Menu

LG RC82EU2AV4W – Recenze, testy a srovnání

95,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Sušičky prádla

Jednotlivá hodnocení

 • 9,1/10
  Hodnocení efektivity sušení
 • 10/10
  Hodnocení spotřeby
 • 10/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 9,3/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Hybridní sušička
 • Smart funkce
 • Nízká spotřeba

Zápory

 • Vyšší cena
 • Nemá parní funkce
 • Sada na připojení k odpadu není součástí balení
15 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Už při zběžném pohledu na nejdůležitější parametry sušičky LG je zjevné, že si tento model povede v našem srovnání velice dobře. Sušička má kapacitu 8 kg, která je vhodná zejména pro čtyřčlennou domácnost. Energetická třída A+++ slibuje úsporný chod a roční spotřeba 174 kWh je toho důkazem. Za roční provoz této sušičky zaplatíte zhruba 1009 Kč, průměr v době psaní recenze (říjen 2018) byl skoro 1 200 Kč.

Pod průměrem je i hlučnost 62 dB, u sušiček jsou sice minimální rozdíly a většina z nich se drží s hlučností okolo 65 dB, u domácích spotřebičů ale logicky platí, čím tišší, tím lépe. A tento model tak můžeme pochválit za každý ušetřený decibel.

Kromě peněz a vašeho sluchu šetří tento model i čas, trvání standardního programu je 158 minut, tedy cca o 20 min méně než tehdejší průměr. Samozřejmě jsou ale sušičky vybavené různorodými a různě dlouhými programy, doba trvání tedy slouží spíše pro představu. Více vypovídající už je ale účinnost kondenzace, v případě tohoto modelu nejlepší třídy A. To ve zkratce znamená, že ze sušičky neuniká v podstatě žádná vlhkost a nemusíte se proto doma bát nepříjemností, jako jsou třeba plísně.

Za zmínku stojí jedna zvláštnost sušičky. Jde o hybridní model, který má ve výbavě jak topné těleso, tak tepelné čerpadlo, takže můžete využívat výhod obou těchto zdrojů tepla (více informací o hybridních sušičkách si můžete přečíst v našem článku Jak vybrat sušičku).

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

LG

32 % Beko, 16 % Bosch, 16 % AEG, 8 % Electrolux, 5 % LG, 5 % Hoover, 5 % Philco, 3 % Candy, 3 % Indesit, 5 % Další
Typ sušičky

Kondenzační

51 % Kondenzační, 43 % S tepelným čerpadlem, 5 % Hybridní
Typ motoru

Invertorový

49 % Invertorový, 43 % Klasický, 8 % Neuvedeno
Maximální náplň (kg)

8

46 % 8, 43 % 7, 11 % 9
Možnost napojení na odpad

Ano

84 % Ano, 11 % Ne, 5 % Neuvedeno
Třída účinnosti kondenzace

A

70 % B, 30 % A
Energetická třída

A+++

49 % A++, 43 % A+++, 5 % B, 3 % A+
Roční spotřeba (kWh)

174

216,95
Roční náklady na provoz za rok 2022 (Kč)

1 009

1 224,63
Hlučnost (dB)

62

64,81
Trvání standardního programu (min)

158

178,54

Vybavení a funkce

V superlativech pokračujeme i v kategorii vybavení a funkcí. Po slibném začátku pravděpodobně příliš nepřekvapí, že sušička LG nepostrádá ani jednu ze základních položek. Se standardní výbavou, jako je displej nebo funkce odloženého startu, už se dá do jisté míry u sušiček počítat. Oproti starším modelům je ale u této sušičky výhodou průhledné víko bubnu, které vám zajistí neustálý přehled o dění uvnitř. Sušička  nepostrádá ani dětskou pojistku, která přijde vhod hlavně rodinám, či zvukový signál.

