Recenze a test Intex 28476 Purespa Bubble Massage | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Intex 28476 Purespa Bubble Massage

Klady a zápory

Klady

  • Odpouštěcí ventil
  • Rychlý ohřev vody
  • Výkon perličkové masáže

Zápory

  • Chybí solinátor
  • Vyšší hmotnost
19 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kruhová vířivka značky Intex nabízí objem 795 litrů, což je množství, které by mělo stačit čtyřem dospělým osobám. Příkon topení dosahuje 2200 W, což je mezi podobnými produkty silný nadprůměr. Díky tomu vířivka ohřeje vodu až o 2,5 stupně za hodinu, a to až na 40 ºC. Kartušovou filtrací byla v době srovnání (červenec 2020) vybavena většina vířivek. Výkon filtračního čerpadla ve wattech u tohoto výrobce nenajdete, pokud však zapátráte v produktových informacích, zjistíte, že čerpadlo zvládne přečerpat 1471 litrů za hodinu. K přečerpání celého objemu by mu tedy měla bohatě stačit polovina tohoto času. 120 tryskami se vířivka v našem srovnání řadí spíše k průměru, výkonem perličkové lázně 800 W již však většinu konkurentů předstihuje. A pokud jde o intenzitu masáže, výkon je pro ni podstatnější než počet trysek.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

795

Tvar

Kruh

Materiál

PVC

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

2 200

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5-2,5

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

40

Typ filtrace

Kartušová

Počet vzduchových trysek

120

Výkon perličkové masáže (W)

800

Vybavení a funkce

Co se týče vybavení a funkcí, Intex 28476 Purespa Bubble Massage je vířivkou s mnoha výhodami. Součástí je systém na změkčení vody, která pak bude citlivější k vaší pokožce. Solinátor byste tu však již hledali marně. Vířivka je samonafukovací a nechybí jí ani displej s dotykovým ovládacím panelem. K dalším vychytávkám patří automatický odpouštěcí ventil, který sám hlídá tlak v nafouknutých částech. Manometr tak v balení sice chybí, na druhou stranu se však bez něj pohodlně obejdete. Vrchní kryt a podložka pod vířivku jsou v našem srovnání samozřejmostí.

Parametr Tento produkt
Změkčovač vody (HWT)

Ano

Solinátor (SWS)

Ne

Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Manometr

Ne

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

1,96

Délka (m)

1,96

Výška (m)

0,71

Hmotnost (kg)

56

Závěr

Intex 28476 Purespa Bubble Massage patří mezi vířivky, která nabídne spoustu výhod za průměrnou cenu. Potěší jak rychlým ohřevem vody, tak i výkonem perličkové masáže. Počtem trysek se však řadí spíše k průměru. Velkou výhodou je systém změkčení vody a odpouštěcí ventil, který sám hlídá tlak vzduchu a v případě přetlaku jej automaticky odpustí. K nevýhodám naopak patří hmotnost dosahující 56 kilogramů. Vířivce chybí také solinátor, který by umožnil používat sůl namísto bazénové chemie.

Pokud byste však z jakýchkoliv důvodů upřednostnili vířivku se solinátorem, můžeme doporučit k přečtení také naši recenzi na Intex 28454 Pure Spa Jet & Bubble Spa Deluxe Octagon.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Intex 28476 Purespa Bubble Massage
Eliška Srncová nasbírala za léta působení v naší redakci bohaté zkušenosti s výběrem a srovnáváním produktů. Každé téma má pečlivě nastudované z českých i zahraničních odborných zdrojů, poradí vám tak nejen, jak vířivku vybrat, ale také jaké budou přibližné náklady na její provoz nebo jaký vliv může mít na vaše zdraví. Pro milovníky relaxace připravila také obsáhlý výběr knih, mezi její témata potom patří i velké domácí spotřebiče nebo potřeby pro děti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, jde vířivka použít v zimě?

Martin Vašek

Dobrý den, vířivku není vhodné používat při teplotě pod 4 °C, může dojít k jejímu poškození.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Intex 28476 Purespa Bubble Massage

Intex 28476 Purespa Bubble Massage

19 000 Kč Orientační cena