Menu

Recenze a test LG RC82EU2AV4W

1. místo
93,6 % Celkové hodnocení
 • Hybridní sušička
 • Smart funkce
 • Žádné zásadní nedostatky
15 000 Kč Orientační cena
 • 9,6/10
  Hodnocení efektivity sušení
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 10/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 10/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 93,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Už při zběžném pohledu na nejdůležitější parametry sušičky LG je zjevné, že si tento model povede v testu velice dobře. Sušička má kapacitu 8 kg, která je vhodná zejména pro čtyřčlennou domácnost. Energetická třída A+++ slibuje úsporný chod a roční spotřeba 174 kWh je toho důkazem. Za roční provoz této sušičky zaplatíte zhruba 696 Kč, průměr v době psaní recenze (říjen 2018) byl přitom skoro 1 000 Kč. Pod průměrem je i hlučnost 62 dB, u sušiček jsou sice minimální rozdíly a většina z nich se drží s hlučností okolo 65 dB, u domácích spotřebičů ale logicky platí, čím tišší, tím lépe. A tento model tak můžeme pochválit za každý ušetřený decibel.

Kromě peněz a vašeho sluchu šetří tento model i čas, trvání standardního programu je 158 minut, tedy cca o 20 min méně než tehdejší průměr. Samozřejmě jsou ale sušičky vybavené různorodými a různě dlouhými programy, doba trvání tedy slouží spíše pro představu. Více vypovídající už je ale účinnost kondenzace, v případě tohoto modelu nejlepší třídy A. To ve zkratce znamená, že ze sušičky neuniká v podstatě žádná vlhkost a nemusíte se proto doma bát nepříjemností, jako jsou třeba plísně. Za zmínku stojí jedna zvláštnost sušičky. Jde o hybridní model, který má ve výbavě jak topné těleso, tak tepelné čerpadlo, takže můžete využívat výhod obou těchto zdrojů tepla (více informací o hybridních sušičkách si můžete přečíst v našem článku Jak vybrat sušičku).

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce LG 19 % AEG, 16 % Beko, 15 % Bosch, 9 % Candy, 7 % Electrolux, 7 % LG, 4 % Hoover, 4 % Gorenje, 4 % Philco, 4 % Whirlpool, 1 % Lord, 1 % Siemens, 1 % Indesit, 1 % Miele, 3 % Neuvedeno
Typ sušičky Kondenzační 100 % Kondenzační
Maximální náplň (kg) 8 7,85
Možnost napojení na odpad Ano 87 % Ano, 12 % Ne, 1 % Nezjištěno
Třída účinnosti kondenzace A 65 % B, 35 % A
Energetická třída A+++ 47 % A++, 46 % A+++, 6 % A+, 1 % B
Roční spotřeba (kWh) 174 211,03
Roční náklady na provoz (Kč) 696 844,11
Hlučnost (dB) 62 65,03
Trvání standardního programu (min) 158 180,37

Vybavení a funkce

V superlativech pokračujeme i v kategorii vybavení a funkcí. Po slibném začátku pravděpodobně příliš nepřekvapí, že sušička LG nepostrádá ani jednu z hodnocených položek. Se standardní výbavou, jako je displej nebo funkce odloženého startu, už se dá do jisté míry u sušiček počítat. Oproti starším modelům je ale u této sušičky výhodou průhledné víko bubnu, které vám zajistí neustálý přehled o dění uvnitř. Sušička  nepostrádá ani dětskou pojistku, která přijde vhod hlavně rodinám, či zvukový signál.

Upozornit ale musíme hlavně na funkce, které nebyly v době vzniku recenze až tak obvyklé. To platí například pro vnitřní osvětlení bubnu, tehdy přítomné zhruba u poloviny praček, díky kterému nezapomenete uvnitř ani jedinou ponožku. Takřka raritou byl potom samočisticí kondenzátor, ten vám ulehčí údržbu sušičky a slibuje delší životnost. Model LG navíc patří ke smart přístrojům, jejichž popularita stále roste. V neposlední řadě zmíníme i senzory vlhkosti, díky kterým můžete mimo jiné nastavit úroveň sušení přesně podle vašich představ, tedy například lehce vlhké prádlo, tak akorát na žehlení.

