Menu

Recenze a porovnání Hanscraft Mspa B-120 Oasis Sapphire Lite

Doporučujeme Při nákupu v kategorii vířivek pro 2 osoby

Datum doporučení: Červenec 2020

  • Větší objem
  • Rychlý ohřev vody
  • Nižší hmotnost
  • Chybí systém měkčení vody
  • Chybí solinátor
15 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Vířivka od značky Hanscraft nabízí objem 700 litrů, takže mimo dva dospělé se sem vejde ještě jedno či dvě děti. Napájení vířivky je klasické, 220-240 V, stačí ji tedy zapojit do zásuvky. Materiál RhinoTech je odolný a prodlužuje tak životnost vířivky. Za zmínku rozhodně stojí příkon 1500 W, což je hodnota, kterou tato vířivka předstihne řadu dražších modelů. Důkazem efektivního ohřevu je, že teplota vody stoupne až o 2 stupně za hodinu, objemnější vířivky většinou zvládají 1-1,5 °C/h. Výkon filtračního čerpadla (35 W) je v našem srovnání (v červenci 2020) také lehce nadprůměrný. Vířivka disponuje 118 tryskami, což je s ohledem na vnitřní objem uspokojivé číslo. Výkon perličkové masáže dosahuje 600 W, což je sice v našem srovnání spíš nižší hodnota, ovšem v rámci kategorie se není zač stydět.

Parametr Tento produkt
Objem (l) 700
Tvar Kruh
Materiál RhinoTech
Napájení (V) 220-240
Příkon topení (W) 1 500
Rychlost ohřevu vody (°C/hod) 1,5-2
Maximální teplota ohřevu vody (°C) Neuvedeno
Typ filtrace Kartušová
Výkon filtračního čerpadla (W) 35
Počet vzduchových trysek 118
Výkon perličkové masáže (W) 600

Vybavení a funkce

Mimo větší objem a výkonné topení vám vířivka nabídne také další výhody, například přehledný displej. Je samonafukovací, takže stačí připojit ji do zásuvky a nechat ji, ať se postaví sama. Součástí je také manometr, s jehož pomocí můžete kontrolovat, zda je vířivka ideálně nafouklá. Bohužel se nedočkáme ani HWT systému pro měkčení vody ani možnosti obejít se bez chemie. Tyto vymoženosti však jsou obecně doménou větších a dražších modelů. Samozřejmostí je naopak vrchní kryt s termofólií a zipem a termoizolační podložka. Hmotnost vířivky patří v rámci kategorie spíš k nižším, 22 kg dokáže najednou přenést i jedna silnější osoba.

Parametr Tento produkt
HWT Ne
SWS Ne
Displej Ano
Samonafukování Ano
Manometr Ano
Vrchní kryt Ano
Podložka na zem Ano
Šířka (m) 1,8
Délka (m) 1,8
Výška (m) 0,7
Hmotnost (kg) 22

Závěr

Nafukovací vířivka Hanscraft Mspa B-120 Oasis Sapphire Lite spojuje elegantní design, výkonné topení a uživatelskou přívětivost. Větší objem poskytne ideální prostor pro rodiny menšími dětmi. Navzdory objemu vířivka nezaostává v oblasti rychlosti ohřevu, za hodinu vám ohřeje vodu až o 2 °C, stejně jako její menší kolegové. Také výkon filtračního čerpadla je mírně nadprůměrný.

Co se týče vybavení, vířivka se bohužel nemůže pyšnit pokročilejšími možnostmi měkčení vody či používání soli namísto chloru. Nabídne však manometr pro přeměření tlaku vzduchu a samonafukovací mechanismus. Pro prevenci případných komplikací výrobce přibalil také instruktážní video.

Cenově ovšem patří tato vířivka k nákladnějším modelům, pokud vám přijde investice do tohoto modelu příliš vysoká, můžeme vám doporučit vířivku Belatrix Sorrento 115, která je cenově přijatelnější.

15 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, je tato vířivka hydromasážní, nebo pouze bublinková?

Stanislav Dvořák, 15.11.2020

Dobrý den, tato vířivka je pouze bublinková. K hydromasážní funkci by mimo vzduchové trysky byly potřeba i trysky vodní.

Iveta Polášková, redaktor, 29.11.2020

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hanscraft Mspa B-120 Oasis Sapphire Lite

Hanscraft Mspa B-120 Oasis Sapphire Lite

15 000 Kč Orientační cena