Test a recenze nejlepších elektroboardů
a jak je vybrat

Recenze

Elektroboard je novodobým pojmem, který se objevuje stále častěji. Název této kategorie produktů je poměrně výstižná. Jde o víceméně klasický skateboard s elektromotorem. Ten zajišťuje samovolnou jízdu bez nutnosti odrážet se nohou.

Elektroboardy jsou oblíbeným přepravním prostředkem nejenom mezi mladými lidmi. Často se používají v městské zástavbě při jízdě do práce nebo do školy. Spoustu zábavy si s nimi užijete i v klasickém parku.

Pokud si chcete dopřát jízdu bez únavy, musíte zvolit ten správný výrobek, respektive jeho technické parametry. S tím vám poradíme v našem článku jak vybrat elektroboard. Tento moderní elektrický produkt vám představíme do nejmenšího detailu.


Vzhled Název Max. váha (kg) Max. dojezd (km) Orientační cena Aktuální cena
Recenze Kolonožka SPARTAN SMART graffiti Kolonožka SPARTAN SMART graffiti 90 15-25 5 000 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Kolonožka Standard Kolonožka Standard 120 15-20 7 000 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Kolonožka Offroad GRAFFITI Kolonožka Offroad GRAFFITI 120 20 8 000 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Kolonožka Offroad CRAZY Kolonožka Offroad CRAZY 120 20 9 000 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Windrunner Mini B2 Art grafika Windrunner Mini B2 Art grafika 60 20 7 000 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Hoverboard offroad MAGNETICO N4 Galaxy 10" Hoverboard offroad MAGNETICO N4 Galaxy 10" 120 20 4 300 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Kolonožka Premium Kolonožka Premium 100 15-20 7 000 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Windrunner Fun A1 Art grafika Windrunner Fun A1 Art grafika 110 40 9 000 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Future board G21 PRO Future board G21 PRO 120 15-20 7 000 Kč Zobrazit nabídky
Recenze GOCLEVER City Board S6 LG GOCLEVER City Board S6 LG 120 20 6 000 Kč Zobrazit nabídky

Na podrobném testu elektroboardů v současné době pracujeme, jeho vydání předpokládáme v průběhu roku. V testu budou také detailně rozpracované recenze nejlépe bodovaných elektroboardů. Zatím jsme pro vás připravili tabulku nejlépe hodnocených elektroboardů na základě zkušeností uživatelů. Vždy se jedná o produkty, které jsou již prověřený množstvím uživatelů. Přesto ale doporučujeme přečíst i recenze na vybraných e-shopech a na Heurece.

Pokud chcete, abychom do testu zařadili nějaké elektroboardy, o které se zajímáte, napište nám na info@arecenze.cz.

Jak vybrat elektroboard

 1. Jak funguje elektroboard?
 2. Typ elektroboardu
 3. Výkon
 4. Rychlost
 5. Baterie
 6. Funkce a příslušenství
 7. Dojezd
 8. Cena

Nákup elektroboardu je mnohem snazší, když víte, co pořizujete. A právě s tímto výběrem vám pomohou následující kapitoly. Prostřednictvím nich vás seznámíme s fungováním elektroboardu a představíme všechny dostupné typy.

Elektroboard poznáte od A až do Z. To znamená, že si po přečtení několika dalších řádků budete schopni zvolit optimální výkon motoru a kapacitu baterie. Od těchto parametrů se totiž odvíjí výsledná rychlost jízdy a dojezd.

Sdělíme vám, kolik takový elektrický skateboard stojí a jakou výbavu získáte v dané cenové kategorii. Jednoduše řečeno, odpovíme na všechny nejčastější otázky týkající se elektroboardu.

1. Jak funguje elektroboard?

V okamžiku, kdy narazíte na pojem elektroboard, představte si klasické skate prkno, kolečka a jeden prvek navíc. Tím je elektromotor. Hlavní zdroj energie je získáván z elektrické sítě. Aplikovaná baterie pak dokáže zajišťovat samovolnou jízdu elektroboardu, dokud se nevybije.

