Recenze a srovnání Amica PGCZ6411

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii čtyřplotýnkových plynových varných desek

Datum doporučení: Září 2018

Klady:

WOK hořák

Zápory:

Chybějící doplňkové funkce

3 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Model PGCZ6411 od původem britského výrobce Amica je tou nejlepší levnou variantou čtyřplotýnkové varné desky na plyn. Rozměrově nijak nepřesahuje průměrné hodnoty. Naopak můžeme vypíchnout lehce nižší hmotnost v porovnání s ostatními spotřebiči v této kategorii. Deska váží 9 kg. Je totiž vyrobená z kvalitní sklokeramiky. Mřížky jsou ze stabilní litiny. V tomto ohledu jí tedy není co vytknout. Jen je pravda, že oproti dražším modelům již nepůsobí tak elegantním dojmem. Ale to je subjektivní názor preferencí každého z vás. Vybrat si každopádně můžete mezi bílým a černým provedením.

S lehce překvapivými hodnotami se setkáme v oblasti výkonu. Zde tato deska dosahuje na souhrnný výkon 8100 W, čímž hravě překonala i TOP produkt z této kategorie Siemens EP 616 PB 81 E. Nejsilnější ze čtveřice hořáků je tzv. wok hořák, na kterém snadno uvaříte i ve velkých hrncích. Dokáže hořet až o síle 3500 W. Wok hořák nabízejí všechny tři produkty v této kategorii a ten u modelu Amica je svou sílou opět na první příčce.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků 4
Hořák 1 (W)  1 000
Hořák 2 (W)  1 800
Hořák 3 (W)  1 800
Hořák 4 (W)  3 500
Materiál varné desky sklokeramika
Materiál mřížky litina
Barva varné desky  černá/bílá
Šířka (cm) 60
Hloubka (cm)  51
Výška (cm) 4
Hmotnost (kg) 9

Vybavení a funkce

Kromě již zmiňovaného wok hořáku, který je jistě velkou předností této varné desky, se s žádnou další doplňkovou funkcí již nesetkáme. Deska nemá ani displej, ani časovač. Tyto funkce jsou u plynových varných desek považovány však za opravdu doplňkové a setkáme se s nimi jen u těch nejlepších produktů. Po bezpečnostní stránce je deska zajištěna dobře. Disponuje jak plynovou pojistkou, tak integrovaným zapalováním. V uživatelských recenzích se však dočteme, že je potřeba delší čas, než jiskra chytne. Vytýkána je také náročnější údržba.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování  Ano
Plynová pojistka  Ano
Poklop  Ne
Rychlohořák, WOK hořák  Ano
Dětská pojistka  Ne
Časovač  Ne
Displej Ne
Ukazatel zbytkového tepla  Ne
Trysky na jiný typ plynu  Neuvedeno
Ovládání  Knoflíkové
Elektrické napětí  Neuvedeno

Závěr

Není se čemu divit, že na mnoha e-shopech patří tato varná deska k těm nejoblíbenějším. Jde o velmi kvalitní spotřebič, za který přitom nezaplatíte ani tolik peněz. Její největší předností je kromě nízké ceny především vysoký výkon. Jeden ze čtyř hořáků je tzv. wok hořák, který s výkonem 3500 W bez problémů a rychle ohřeje také obsahy ve velkých hrncích a nádobách. Deska také obsahuje všechny bezpečnostní prvky. Je vyrobena ze sklokeramiky a k dostání v černé a bílé barvě. Podobným produktem, který vám nabízíme jako alternativu, je Bosch PCQ7A5M90. Je vybavený plotýnkou navíc, a tudíž i větším výkonem.

Další recenze

Kompletní porovnání