Recenze a porovnání Dolmar MS 335.4U

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Benzínové křovinořezy

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Čtyřtaktní motor

Dobrá hmotnost

Zápory:

Vyšší cena

Některé parametry průměrné

10 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Benzínový křovinořez Dolmar MS 335.4U je vybavený čtyřtaktním motorem, což je také jeho největší přednost. Zajistí vám nižší hluk než u dvoutaktního motoru, navíc se zde nemíchá olej a benzín, takže jsou zplodiny o mnoho čistější. Síla motoru není nijak ohromující, výrobce uvádí hodnotu 1,07 kW, objem je 33,5 kubických centimetrů. Stroj si ale podle uživatelů dobře poradí i se silnějšími kmeny křovin. Počet otáček za minutu je spíše nižší 6 850, model se startuje ručně zatažením za lanko, což je také nejčastější způsob nastartování benzínových křovinořezů. Nádrž tohoto křovinořezu má 0,65 litru. Jde o menší hodnotu, avšak je nutné myslet na tu, že ve srovnání s dvoutaktními motory je zde samostatný prostor pro olej. Reálně je tedy množství benzínu adekvátní.

Parametr Tento produkt
Výrobce Dolmar
Výkon (kW,HP)  1,07 kW / 1,5 HP
Objem motoru (ccm)  33,5
Počet otáček (ot./min)  6850
Specifikace pohonné jednotky  Benzínový čtyřtakt
Objem nádrže (l)  0,65
Startování  Ruční

Parametry sekání a příslušenství

Co se týče sekání, výrobek společnosti Dolmar disponuje trojzubým žacím nožem, který má záběr necelých 25 centimetrů. V hodnotách záběru se ale tyto přístroje příliš neliší. Na to, že je křovinořez osazený čtyřtaktním motorem, je hmotnost stále přívětivá a drží se přibližně na sedmi kilogramech. Hřídel je z kovu a křovinořez se při práci drží za držadla ve tvaru řidítek. Pro snadnou manipulaci nechybí popruh. Přístroj lze, podobně jako drtivou většinu ostatních, využít také jako strunovou sekačku. Strunovou hlavu si ale v tomto případě musíte dokoupit.

Parametr Tento produkt
Záběr nože (cm)  24,5
Typ žacího nože  Trojzubý
Hmotnost (kg)  7,1
Držadlo  Řidítka
Materiál hřídele  Kov
Popruh  Ano
Využití se strunovou hlavou  Ano

Závěr

Celkově lze křovinořez Dolmar MS 335.4U považovat za špičku na trhu běžně cenově dostupných křovinořezů. Má čtyřtaktní motor, který nabízí dost výhod ve srovnání s dvoutaktními. V dalších parametrech nijak zvlášť nevyniká, nabízí spíš průměrné hodnoty, ať už jde o 1,07kW výkon nebo záběr nože necelých 25 cm. Otáčky nože dosahují hodnoty téměř sedm tisíc za minutu, což je ve srovnání s dalšími modely v testu poměrně málo. Jinak stroj nabízí standardní výbavu s popruhem či držadlo ve tvaru řidítek. Hmotnost výrobku je průměrná, na čtyřtaktní motor spíš přívětivá. Negativem je poměrně vysoká cena.

Pokud hledáte levnější model, který dokonce v některých parametrech tento křovinořez předčí, podívejte se například na přístroj VeGA BC 520 Pro.

Další recenze

Kompletní porovnání