Recenze školního batohu Karton P+P Ergo Kids | Arecenze
Menu

Recenze a test Karton P+P Ergo Kids

82,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Školní batohy

Klady

  • Anatomicky tvarovaná záda
  • Nastavitelné popruhy
  • Pevné dno s nožičkami

Zápory

  • Chybí karabina na klíče
  • Nemá bederní popruh
  • Chybí termokapsa
1 100 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní charakteristika

Konstrukcí bude batoh Ergo Kids vyhovovat i menším dětem, má totiž zpevněná anatomicky tvarovaná záda s hliníkovou konstrukcí a pevné dno s nožičkami. Ty zabrání zašpinění a namočení batohu, což je užitečné nejen u malých školáčků. Ti navíc ocení i stabilitu, kterou pevné dno zajišťuje. Celý batoh sice není zpevněný, jako je tomu u aktovek, ale při naplnění by měl i na zemi stát a bude tak jednodušší v něm něco najít. Záda jsou polstrovaná, takže nošení tašky bude pro dítě komfortní. Polstrování najdeme i na popruzích tašky. Ty můžete nastavit ve vrchní i spodní části, čímž se batoh skvěle přizpůsobí postavě vašeho dítěte. Součástí je také hrudní popruh, který udrží batoh pevně na zádech i neposedným školákům. Výrobce nezapomněl ani na bezpečnostní prvky, respektive reflexní pásky. Ty jsou na čele, bocích i popruzích tašky a vaše dítě tak bude viditelné ze všech stran. Batoh je ideální pro žáky prvního stupně. Co se týče rozměrů, na výšku měří 41 cm, na šířku 28 cm a jeho hloubka je 17 cm. Jeho hmotnost je pouhých 990 g, nemusíte se tedy bát, že by vaše dítě zbytečně zatěžoval.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

41

Šířka (cm)

28

Hloubka (cm)

17

Objem (l)

19

Hmotnost (g)

990

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Nožičky

Ano

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ano

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ano

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

1. - 2.

Uspořádání

Batoh je rozdělený do tří velkých kapes na zip, do kterých si může dítě pomůcky libovolně uspořádat. Uvnitř potom najdeme síťovanou vnitřní kapsu, organizér a jmenovku. V přední části jsou potom další dvě menší kapsy na zip, na uložení svačinového boxu nebo třeba penálu a jedna malá kapsička na drobnosti. Na boku je kapsa na láhev s pitím a další kapsička na zip, nedostatku úložného prostoru nebo nedbalého uspořádání se tedy v případě tohoto batohu opravdu nemusíte obávat. Místo kapsy bychom doporučili spíše síťku na láhev s pitím, která se lépe přizpůsobí různým velikostem lahví, ale záleží spíše na osobních preferencích.

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Tři komory

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Látková kapsa

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ne

Karabina na klíče

Ne

 

Závěr

Z hlediska ergonomie bude batoh Karton P+P Ergo Kids vyhovovat i prvňáčkům, je také příjemně lehký. Je ovšem třeba myslet na jeho rozměry, které jsou oproti klasickým aktovkám pro prvňáčka trochu větší, a tak bude vyhovovat spíše větším žáčkům nebo starším dětem. Pro děti v první třídě navíc může být množství kapes na zip příliš matoucí, záleží tedy na vašem uvážení, zda batoh pořídit už do první třídy. Pokud hledáte tašku pro starší dítě, není třeba váhat, nastavitelné popruhy se mu skvěle přizpůsobí, anatomicky tvarovaná záda se postarají o správný vývoj páteře a členité úložné prostory poskytnou dostatek prostoru pro pečlivé uspořádání všech školních pomůcek. Drobností může být chybějící síťka na láhev s pitím, která by mohla být trochu lepší než kapsa na zip, jinak není batohu Ergo Kids moc co vytknout. Jiné batohy mají samozřejmě i další vychytávky, jako například karabinku na klíče apod. V dané cenové kategorii ale podává velmi dobrý výkon.

1 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Karton P+P Ergo Kids | Hodnocení: 82,0 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína přebrala stránku školních batohů po původní autorce již před více než rokem. Nastudovala si všechny potřebné parametry z odborných zdrojů, aby vám dokázala poradit, jak školní tašku pro dítě správně vybrat. Zná rozdíly mezi batohem a aktovkou a dokáže určit, proč se mladšímu školákovi hodí spíše aktovka a staršímu naopak batoh. Školním aktovkám založila samostatnou stránku, autorsky dále stojí za některými tématy sportovního náčiní nebo za online jazykovými kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Karton P+P Ergo Kids

Karton P+P Ergo Kids

1 100 Kč Orientační cena