Menu

Recenze a porovnání Bestway 54189 Lay-Z-Spa Helsinki

Klady

  • Lze používat i v zimě
  • Skvělá výbava

Zápory

  • Maximální teplota 40°C
  • Pouze 87 trysek
25 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Hlavní výhodu vířivky Helsinki musíme zmínit hned ze začátku, jedná se totiž o jeden z mála modelů na trhu, které můžete používat i v zimě. To je možné díky funkci automatického ohřívání vody, která udržuje teplotu mezi 6 a 10 °C a vířivka tak nezamrzne. Co se týče konstrukce, vířivka je kruhová a pojme až 1 123 l, což je dostačující pro více než šest osob. Její filtrace je kartušová, v tom se nijak neliší od ostatních modelů. Ohřívá se o 1,5-2 °C, což není nejvyšší rychlost na trhu, objemné modely se ale obecně ohřívají pomaleji. Maximální teplota 40°C je poměrně běžná, pokud ale toužíte po co nejteplejší lázni, doporučujeme zvolit některý z modelů, které vyhřejí vodu až na 42 °C. Filtrace potěší výkonem 50 W, běžnější je okolo 30 W. Vířivka má pouze 87 trysek, některé konkurenční modely mají i 120 nebo 130 trysek. Na druhou stranu ale potěší výkonem perličkové masáže 800 W, který patří k nejvyšším na trhu.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

1 123

Tvar

Kruh

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

2 000

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5-2

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

40

Typ filtrace

Kartušová

Výkon filtračního čerpadla (W)

50

Počet vzduchových trysek

87

Výkon perličkové masáže (W)

800

Vybavení a funkce

Kromě fungování v zimě vyniká vířivka Bestway také výbavou. Není třeba se dlouze rozepisovat o základech, které najdete u většiny modelů, tedy podložce, krycím víku a ovládacím panelu s displejem. Samozřejmostí je také funkce samonafukování, která vám ušetří práci s instalací vířivky. Za zmínku ovšem stojí o něco méně běžný manometr, který slouží k měření tlaku při nafukování vířivky. Nafouknout u tohoto modelu navíc můžete i dno, což  poskytuje vyšší komfort. Navíc má vířivka také dávkovač chemie a opravnou sadu.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Manometr

Ano

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

1,8

Délka (m)

1,8

Výška (m)

0,66

Hmotnost (kg)

32

Závěr

Vířivka Bestway 54189 Lay-Z-Spa Helsinki bude vynikající volbou pro všechny, kteří touží vířivé lázni i v průběhu zimy. Tu většina modelů neustojí, tento ale zvládá automatický ohřev vody a nehrozí tak její zamrznutí. Výkon ohřevu je poměrně standardní, výkon perličkové masáže ale patří k těm vyšším i přes to, že nemá nijak zvlášť vysoký počet trysek. Pokud tedy hledáte velmi objemnou vířivku se skvělým poměrem ceny ku výkonu, můžeme vám tento model doporučit. U takto objemných modelů se jen tak lepších parametrů nedočkáte.

Kdyby vás ovšem zajímala například varianta se slanou vodou, můžete se začíst i do recenze vířivky Intex 28456 Pure Spa Jet & Bubble Octagon.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Bestway 54189 Lay-Z-Spa Helsinki
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která se tématu vířivek věnuje dlouhodobě. Podrobně zná jejich fungování, typy i výrobce, takže dokáže poradit s jejich výběrem. Kromě odborných zdrojů čerpá z diskuzních fór uživatelů vířivek. Zná proto všechny záludnosti a ví, pro koho se daný typ vířivky hodí nejvíc. Kromě vířivek se zabývá i tématem infrasaun a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Bestway 54189 Lay-Z-Spa Helsinki

Bestway 54189 Lay-Z-Spa Helsinki

25 000 Kč Orientační cena