Na rozdíl od hoverboardů, jednokolek a segwayů je elektroboard ovládán trochu jiným způsobem. Pohyb dozadu a dopředu není řízen náklonem těla nebo tlakem na špičky a paty. K tomu slouží bezdrátový dálkový ovladač, který držíte při jízdě v ruce. Náklonem těla pouze zatáčíte. To je stejné, jako u klasického skateboardu.

Na elektroboardu můžete samozřejmě jezdit i zcela běžným způsobem. A to tak, že se budete odrážet jednou nohou. Počítat musíte pouze s větší hmotností kolem 5 -7 kilogramů. Vyvinout tak musíte trochu více síly stejně, jako při přenášení v ruce.

2. Typ elektroboardu

Při nákupu elektroboardu narazíte na nejrůznější označení spojená s tímto produktem. Na počátku všeho byste měli znát hlavní rozdíl mezi těmito dvěma slovními výrazy.

 • Elektroboard – Obecné označení pro skateboard s elektromotorem na street, tedy na asfaltový a zpevněný povrch. Dalším názvem je také elektrický longboard nebo eboard. Výrobky jsou vybaveny polyuretanovými kolečky.
 • Offroad elektroboard – Elektrický skateboard určený pro jízdu mimo silnice a parky. Charakteristický je vyšší zdvih nad zemí a větší kolečka s hrubším protektorem. Povětšinou jde o nafukovací kolečka. Nechybí ani speciální pérování.

Je pravdou, že někteří výrobci označují dlouhý longboard slovem elektroboard, takže si dejte při nákupu pozor, o jaký sortiment se vlastně zajímáte.

Typy elektrického skateboardu budete volit v závislosti na tom, jakou pohonnou soustavu využívá.

 • Řemenové pohony
 • Elektromotory v kolečku

Řemenové pohony

Nejvyužívanější typ konstrukčního provedení. Výkon z elektromotoru je přenášen za pomoci řemene. Ten následně roztáčí kolečka. Tento model je ideálním řešením v případě, že s elektroboardem budete chtít zajet také do prostředí s většími nerovnostmi terénu.

Určitou nevýhodou je ztráta energie při přenosu výkonu skrze všechny použité součásti elektromotoru.

Elektromotory v kolečku

Alternativou jsou elektromotory použité v každém kolečku zvlášť. Tento způsob usazení eliminuje jakékoliv další součástky nutné pro přenos síly z motoru.

Mnozí z vás však neocení pojezd s vybitou baterií. Při jízdě dochází k tzv. „pushingu“, tedy mírnému vibrování v kolečkách. To je způsobeno samotnou konstrukcí a zakomponováním elektromotoru.

3. Výkon

Výběr nového elektroboardu je spojen se sledováním několika důležitých parametrů. Tím prvním bude určitě výkon motoru. Jeho hodnota je udávána ve Wattech a prezentována pod zkratkou „W“. Výkon rozhoduje o tom, jak velkou sílu bude mít motor pro rozpohybování elektrického skateboardu s jezdcem. K tomu se váže i celková nosnost. Ta se je kolem 100 kilogramů. Může to být však i více, jak 120 kilogramů. Dále to bude také předpokládané stoupání promítající se do velikosti výkonu. To bývá v rozmezí 10° – 15°.

Hodnoty výkonu se pohybují od 400 W do 1 800 W. S nárůstem výkonu samozřejmě rostou pořizovací náklady na elektroboardu.

4. Rychlost

Od výkonu se pozvolna přesuňte k rychlosti elektrického skateboardu. Elektroboard má bezpočet využití a vy sami musíte vědět, kde s ním plánujete jezdit. Tomu lze částečně přizpůsobit zvolenou rychlost. Maximální rychlosti dosahují hodnot kolem 20 – 30 km/h. Některé výrobky disponují více rychlostními stupni.

A pokud vás zajímá, jak je to s bržděním, mile vás překvapíme. Při tomto pohybu vám bude nápomocen elektromotor. Jeho součástí je obvykle systém rekuperace. To znamená, že při brždění dochází nejenom k šetření energie, ale také k jejímu zpětnému návratu do baterie.

