Menu

LG RC80EU2AV4D – Recenze, testy a srovnání

93,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Sušičky prádla

Jednotlivá hodnocení

 • 8,2/10
  Hodnocení efektivity sušení
 • 10/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 9,3/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Samočisticí kondenzátor
 • Smart funkce
 • Nízká spotřeba

Zápory

 • Delší trvání standardního programu
 • Chybí parní programy
14 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

V kategorii základních parametrů můžeme sušičku značky LG v podstatě jen chválit. Začneme neutrálně, tedy kapacitou. Ta je velmi individuální a s bubnem, který pojme maximálně 8 kg prádla, můžeme sušičku doporučit do zhruba čtyřčlenné domácnosti. Sušička umožňuje připojení na odpad a pokud to dovolují i dispozice vaší koupelny, ušetříte si tímto způsobem práci s vyléváním kondenzátu. Na energetickém štítku modelu najdete třídu účinnosti kondenzace A a energetickou třídu A+++. Obojí jsou nejlepší třídy na trhu, v době psaní recenze (listopad 2019) byla v obou případech většina modelů alespoň o jednu třídu níže.

V praxi energetická třída vypovídá o energetické efektivitě produktu, ta se projevuje zejména nižší spotřebou. Za rok používání spotřebuje sušička LG zhruba 176 kWh, což při ceně 5,8 Kč za 1 kWh vyjde přibližně na 1020 Kč. Tehdejší průměr přesahoval 1100 Kč a méně úsporné spotřebiče jsou na tom ještě hůř. Hlučnost sušičky 64 dB není nijak neobvyklá, koneckonců většina modelů na trhu se maximální hlučností drží okolo 65 dB. Průměrnou dobu trvání standardního programu tato sušička zhruba o 20 minut přetáhla, tento parametr je ale velmi orientační.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

LG

32 % Beko, 16 % Bosch, 16 % AEG, 8 % Electrolux, 5 % LG, 5 % Hoover, 5 % Philco, 3 % Candy, 3 % Indesit, 5 % Další
Typ sušičky

Kondenzační

54 % Kondenzační, 41 % S tepelným čerpadlem, 5 % Hybridní
Typ motoru

Invertorový

46 % Invertorový, 46 % Klasický, 8 % Neuvedeno
Maximální náplň (kg)

8

49 % 8, 43 % 7, 8 % 9
Možnost napojení na odpad

Ano

84 % Ano, 11 % Ne, 5 % Neuvedeno
Třída účinnosti kondenzace

A

68 % B, 32 % A
Energetická třída

A+++

46 % A++, 46 % A+++, 5 % B, 3 % A+
Roční spotřeba (kWh)

176

214,70
Roční náklady na provoz za rok 2022 (Kč)

1 021

1 211,63
Hlučnost (dB)

64

64,81
Trvání standardního programu (min)

196

176,41

Vybavení a funkce

Stejně jako u většiny dnešních sušiček, i u modelu LG najdete displej, zvukový signál, funkci odloženého startu či dětskou pojistku. O něco méně běžné už je vnitřní osvětlení bubnu a senzory vlhkosti, které zvyšují efektivitu sušení. Velkým krokem vpřed je potom samočisticí kondenzátor, čištění výměníku je totiž často velmi problematické, a Smart funkce, které byly donedávna výsadou jen těch nejdražších modelů. Navíc má sušička také systém proti zmačkání prádla, který vysušené oděvy načechrává, aby byly co nejméně pomačkané, až je z bubnu vytáhnete. Z rozměrů musíme upozornit jen na hloubku sušičky, která je netypických 69 cm a v koupelně tak může zabírat více místa, než byste předpokládali. Ostatní rozměry už jsou běžné a můžete se na ně podívat na spodních řádcích tabulky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Samočisticí kondenzátor

Ano

89 % Ne, 11 % Ano
Dětská pojistka

Ano

100 % Ano
Displej

Ano

100 % Ano
Průhledné víko bubnu

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start/konec

Ano

100 % Ano
Vnitřní osvětlení bubnu

Ano

70 % Ano, 27 % Ne, 3 % Neuvedeno
Zvukový signál

Ano

81 % Ano, 14 % Ne, 5 % Neuvedeno
Senzory vlhkosti

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Smart funkce

Ano

81 % Ne, 19 % Ano
Parní funkce

Ne

78 % Ne, 16 % Ano, 5 % Neuvedeno
Systém proti zmačkání

Ano

89 % Ano, 8 % Ne, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

85

84,77
Šířka (cm)

60

59,82
Hloubka (cm)

69

59,14
Hmotnost (kg)

54

47,71

Naše hodnocení a závěr

Ačkoliv nepatří sušička LG RC80EU2AV4D k nejdražším modelům v našem srovnání, řadu z nich svou výbavou překonává. Kromě zcela základních prvků, jako je displej, dětská pojistka či funkce odloženého startu, totiž nabízí i méně obvyklé položky, například vnitřní osvětlení bubnu, a vše dotahuje opravdu pokročilými funkcemi, mezi které patří třeba samočisticí kondenzátor nebo Smart funkce. Negativních výsledků jsme se nedočkali ani při hodnocení základních parametrů, sušička vyniká zejména nízkou spotřebou a vysokou účinností kondenzace.

Sušičku LG tak můžeme doporučit všem uživatelům, kteří hledají úspornou a účinnou sušičku se zajímavým portfoliem funkcí a dobrým poměrem ceny ku výkonu. Konkrétně sušička ovšem nepatří mezi zrovna levné spotřebiče, a tak ani střední cenová hladina nemusí být úplně optimální. Pro takové případy najdete v našem srovnání řadu levnější, ale stále velmi dobře hodnocených modelů. Jedním z nich je například sušička Beko DS 7534 CSRX1.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: LG RC80EU2AV4D | Hodnocení: 93,5 %
Eliška patří ke služebně nejstarším členům v našem týmu a tématu sušiček se ujala už před více než třemi lety. Dlouhodobě sleduje vývoj těchto spotřebičů i nejnovější trendy, má v malíku také energetické štítky. Poradí vám tak, jaké hodnoty na štítcích hledat, do kterých přístrojů se vyplatí investovat, které funkce můžete oželet a co naopak u sušičky nemůžete postrádat. Sušičky prádla nejsou jediným velkým spotřebičem v jejím záběru, na starosti má také myčky, pračky a další bílou techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Velikost kondenzační nádoby, typ filtru?

Jaroslava Panzerová

Dobrý den, kondenzační nádržka má kapacitu 4,9 l, filtry na prach a vlákna jsou klasicky umístěny v okraji bubnu, sušička má také samočisticí kondenzátor.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, prosím, proč zůstávají chlupy v bubnu? Děkuji

Chrastecky jan

Dobrý den, je možné, že má sušička zanesené filtry, ty by se ideálně měly čistit po každém sušení. Pokud filtry oplachujete vodou, nechte je před vložením do sušičky dostatečně vyschnout, jinak se na ně nalepí prach a cupanina z oblečení.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG RC80EU2AV4D

LG RC80EU2AV4D

14 000 Kč Orientační cena