Menu

Recenze a srovnání Sony Cyber-Shot DSC-WX350

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kompaktů do 8000 Kč

Datum doporučení: Duben 2018

  • Kompaktnost
  • Výdrž baterie
  • Vysoké rozlišení
  • Průměrnější parametry
  • Průměrný zoom
  • Chybí připojení HDMI
5 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kompaktní digitální fotoaparát Sony Cyber-Shot DSC-WX350 přináší pro své uživatele rozlišení velmi slušných 18,2 Mpx. Ačkoliv je hodnota tohoto parametru laickou veřejností často přeceňována je možné konstatovat, že má důležitý vliv na kvalitu fotek především při manipulaci s nimi ve zvětšených formátech. Snímač CMOS o velikosti 6,17 x 4,55 by měl přinášet v kombinaci s výše zmíněným rozlišením nadstandardní kvalitu fotek v ohledu na zvolenou cenovou kategorii a měl by se postarat o absenci šumu. Foťák umí samozřejmě pořizovat také videosnímky, které zachycuje v rozlišení 1920 x 1080, což je standard dnešních fotografických zařízení a bohatě stačí pro záznamy standardní kvality

Přiblížení zajišťuje optický zoom 20x a digitální 4x. Díky těmto možnostem se foťák řadí z pohledu zoomu do průměrných zařízení. Sony Cyber-Shot DSC-WX350 nechybí standard v podobě vybavení optickým stabilizátorem, který se stará o ostré snímky i v pohybu. Citlivost světla, která je determinována hodnotou ISO se pohybuje v rozmezí 80 až 12800, díky čemuž je možné přizpůsobit foťák podle aktuálních světelných podmínek podle zhruba průměrných standardů.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sony
Typ snímače CMOS
Velikost snímače (mm) 6,17 x 4,55
Optický zoom (x) 20
Optická stabilizace V těle
Makro od (cm) 5
ISO min 80
ISO max 12 800
Velikost displeje (") 3
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
Rozlišení (mpx) 18,2

Hodnocení funkcí a baterie

Sony Cyber-Shot DSC-WX350 je vybaven slotem pro připojení USB kabelu, ale bohužel mu chybí možnost připojení HDMI. Naopak nabízí Wi-Fi připojení, které umožňuje připojení k internetovým sítím. Baterie slibuje výdrž velmi nadstandardních 470 snímků a řadí se tak do vysokého nadprůměru.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (počet snímků) 470
USB Ano
HDMI Ne

Hodnocení konstrukce

V ohledu konstrukčních specifikací nás zajímá především hořčíková konstrukce, která je pevná, ale zároveň zachovává velmi příznivé hmotnostní vlastnosti. Fotoaparát tak váží pouze 137 gramů a manipulace s ním by neměla nikomu nadělat větší problémy. Podobně je na tom foťák i z pohledu konstrukčních rozměrů, takže jeho držení by mělo být opravdu pohodlné.

Parametr Tento produkt
Materiál těla Kov
Rozměry (mm) 108 x 64 x 38
Hmotnost (g) 246

Naše hodnocení a závěr

Celkově považujeme Sony Cyber-Shot DSC-WX350 za velmi dobře vybavený model v poměru ceny ku výkonu. Jeho hlavní doménou je celková kvalita komponent a kompaktní rozměry ve spojení s nízkou hmotností, díky čemuž se jedná o ideální volbu pro méně náročné zákazníky, kteří hledají výkonný fotoaparát za dobrou cenu.

5 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Michaela Černá | Datum: | Produkt: Sony Cyber-Shot DSC-WX350

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sony Cyber-Shot DSC-WX350

Sony Cyber-Shot DSC-WX350

5 500 Kč Orientační cena