Menu

Recenze a srovnání Racing Pro ZK-010

Klady

  • Poměr ceny a výkonu
  • Několik barevných variant
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Nemá bederní opěrku
  • Opěrku hlavy nelze nastavit
  • Nepohodlné opěrky rukou
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Kancelářská židle RACING PRO ZK-010 funguje na bázi houpací mechaniky. To znamená, že opěrka není pevně přichycena k sedací části a pomocí pohybů, je tak možné uvést křeslo do rozhoupaní. Materiál potahu je vyroben ze syntetické kůže, která sice nenabízí takový komfort, jako kůže skutečná, ale na druhou stranu jsou náklady na její pořízení výrazně nižší, a navíc dovoluje více možností údržby. Nosnost židle přináší 120 kg a ačkoliv nelze tento parametr považovat za nikterak oslnivý, jistě pro běžné použití vystačí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Racing

Nosnost (kg)

120

Mechanika

Houpací

Materiál potahu

Syntetická kůže

Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ne

Výška sedáku min. (cm)

48

Hmotnost (kg)

15

Mechanika

Houpací

Rozměry, hmotnost a vybavení

Co se týče rozměrů, zapadá židle do průměru srovnatelných výrobků. Výhodou je její šířka, která se promítá i do vlastností sedáků, který by měl nabídnout dostatečný prostor. Silnou stránkou židle je také její nízká hmotnost 15 kg, která naznačuje, že celkové možnosti manipulace se o tohoto produktu jeví jako velmi slušné. Výhodou je pak také vybavenost opěrkou hlavy, která zvyšuje komfort sedícího. Naopak židli bohužel chybí bederní opěrka.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ne

Šířka židle (cm)

51

Výška sedáku min. (cm)

48

Výška sedáku max. (cm)

58

Hmotnost (kg)

15

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé židle RACING PRO ZK-010 chválí především celkový komfort posedu za velmi příznivou pořizovací cenu. Oceňují také designovou stránku a snadnou montáž. Naopak jako častá kritika se objevuje poznámka o výšce ručních opěrek, která je pro vyšší postavy poněkud nepraktická.

Závěr

Židle RACING PRO ZK-010 je vhodnou volbou pro všechny zákazníky, kteří hledají za nízkou cenu parametrové vybavení konkurující podstatně dražším modelům. Její hlavní doménou je slušné vybavení ve všech ohledech a snadná manipulace. Naopak za slabinu lze považovat absenci bederní opěrky a nevhodnost židle pro vysoké postavy.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Racing Pro ZK-010
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka již několik let věnuje srovnávání produktů. Má proto bohaté zkušenosti, které zúročuje také u tématu kancelářských židlí. Při své práci zohledňuje nejen výsledky nejrůznějších testů, ale také uživatelské i odborné recenze. Díky tomu může doporučit vhodný produkt nejen nenáročným uživatelům pro méně časté využití, ale také těm, kteří na kancelářské židli tráví nepřetržitě každý pracovní den.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Racing Pro ZK-010

Racing Pro ZK-010

2 000 Kč Orientační cena