5. Baterie

Bateriový článek je základním zdrojem energie, který rozhoduje o vašem celkovém dojezdu. V elektroboardech je většinou výrobců preferována Lithium-Ion baterie. Ta je dostatečně odolná, zvládá nabíjení do libovolné úrovně a má dlouhou životnost. Za kvalitní lze považovat baterie Samsung. Ta může být dokonce zaintegrována do samotného těla desky.

U nákupu elektrického skateboardu si pohlídejte její kapacitu. Ta se udává v ampérhodinách pod zkratkou Ah. Průměrná hodnota je kolem 9 Ah. Ty výkonnější produkty mají baterii až 12 Ah. S vyšší kapacitou však počítejte s větší velikostí a váhou. Jízda nebo cestování s vybitou baterií pak nemusí být ničím příjemným.

Pohlídat byste si měli i dobu nabíjení. Ta se obvykle pohybuje v rozmezí 2 – 6 hodin při stoprocentním nabití bateriového článku.

6. Funkce a příslušenství

Abyste výběr elektroboardu nepodcenili v žádném ohledu, seznámíme vás ještě s pár pojmy a funkcemi, na které můžete při nákupu narazit.

 • Truck – Část podvozku elektrického skateboardu sloužící k připevnění koleček.
 • Deska – Jinak řečené prkno. Na něm stojíte při jízdě. Kvalitní a lehké desky jsou vyrobeny z karbonu. Obvykle se setkáte s několikavrstvými deskami, například z kanadského javoru. Jejich vrchní část má protiskluzový povrch.
 • Uzamykatelný motor – Některé modely umožňují zamknout motor tak, že s ním nikdo bez odemčení nemůže odjed. Zabráníte tím pouze protáčení koleček.
 • USB port – Elektrický skateboard vybavený konektorem USB vám poslouží k nabíjení dalších externích zařízení. Mezi ně patří například mobilní telefon. Je to ovšem na úkor výdrže baterie elektroboardu.
 • Bezdrátové nabíjení – Dražší produkty umožňují nabíjení bez nutnosti připojení kabelu.
 • Dálkový ovladač – Hlavní prvek pro ovládání elektroboardu. Jeho součástí mohou být také indikační LED diody a vibrační modul.
 • Cestovní obal – Praktické pouzdro pro uschování elektrického skateboardu.

7. Dojezd

S volbou baterií souvisí další podstatný údaj. Tím je samozřejmě dojezd elektroboardu. Ten volte vždy tak, aby vám elektrický skateboard posloužil k dané činnosti. Pokud to bude jízda do práce, určitě přijde vhod, když vás bez problému doveze alespoň tam, tedy k nejbližší elektrické zásuvce.

Průměrný dojezd elektroboardu je mezi 15 – 30 kilometry. V okamžiku, kdy se vám vybije baterie, počítejte s tím, že vlastní silou povezete vozítko až několikanásobně těžší než klasický skateboard.

8. Cena

Elektrický skateboard představuje nákladnější investici oproti skateboardu klasickému. Je však pravdou, že elektrický pohon vám přinese naprosto jiné pocity a zážitky z ježdění. Při nákupu se zaměřujte na výrobce Skatey, SoFlow, Yuneec a Eljet. Právě od nich můžete očekávat požadovanou kvalitu zpracování.

Cena do 10 000 Kč

Při nákupu v této ceně na vás čekají základní modely s omezenějším dojezdem do cca 20 kilometrů. Jejich maximální rychlost jenom stěží překročí hranici 15 km/h. Primárním užitím budou spíše zpevněné povrchy. Půjde o kratší desky s možností rychlého nabíjení.

Cena od 10 000 Kč do 15 000 Kč

Vedle elektrických skateboardů si budete moci vybírat longboardy s výkonem nad 500 W. Ty už jsou vybaveny vestavěným USB portem, zvládnou uvézt člověka s hmotností nad 100 kilogramů a mají větší kapacitu baterie.

Cena nad 15 000 Kč

Volit můžete nejenom klasické streetové elektroboardy, ale také ty offroadové s většími a nafukovacími koly. Výkon bude dosahovat hranice až 1 800 W. To vám přinese příjemný zážitek z rychlé jízdy kolem 30 km/h. Kromě dřeva jsou používány i speciální karbonové desky.

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Elektroboardy
Průměrné hodnocení 4.3 z 16 hlasů