Co se týče rozměrů, zmínit musíme hloubku sušičky, která o pár čísel přesahuje standard. Měří 69 cm, výška a šířka už zůstává běžná, tedy 85 a 60 cm. Hmotnost 56 kg nepatří k nejlehčím, nejde ale ani o nijak dramatický rozdíl oproti průměru.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Samočisticí kondenzátor Ano 79 % Ne, 21 % Ano
Dětská pojistka Ano 97 % Ano, 1 % Ne, 1 % Neuvedeno
Displej Ano 100 % Ano
Průhledné víko bubnu Ano 96 % Ano, 4 % Ne
Odložený start/konec Ano 100 % Ano
Vnitřní osvětlení bubnu Ano 65 % Ano, 34 % Ne, 1 % Neuvedeno
Zvukový signál Ano 88 % Ano, 6 % Ne, 6 % Neuvedeno
Senzory vlhkosti Ano 68 % Ano, 32 % Neuvedeno
Smart funkce Ano 40 % Ne, 21 % Ano, 40 % Neuvedeno
Parní funkce Ne 49 % Ne, 6 % Ano, 46 % Neuvedeno
Invertorový motor Ano 16 % Ne, 9 % Ano, 75 % Neuvedeno
Systém proti zmačkání Ano 49 % Ano, 1 % Ne, 50 % Neuvedeno
Výška (cm) 85 84,83
Šířka (cm) 60 59,88
Hloubka (cm) 69 60,99
Hmotnost (kg) 56 49,09

Naše hodnocení a závěr

Sušička LG RC82EU2AV4W prošla testem s vynikajícími výsledky a v podstatě jí nemáme co vytknout. Je možné, že vám v některém směru nebude zcela vyhovovat, pro některé uživatele může být například příliš drahá. Je ale třeba říct, že svým výkonem překonává i řadu dražších modelů a ve špičce mezi sušičkami patří spíše k levnějším. Je úsporná, relativně tichá, efektivní, skvěle vybavená a potěší i milovníky chytrých technologií. Pokud by vás ale přesto zajímala spíše nějaká cenově dostupnější varianta, za zvážení stojí například sušička Candy CS H7A2LE-S.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG RC82EU2AV4W | Hodnocení: 93,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Dobrý den, lze tuto sušičku postavit na pračku značky Beko? Jestli ano jaký adaptér mám použít?

Michal Voráček

Dobrý den, ideální je, když jsou oba spotřebiče stejné značky. Pokud chcete kombinovat různé značky, můžete zvolit univerzální mezikus nebo značkovou variantu určenou pro danou sušičku. Je také třeba zkontrolovat, jestli jsou rozměry pračky vhodné pro instalaci mezikusu.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat. Je tedy tato sušička vhodná do místnosti, kde není k dispozici odvod vody? Ráda bych jí dala do šatny/komory.. Jen jestli jsem správně pochopila, že tato sušička má výlevku.
Děkuji

Barbora Chládková

Dobrý den, sušička k provozu odpad nepotřebuje, vodu může shromažďovat v kondenzační nádržce. Místnost, kam sušičku postavíte, by ale měla mít odvětrávání.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, jakým způsobem se řeší, když je pračka užší něž sušička, ale chceme je postavit nad sebe? Pračku máme hlubokou 55 cm a tato sušička je 69 cm hluboká. Je možné postavit pračku na sušičku s použitím potřebného mezikusu?
Další dotaz směřuje ke kondenzační nádržce – kolik litrů pojme a jak často je nutné ji vylévat – po každém sušení?
Děkuji moc za Vaši odpověď.

Adéla Nunvářová

Dobrý den, pračku a sušičku lze spojit pomocí vhodného mezikusu.
Kapacita nádržky na kondenzát je 4,9 l, na její naplnění vás sušička upozorní signalizací.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den,
chci se zeptat na výhodu parního sušení prádla oproti sušení bez použití páry. Děkuji Petr S.

Petr Slezák

Dobrý den, při použití páry je prádlo méně pomačkané, pára také působí antibakteriálně. Parní program navíc můžete využít i k osvěžení suchého prádla, které zbaví např. zápachu i bez praní.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den. Mohl bych vyměnit pozice pračky a sušičky, a to že by sušička spočívala na zemi a na sobě měla pračku? Děkuji.

Pavel Kočí

Dobrý den, toto řešení bohužel není možné, pračky mají výrazně vyšší hmotnost než sušičky a při ždímání více vibrují, připevnění mezikusem by tak nemuselo být dostatečně stabilní a hrozí poničení sušičky nebo obou spotřebičů.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze LG RC82EU2AV4W

LG RC82EU2AV4W

1. místo  v porovnání
15 000 Kč Orientační cena