nabízí Wi-Fi připojení, které umožňuje připojení k internetovým sítím. Baterie slibuje výdrž velmi nadstandardních 470 snímků a řadí se tak do vysokého nadprůměru.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi

Ano

Výdrž baterie (počet snímků)

470

USB

Ano

HDMI

Ne

Hodnocení konstrukce

V ohledu konstrukčních specifikací nás zajímá především hořčíková konstrukce, která je pevná, ale zároveň zachovává velmi příznivé hmotnostní vlastnosti. Fotoaparát tak váží pouze 137 gramů a manipulace s ním by neměla nikomu nadělat větší problémy. Podobně je na tom foťák i z pohledu konstrukčních rozměrů, takže jeho držení by mělo být opravdu pohodlné.

Parametr Tento produkt
Materiál těla

Hořčík

Rozměry (mm)

96 x 55 x 26

Hmotnost (g)

137

Naše hodnocení a závěr

Celkově považujeme Sony Cyber-Shot DSC-WX350 za velmi dobře vybavený model v poměru ceny ku výkonu. Jeho hlavní doménou je celková kvalita komponent a kompaktní rozměry ve spojení s nízkou hmotností, díky čemuž se jedná o ideální volbu pro méně náročné zákazníky, kteří hledají výkonný fotoaparát za dobrou cenu.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sony Cyber-Shot DSC-WX350
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v naší redakci specializuje na technická témata. V článku o kompaktních fotoaparátech vám vysvětlí nejen vliv velikosti snímače na kvalitu fotek, ale také fungování zoomu. Jeho články najdete mimo jiné u zrcadlovek, mobilních telefonů a notebooků.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sony Cyber-Shot DSC-WX350

Sony Cyber-Shot DSC-WX350

6 000 Kč Orientační cena