Upozornit musíme hlavně na funkce, které nebyly v době vzniku recenze až tak obvyklé. To platí například pro vnitřní osvětlení bubnu, tehdy přítomné zhruba u poloviny praček, díky kterému nezapomenete uvnitř ani jedinou ponožku. Takřka raritou byl potom samočisticí kondenzátor, ten vám ulehčí údržbu sušičky a slibuje delší životnost.

Obrázek popisuje rozměry LG RC82EU2AV4W

Model LG navíc patří ke smart přístrojům, jejichž popularita stále roste, a je vybavený moderním invertorovým motorem, který slibuje především dlouhou životnost. V neposlední řadě zmíníme i senzory vlhkosti, díky kterým můžete mimo jiné nastavit úroveň sušení přesně podle vašich představ, tedy například lehce vlhké prádlo, tak akorát na žehlení.

Co se týče rozměrů, zmínit musíme hloubku sušičky, která o pár čísel přesahuje standard. Měří 69 cm, výška a šířka už zůstává běžná, tedy 85 a 60 cm. Hmotnost 56 kg nepatří k nejlehčím, nejde ale ani o nijak dramatický rozdíl oproti průměru.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Samočisticí kondenzátor

Ano

89 % Ne, 11 % Ano
Dětská pojistka

Ano

100 % Ano
Displej

Ano

100 % Ano
Průhledné víko bubnu

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start/konec

Ano

100 % Ano
Vnitřní osvětlení bubnu

Ano

68 % Ano, 30 % Ne, 3 % Neuvedeno
Zvukový signál

Ano

81 % Ano, 14 % Ne, 5 % Neuvedeno
Senzory vlhkosti

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Smart funkce

Ano

81 % Ne, 19 % Ano
Parní funkce

Ne

78 % Ne, 16 % Ano, 5 % Neuvedeno
Systém proti zmačkání

Ano

86 % Ano, 8 % Ne, 5 % Neuvedeno
Výška (cm)

85

84,77
Šířka (cm)

60

59,82
Hloubka (cm)

69

59,24
Hmotnost (kg)

56

47,62

Názory uživatelů a odborníků

O své zkušenosti se sušičkou LG se podělila více než stovka uživatelů, kteří rozhodně nešetřili chválou. Jako pozitiva vyzdvihují smart funkce, jednoduchou obsluhu i údržbu, nabídku programů i funkcí a kvalitu sušení. Podle některých uživatelů je sušička tichá, jiným naopak připadá hlučnější. Kritiky se dočkal hlavně návod k sušičce, který je podle některých uživatelů nesrozumitelný. Stížnosti se objevovaly také kvůli chybějící sadě na připojení k odpadu, kterou je v případě zájmu nutné dokoupit.

Klady a zápory

Výhody sušičky LG jasně převažují nad jejími nevýhodami. Jde o úsporný model s širokou nabídkou programů a funkcí, včetně smart funkcí nebo systému proti zmačkání. Pozitivem je také moderní invertorový motor, stejně jako samočisticí kondenzátor. Sušička se navíc těší velké oblibě i u uživatelů. Nevýhodou tak zůstává snad jen vyšší cena a absence sady na připojení k odpadu, kterou si případně musíte dokoupit.

Naše hodnocení a závěr

Sušička LG RC82EU2AV4W prošla testem s vynikajícími výsledky a v podstatě jí nemáme co vytknout. Je možné, že vám v některém směru nebude zcela vyhovovat, pro některé uživatele může být například příliš drahá. Je ale třeba říct, že svým výkonem překonává i řadu dražších modelů a ve špičce mezi sušičkami patří spíše k levnějším. Je úsporná, relativně tichá, efektivní, skvěle vybavená a potěší i milovníky chytrých technologií. Pokud by vás ale přesto zajímala spíše nějaká cenově dostupnější varianta, za zvážení stojí například sušička Candy CS H7A2LE-S.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: LG RC82EU2AV4W | Hodnocení: 95,4 %
Eliška patří ke služebně nejstarším členům v našem týmu a tématu sušiček se ujala už před více než třemi lety. Dlouhodobě sleduje vývoj těchto spotřebičů i nejnovější trendy, má v malíku také energetické štítky. Poradí vám tak, jaké hodnoty na štítcích hledat, do kterých přístrojů se vyplatí investovat, které funkce můžete oželet a co naopak u sušičky nemůžete postrádat. Sušičky prádla nejsou jediným velkým spotřebičem v jejím záběru, na starosti má také myčky, pračky a další bílou techniku.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, lze tuto sušičku postavit na pračku značky Beko? Jestli ano jaký adaptér mám použít?

