Recenze a porovnání Dolmar MS 335.4U | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Dolmar MS 335.4U

86,2 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Benzínové křovinořezy

Klady

  • Čtyřtaktní motor
  • Dobrá hmotnost

Zápory

  • Vyšší cena
  • Některé parametry průměrné
11 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Benzínový křovinořez Dolmar MS 335.4U je vybavený čtyřtaktním motorem, což je také jeho největší přednost. Zajistí vám nižší hluk než u dvoutaktního motoru, navíc se zde nemíchá olej a benzín, takže jsou zplodiny o mnoho čistější. Síla motoru není nijak ohromující, výrobce uvádí hodnotu 1,07 kW, objem je 33,5 kubických centimetrů. Stroj si ale podle uživatelů dobře poradí i se silnějšími kmeny křovin. Počet otáček za minutu je spíše nižší 6 850, model se startuje ručně zatažením za lanko, což je také nejčastější způsob nastartování benzínových křovinořezů. Nádrž tohoto křovinořezu má 0,65 litru. Jde o menší hodnotu, avšak je nutné myslet na tu, že ve srovnání s dvoutaktními motory je zde samostatný prostor pro olej. Reálně je tedy množství benzínu adekvátní.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dolmar

Výkon (kW)

1,07 kW

Objem motoru (ccm)

33,5

Počet otáček (ot./min)

6 850

Specifikace pohonné jednotky

Benzínový čtyřtakt

Objem nádrže (l)

0,65

Startování

Ruční

Parametry sekání a příslušenství

Co se týče sekání, výrobek společnosti Dolmar disponuje trojzubým žacím nožem, který má záběr necelých 25 centimetrů. V hodnotách záběru se ale tyto přístroje příliš neliší. Na to, že je křovinořez osazený čtyřtaktním motorem, je hmotnost stále přívětivá a drží se přibližně na sedmi kilogramech. Hřídel je z kovu a křovinořez se při práci drží za držadla ve tvaru řídítek. Pro snadnou manipulaci nechybí popruh. Přístroj lze, podobně jako drtivou většinu ostatních, využít také jako strunovou sekačku. Strunovou hlavu si ale v tomto případě musíte dokoupit.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

7,1

Držadlo

Řídítka

Materiál hřídele

Kov

Popruh

Ano

Využití se strunovou hlavou

Ano

Hladina vibrací na levé rukojeti

3,26

Hladina vibrací na pravé rukojeti

4,39

Závěr

Celkově lze křovinořez Dolmar MS 335.4U považovat za špičku na trhu běžně cenově dostupných křovinořezů. Má čtyřtaktní motor, který nabízí dost výhod ve srovnání s dvoutaktními. V dalších parametrech nijak zvlášť nevyniká, nabízí spíš průměrné hodnoty, ať už jde o 1,07kW výkon nebo záběr nože necelých 25 cm. Otáčky nože dosahují hodnoty téměř sedm tisíc za minutu, což je ve srovnání s dalšími modely v testu poměrně málo. Jinak stroj nabízí standardní výbavu s popruhem či držadlo ve tvaru řidítek. Hmotnost výrobku je průměrná, na čtyřtaktní motor spíš přívětivá. Negativem je poměrně vysoká cena.

Pokud hledáte levnější model, který dokonce v některých parametrech tento křovinořez předčí, podívejte se například na přístroj VeGA BC 520 Pro.

11 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dolmar MS 335.4U | Hodnocení: 86,2 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci na starosti převážně technologie. Křovinořezy patří mezi jeho novější témata, vzhledem k osobním zkušenostem při jejich používání a dobrému nastudování problematiky vám však bez problémů vysvětlí například rozdíl mezi vyžínacím nožem a žacími listy. Kromě zahradního náčiní se věnuje také televizím, fotoaparátům a jiné elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dolmar MS 335.4U

Dolmar MS 335.4U

11 300 Kč Orientační cena