Recenze a porovnání Racing Pro ZK-010 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Racing Pro ZK-010

Klady a zápory

Klady

  • Poměr ceny a výkonu
  • Několik barevných variant
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Nemá bederní opěrku
  • Opěrku hlavy nelze nastavit
  • Nepohodlné opěrky rukou
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Kancelářská židle RACING PRO ZK-010 funguje na bázi houpací mechaniky. To znamená, že opěrka není pevně přichycena k sedací části a pomocí pohybů, je tak možné uvést křeslo do rozhoupaní. Materiál potahu je vyroben ze syntetické kůže, která sice nenabízí takový komfort, jako kůže skutečná, ale na druhou stranu jsou náklady na její pořízení výrazně nižší, a navíc dovoluje více možností údržby. Nosnost židle přináší 120 kg a ačkoliv nelze tento parametr považovat za nikterak oslnivý, jistě pro běžné použití vystačí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Racing

Nosnost (kg)

120

Mechanika

Houpací

Materiál potahu

Syntetická kůže

Rozměry, hmotnost a vybavení

Co se týče rozměrů, zapadá židle do průměru srovnatelných výrobků. Výhodou je její šířka, která se promítá i do vlastností sedáků, který by měl nabídnout dostatečný prostor. Silnou stránkou židle je také její nízká hmotnost 15 kg, která naznačuje, že celkové možnosti manipulace se o tohoto produktu jeví jako velmi slušné. Výhodou je pak také vybavenost opěrkou hlavy, která zvyšuje komfort sedícího. Naopak židli bohužel chybí bederní opěrka.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ne

Šířka židle (cm)

51

Výška sedáku min. (cm)

48

Výška sedáku max. (cm)

58

Hmotnost (kg)

15

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé židle RACING PRO ZK-010 chválí především celkový komfort posedu za velmi příznivou pořizovací cenu. Oceňují také designovou stránku a snadnou montáž. Naopak jako častá kritika se objevuje poznámka o výšce ručních opěrek, která je pro vyšší postavy poněkud nepraktická.

Závěr

Židle RACING PRO ZK-010 je vhodnou volbou pro všechny zákazníky, kteří hledají za nízkou cenu parametrové vybavení konkurující podstatně dražším modelům. Její hlavní doménou je slušné vybavení ve všech ohledech a snadná manipulace. Naopak za slabinu lze považovat absenci bederní opěrky a nevhodnost židle pro vysoké postavy.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Racing Pro ZK-010
Veronika Vyskočilová se v naší redakci věnuje srovnávání produktů už několik let. Dokáže proto rozeznat fakta od marketingových popisků a srozumitelně vše vysvětlit uživatelům. Vzhledem k tomu, že pracuje velkou část dne u počítače, zajímá se o kvalitní ergonomické sezení, aby předcházela zdravotním problémům. Na této stránce najdete její srovnání kancelářských židlí. V článku se pak dozvíte, jaký typ židle je vhodný pro různě dlouhou pracovní dobu, na co byste měli při výběru dbát a jaká jsou pravidla a zásady pro zdravý sed. Věnovala se také srovnání dalších produktů pro zdraví jako jsou měřiče krevního tlaku nebo infračervené teploměry.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Racing Pro ZK-010

Racing Pro ZK-010

2 000 Kč Orientační cena