Recenze vířivky Hanscraft Mspa B-120 Oasis Sapphire Lite | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Hanscraft Mspa B-120 Oasis Sapphire Lite

Doporučujeme Při nákupu v kategorii vířivek pro 2 osoby

Datum doporučení: Červenec 2020

  • Větší objem
  • Rychlý ohřev vody
  • Nižší hmotnost
  • Chybí systém měkčení vody
  • Chybí solinátor
15 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Vířivka od značky Hanscraft nabízí objem 700 litrů, takže mimo dva dospělé se sem vejde ještě jedno či dvě děti. Napájení vířivky je klasické, 220-240 V, stačí ji tedy zapojit do zásuvky. Materiál RhinoTech je odolný a prodlužuje tak životnost vířivky. Za zmínku rozhodně stojí příkon 1500 W, což je hodnota, kterou tato vířivka předstihne řadu dražších modelů. Důkazem efektivního ohřevu je, že teplota vody stoupne až o 2 stupně za hodinu, objemnější vířivky většinou zvládají 1-1,5 °C/h. Výkon filtračního čerpadla (35 W) je v našem srovnání (v červenci 2020) také lehce nadprůměrný. Vířivka disponuje 118 tryskami, což je s ohledem na vnitřní objem uspokojivé číslo. Výkon perličkové masáže dosahuje 600 W, což je sice v našem srovnání spíš nižší hodnota, ovšem v rámci kategorie se není zač stydět.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

700

Tvar

Kruh

Materiál

RhinoTech

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

1 500

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5-2

Typ filtrace

Kartušová

Výkon filtračního čerpadla (W)

35

Počet vzduchových trysek

118

Výkon perličkové masáže (W)

600

Vybavení a funkce

Mimo větší objem a výkonné topení vám vířivka nabídne také další výhody, například přehledný displej. Je samonafukovací, takže stačí připojit ji do zásuvky a nechat ji, ať se postaví sama. Součástí je také manometr, s jehož pomocí můžete kontrolovat, zda je vířivka ideálně nafouklá. Bohužel se nedočkáme ani HWT systému pro měkčení vody ani možnosti obejít se bez chemie. Tyto vymoženosti však jsou obecně doménou větších a dražších modelů. Samozřejmostí je naopak vrchní kryt s termofólií a zipem a termoizolační podložka. Hmotnost vířivky patří v rámci kategorie spíš k nižším, 22 kg dokáže najednou přenést i jedna silnější osoba.

Parametr Tento produkt
HWT

Ne

SWS

Ne

Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Manometr

Ano

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

1,8

Délka (m)

1,8

Výška (m)

0,7

Hmotnost (kg)

22

Závěr

Nafukovací vířivka Hanscraft Mspa B-120 Oasis Sapphire Lite spojuje elegantní design, výkonné topení a uživatelskou přívětivost. Větší objem poskytne ideální prostor pro rodiny menšími dětmi. Navzdory objemu vířivka nezaostává v oblasti rychlosti ohřevu, za hodinu vám ohřeje vodu až o 2 °C, stejně jako její menší kolegové. Také výkon filtračního čerpadla je mírně nadprůměrný.

Co se týče vybavení, vířivka se bohužel nemůže pyšnit pokročilejšími možnostmi měkčení vody či používání soli namísto chloru. Nabídne však manometr pro přeměření tlaku vzduchu a samonafukovací mechanismus. Pro prevenci případných komplikací výrobce přibalil také instruktážní video.

Cenově ovšem patří tato vířivka k nákladnějším modelům, pokud vám přijde investice do tohoto modelu příliš vysoká, můžeme vám doporučit vířivku Belatrix Sorrento 115, která je cenově přijatelnější.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Hanscraft Mspa B-120 Oasis Sapphire Lite
Eliška Srncová nasbírala za léta působení v naší redakci bohaté zkušenosti s výběrem a srovnáváním produktů. Každé téma má pečlivě nastudované z českých i zahraničních odborných zdrojů, poradí vám tak nejen, jak vířivku vybrat, ale také jaké budou přibližné náklady na její provoz nebo jaký vliv může mít na vaše zdraví. Pro milovníky relaxace připravila také obsáhlý výběr knih, mezi její témata potom patří i velké domácí spotřebiče nebo potřeby pro děti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, je tato vířivka hydromasážní, nebo pouze bublinková?

Stanislav Dvořák

Dobrý den, tato vířivka je pouze bublinková. K hydromasážní funkci by mimo vzduchové trysky byly potřeba i trysky vodní.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hanscraft Mspa B-120 Oasis Sapphire Lite

Hanscraft Mspa B-120 Oasis Sapphire Lite

15 000 Kč Orientační cena