Recenze a porovnání Karton P+P Ergo Junior

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Batohy

Klady:

Nízká hmotnost

Zápory:

Převažují dívčí motivy

800 Kč
orientační cena

Základní charakteristika

Batohu určenému pro žáky prvního stupně by rozhodně neměly chybět ergonomicky tvarovaná záda, ideálně doplněná také zpevněným dnem s nožičkami. Ani batoh Ergo Kids v tomto případě není výjimkou. Popruhy batohu jsou nastavitelné ve spodní i horní části, u levnějších modelů možnost horního nastavení často chybí, hodnotíme ji tedy pozitivně. Kromě ramenních popruhů má batoh také hrudní popruh, který pomůže s lepším usazením na zádech i při rychlejším pohybu. Bederní popruh u tohoto modelu nenajdete, nejde ale o standard. Naopak samozřejmostí by u batohů nejen pro malé děti měly být reflexní prvky, pochopitelně tak nechybí ani u tohoto modelu. Výrobce je umístil ze všech stran batohu, tedy i na popruhy, což je optimální varianta.

Parametr Tento produkt
Ergonomická záda  ano
Pevné dno  ano
Nožičky  ano
Reflexní prvky  ano
Nastavení popruhů seshora  ano
Nastavení popruhů zespodu  ano
Hrudní popruh  ano
Bederní popruh  ne
Vhodné pro dítě do třídy 1.-4.

Batoh Ergo Junior od značky Karton P+P potěší v první řadě nízkou hmotností 860 g, díky které patří tento model k nejlehčím školním batohům na trhu. Rozměrově ale nejmenší není a zejména kvůli delší zádové části (43 cm) bude vhodný spíše pro větší děti, drobnějším by nemusel dobře sedět na zádech.

Parametr Tento produkt
Výška (cm) 43
Šířka (cm) 35
Hloubka (cm) 15
Hmotnost (g)  860

Uspořádání

Taška se dělí na dvě hlavní komory doplněné o kapsy pro lepší uspořádání věcí. Součástí není termokapsa, ta ale není u batohů příliš běžná. Naopak potěší karabina na klíče, díky které o nich díte neztratí přehled. Další drobnosti si může uložit do větší přední nebo menší vnitřní kapsy. Další dvě kapsy jsou po bocích tašky, tentokrát s pružným otvorem. Ty jsou vhodné například na umístění láhve s pitím a víceméně se v tomto směru vyrovnají pružným síťkám. Některé batohy mají pouze boční kapsy na zip, ve kterých nemusí láhev dobře držet.

Parametr Tento produkt
Rozdělení  dvě komory
Termokapsa  ne
Síťka na láhev s pitím  Pružná kapsa
Vnitřní kapsička na drobnosti  ano
Karabina na klíče  ano

Závěr

Batoh Ergo Junior je doporučovaný pro žáky prvního stupně, vzhledem k rozměrům bychom jej doporučili spíše větším dětem, pro drobnější prvňáčky by nemusel být úplně pohodlný. Jako alternativa pro drobnější děti se nabízí velmi populární batoh Topgal CHI. Hlavní výhodou modelu Karton P+P Ergo Junior je nízká hmotnost, kterou si zachoval i přes zapojení prvků, jako jsou ergonomicky tvarovaná zpevněná záda a zpevněné dno. Batoh má dostatek reflexních prvků, jeho vnitřní uspořádání je přehledné a potěší například karabinou na klíče. Shrnuto podtrženo tak jde o velmi dobrý model za dostupnou cenu.

Další recenze

Kompletní porovnání