Michal Voráček

Dobrý den, ideální je, když jsou oba spotřebiče stejné značky. Pokud chcete kombinovat různé značky, můžete zvolit univerzální mezikus nebo značkovou variantu určenou pro danou sušičku. Je také třeba zkontrolovat, jestli jsou rozměry pračky vhodné pro instalaci mezikusu.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat. Je tedy tato sušička vhodná do místnosti, kde není k dispozici odvod vody? Ráda bych jí dala do šatny/komory.. Jen jestli jsem správně pochopila, že tato sušička má výlevku.
Děkuji

Barbora Chládková

Dobrý den, sušička k provozu odpad nepotřebuje, vodu může shromažďovat v kondenzační nádržce. Místnost, kam sušičku postavíte, by ale měla mít odvětrávání.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, jakým způsobem se řeší, když je pračka užší něž sušička, ale chceme je postavit nad sebe? Pračku máme hlubokou 55 cm a tato sušička je 69 cm hluboká. Je možné postavit pračku na sušičku s použitím potřebného mezikusu?
Další dotaz směřuje ke kondenzační nádržce – kolik litrů pojme a jak často je nutné ji vylévat – po každém sušení?
Děkuji moc za Vaši odpověď.

Adéla Nunvářová

Dobrý den, pračku a sušičku lze spojit pomocí vhodného mezikusu.
Kapacita nádržky na kondenzát je 4,9 l, na její naplnění vás sušička upozorní signalizací.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den,
chci se zeptat na výhodu parního sušení prádla oproti sušení bez použití páry. Děkuji Petr S.

Petr Slezák

Dobrý den, při použití páry je prádlo méně pomačkané, pára také působí antibakteriálně. Parní program navíc můžete využít i k osvěžení suchého prádla, které zbaví např. zápachu i bez praní.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, jak často myslíte, že je potřeba volat servis kvůli čištění kondenzátoru? Často se uvádí, že speciálně samočištění ale i ruční čištění potřebuje jednou za čas kvalitní zásah servisu. Moc bych chtěla LG značku, ale mají jen ty se samočisticím kon., čehož se trochu obávám, přijde mi že u ručního čištění monu mít větší přehled, zda je správně vyčištěno.

nikola vanková

Dobrý den, podle zkušeností uživatelů mohou sušičky se samočisticím kondenzátorem bez problémů fungovat i roky bez zásahu technika. Je ovšem potřeba dodržet zásady správného používání, například nepřidávat do prádla aviváž. Co se týče ručního čištění, většina nových sušiček má tepelné čerpadlo, u takových modelů není možné kondenzátor vyjmout, a čistí se tak velmi obtížně. Samočisticí kondenzátor je v těchto případech lepší variantou.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den. Mohl bych vyměnit pozice pračky a sušičky, a to že by sušička spočívala na zemi a na sobě měla pračku? Děkuji.

Pavel Kočí

Dobrý den, toto řešení bohužel není možné, pračky mají výrazně vyšší hmotnost než sušičky a při ždímání více vibrují, připevnění mezikusem by tak nemuselo být dostatečně stabilní a hrozí poničení sušičky nebo obou spotřebičů.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, mám pračku Samsung 60×60 cm. Mohu na ni pomocí mezikusu postavit sušičku LG, která je hluboká 69cm? Děkuji

Iveta

Dobrý den, sušička musí mít vždy stejnou nebo menší hloubku než pračka, jinak není takové řešení bezpečné.

Eliška Srncová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG RC82EU2AV4W

LG RC82EU2AV4W

15 000 Kč Orientační cena