Menu

Recenze a srovnání Epson L382

v kategorii Inkoustové tiskárny

Klady

  • Velký výběr formátů tisku
  • Úsporný provoz
  • Vysoká kvalita tisku

Zápory

  • Pomalý tisk
  • Chybí možnost propojení přes Wi-Fi
3 600 Kč Orientační cena

Základní údaje 

Inkoustová tiskárna Epson L382 je vhodná do domácností a kanceláří, kde se pravidelně tiskne a nedojde tak k zaschnutí inkoustu. Nevýhodou tohoto druhu je zpravidla nákladnější provoz v tom smyslu, že náplně to těchto tiskáren jsou často drahé, a tak při velmi častém tisknutí brzy pocítíte nevýhodu v neustálém vyměňování náplní, v nichž například některá z barev není zcela spotřebovaná. Funkce kopírování a skenování je výhodou multifunkčních tiskáren. Rozměrově se tiskárna řadí mezi kompaktní kousky a manipulace s ní by i díky přijatelné váze 4,4 kilogramů neměla nadělat větší problémy.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Epson

Typ

Inkoustová kazetová

Hlučnost dle výrobce (dB)

38

Hloubka (cm)

30

Šířka (cm)

48,2

Výška (cm)

14,5

Hmotnost dle výrobce (kg)

4,4

Hodnocení funkcí a vybavení

V kategorii hodnocení funkcí a vybavení je na tom tiskárna Epson bohužel velmi špatně. Jediné, čím disponuje, je výstup pro USB, dnes jde téměř o samozřejmý prvek, který najdete běžně také například u televizí. Už zde ale chybí možnost propojení zařízení k PC nebo k mobilnímu telefonu přes Wi-Fi, mezi hodnocenými modely ji přitom většina nabízí. Chybí pak bohužel i automatický podavač, který usnadňuje vkládání papírů a odstraňuje nutnost ruční obsluhy.

NCF je zkratkou pro pokročilou verzi bezdrátového připojení, vzhledem k absenci běžné Wi-Fi není ale překvapením, že ani tohoto se u modelu Epson nedočkáte. Taktéž tiskárně chybí displej, který slouží pro snadnější ovládání.

Parametr Tento produkt
USB

Ano

Wi-Fi

Ne

NFC

Ne

Automatický podavač

Ne

Displej

Ne

Hodnocení tisku

V této kategorii je na tom tiskárna mnohem lépe. Hned na začátek bychom chtěli upozornit na vysokou kvalitu tisku, mezi hodnocenými inkoustovými tiskárnami. Hodnota 5760 dpi přináší vysokou kvalitu výstupu. Vstupní zásobník na 100 listů je výhodou a jde o víceméně průměr, u tiskáren se setkáte se zásobníkem na 60, ale také na 250 listů. Během minuty vytiskne model Epson 10 listů (při černobílém režimu), to je horší výsledek, průměrně vytisknout hodnocené modely asi 15 listů. Výhodou je možnost barevného tisku.

Parametr Tento produkt
Maximální rozlišení tisku (DPI)

5 760

Vstupní zásobník

100

Rychlost tisku černobíle dle výrobce (str/min)

10

Bezokrajový tisk

Ano

Barevný tisk

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Tiskárnu Epson zrecenzovalo již několik desítek uživatelů, na základě jejich dlouhodobé či krátkodobé zkušenosti ji hodnotí jako pomalou. Jak jsme uvedli výše, za minutu vytiskne černobíle asi 10 stran, jiné modely zvládnou i dvojnásobek. S kvalitou tisku, která je velmi vysoká, jsou uživatelé velmi spokojeni, jen často uvádí, že barvy nejsou tak syté, jak by potřebovali. Pokud chcete tiskárnu využívat na tisk fotografií, spíše bychom doporučili jiný model, například laserový. Uživatelé nakonec uvádějí, že náhradní inkoustové náplně nejsou nijak drahé a provoz tak není finančně příliš náročný.

Naše hodnocení a závěr

Tiskárnu Epson L382 bychom doporučili spíše do domácností, kde netrváte na vysoké rychlosti tisku či bezdrátovém připojení tiskárny. K tisku i skenování bude nutné propojit zařízení kabelem. Při potřebě kopírování a skenování více dokumentů zvolte raději jiný model s automatickým podavačem. Jako výhodu vidíme vysokou kvalitu tisku, z uživatelských recenzí však vyplývá, že barvy nejsou tak syté, jak by bylo například u fotografií potřeba.

3 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Epson L382
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub obsadil v našem týmu roli technického redaktora. Téma tiskáren má dobře nastudované a vysvětlí vám například, proč je pro tisk fotografií více vhodnější inkoustová tiskárna než laserová. Věnuje se také redakčnímu testování jednotlivých tiskáren. Kromě tiskáren najdete jeho recenze také u notebooků, ale i aku nářadí či štípačů dřeva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Epson L382

Epson L382

3 600 Kč Orientační cena