Menu

Recenze a porovnání Karton P+P Ergo Junior

Doporučujeme Při nákupu v kategorii batohů

  • Nízká hmotnost
  • Převažují dívčí motivy
800 Kč Orientační cena
Další barevná provedení

Základní charakteristika

Batohu určenému pro žáky prvního stupně by rozhodně neměly chybět ergonomicky tvarovaná záda, ideálně doplněná také zpevněným dnem s nožičkami. Ani batoh Ergo Kids v tomto případě není výjimkou. Popruhy batohu jsou nastavitelné ve spodní i horní části, u levnějších modelů možnost horního nastavení často chybí, hodnotíme ji tedy pozitivně. Kromě ramenních popruhů má batoh také hrudní popruh, který pomůže s lepším usazením na zádech i při rychlejším pohybu. Bederní popruh u tohoto modelu nenajdete, nejde ale o standard. Naopak samozřejmostí by u batohů nejen pro malé děti měly být reflexní prvky, pochopitelně tak nechybí ani u tohoto modelu. Výrobce je umístil ze všech stran batohu, tedy i na popruhy, což je optimální varianta.

Parametr Tento produkt
Výška (cm) 43
Šířka (cm) 35
Hloubka (cm) 15
Objem (l) 22
Hmotnost (g) 860
Ergonomická záda Ano
Pevné dno Ano
Nožičky Ano
Reflexní prvky Ano
Nastavení popruhů seshora Ano
Nastavení popruhů zespodu Ano
Hrudní popruh Ano
Bederní popruh Ne
Vhodné pro dítě do třídy 1. - 4.

Batoh Ergo Junior od značky Karton P+P potěší v první řadě nízkou hmotností 860 g, díky které patří tento model k nejlehčím školním batohům na trhu. Rozměrově ale nejmenší není a zejména kvůli delší zádové části (43 cm) bude vhodný spíše pro větší děti, drobnějším by nemusel dobře sedět na zádech.

[skolnibatohy_params2]

Uspořádání

Taška se dělí na dvě hlavní komory doplněné o kapsy pro lepší uspořádání věcí. Součástí není termokapsa, ta ale není u batohů příliš běžná. Naopak potěší karabina na klíče, díky které o nich díte neztratí přehled. Další drobnosti si může uložit do větší přední nebo menší vnitřní kapsy. Další dvě kapsy jsou po bocích tašky, tentokrát s pružným otvorem. Ty jsou vhodné například na umístění láhve s pitím a víceméně se v tomto směru vyrovnají pružným síťkám. Některé batohy mají pouze boční kapsy na zip, ve kterých nemusí láhev dobře držet.

Parametr Tento produkt
Rozdělení Dvě komory
Termokapsa Ne
Síťka na láhev s pitím Pružná kapsa
Vnitřní kapsička na drobnosti Ano
Karabina na klíče Ano

Závěr

Batoh Ergo Junior je doporučovaný pro žáky prvního stupně, vzhledem k rozměrům bychom jej doporučili spíše větším dětem, pro drobnější prvňáčky by nemusel být úplně pohodlný. Jako alternativa pro drobnější děti se nabízí velmi populární batoh Topgal CHI. Hlavní výhodou modelu Karton P+P Ergo Junior je nízká hmotnost, kterou si zachoval i přes zapojení prvků, jako jsou ergonomicky tvarovaná zpevněná záda a zpevněné dno. Batoh má dostatek reflexních prvků, jeho vnitřní uspořádání je přehledné a potěší například karabinou na klíče. Shrnuto podtrženo tak jde o velmi dobrý model za dostupnou cenu.

800 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá, Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Karton P+P Ergo Junior

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Karton P+P Ergo Junior

Karton P+P Ergo Junior

800 Kč Orientační cena