Menu

Recenze a srovnání Epson L382

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních inkoustových tiskáren

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Velký výběr formátů tisku
  • Úsporný provoz
  • Vysoká kvalita tisku
  • Pomalý tisk
  • Chybí možnost propojení přes Wi-Fi
3 600 Kč Orientační cena

Základní údaje 

Inkoustová tiskárna Epson L382 je vhodná do domácností a kanceláří, kde se pravidelně tiskne a nedojde tak k zaschnutí inkoustu. Nevýhodou tohoto druhu je zpravidla nákladnější provoz v tom smyslu, že náplně to těchto tiskáren jsou často drahé, a tak při velmi častém tisknutí brzy pocítíte nevýhodu v neustálém vyměňování náplní, v nichž například některá z barev není zcela spotřebovaná. Funkce kopírování a skenování je výhodou multifunkčních tiskáren. Rozměrově se tiskárna řadí mezi kompaktní kousky a manipulace s ní by i díky přijatelné váze 4,4 kilogramů neměla nadělat větší problémy.

Parametr Tento produkt
Výrobce Epson
Typ Inkoustová
Funkce kopírování Ano
Funkce skenování Ano
Hlučnost (dB) 38
Hloubka (cm) 30
Šířka (cm) 48,2
Výška (cm) 14,5
Hmotnost (kg) 4,4

Hodnocení funkcí a vybavení

V kategorii hodnocení funkcí a vybavení je na tom tiskárna Epson bohužel velmi špatně. Jediné, čím disponuje, je výstup pro USB, dnes jde téměř o samozřejmý prvek, který najdete běžně také například u televizí. Už zde ale chybí možnost propojení zařízení k PC nebo k mobilnímu telefonu přes Wi-Fi, mezi hodnocenými modely ji přitom většina nabízí. Chybí pak bohužel i automatický podavač, který usnadňuje vkládání papírů a odstraňuje nutnost ruční obsluhy.

NCF je zkratkou pro pokročilou verzi bezdrátového připojení, vzhledem k absenci běžné Wi-Fi není ale překvapením, že ani tohoto se u modelu Epson nedočkáte. Taktéž tiskárně chybí displej, který slouží pro snadnější ovládání.

Parametr Tento produkt
USB Ano
Wi-Fi Ne
NFC Ne
Automatický podavač Ne
Displej Ne

Hodnocení tisku

V této kategorii je na tom tiskárna mnohem lépe. Hned na začátek bychom chtěli upozornit na vysokou kvalitu tisku, mezi hodnocenými inkoustovými tiskárnami. Hodnota 5760 dpi přináší vysokou kvalitu výstupu. Vstupní zásobník na 100 listů je výhodou a jde o víceméně průměr, u tiskáren se setkáte se zásobníkem na 60, ale také na 250 listů. Během minuty vytiskne model Epson 10 listů (při černobílém režimu), to je horší výsledek, průměrně vytisknout hodnocené modely asi 15 listů. Výhodou je možnost barevného tisku.

Parametr Tento produkt
Maximální tiskové rozlišení (dpi) 5 760
Vstupní zásobník 100
Rychlost tisku černobíle (str/min) 10
Bezokrajový tisk Ano
Barevný tisk Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Tiskárnu Epson zrecenzovalo již několik desítek uživatelů, na základě jejich dlouhodobé či krátkodobé zkušenosti ji hodnotí jako pomalou. Jak jsme uvedli výše, za minutu vytiskne černobíle asi 10 stran, jiné modely zvládnou i dvojnásobek. S kvalitou tisku, která je velmi vysoká, jsou uživatelé velmi spokojeni, jen často uvádí, že barvy nejsou tak syté, jak by potřebovali. Pokud chcete tiskárnu využívat na tisk fotografií, spíše bychom doporučili jiný model, například laserový. Uživatelé nakonec uvádějí, že náhradní inkoustové náplně nejsou nijak drahé a provoz tak není finančně příliš náročný.

Naše hodnocení a závěr

Tiskárnu Epson L382 bychom doporučili spíše do domácností, kde netrváte na vysoké rychlosti tisku či bezdrátovém připojení tiskárny. K tisku i skenování bude nutné propojit zařízení kabelem. Při potřebě kopírování a skenování více dokumentů zvolte raději jiný model s automatickým podavačem. Jako výhodu vidíme vysokou kvalitu tisku, z uživatelských recenzí však vyplývá, že barvy nejsou tak syté, jak by bylo například u fotografií potřeba.

3 600 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Epson L382

Epson L382

3 600 Kč Orientační cena