Recenze vířivky Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS

v kategorii Vířivky pro 4 osoby

Klady

  • Rychlý ohřev vody
  • Systém změkčení vody

Zápory

  • V některých ohledech průměrná
  • Chybí manometr
14 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Vířivka pro čtyři osoby od značky Marimex potěší v první řadě vysokým příkonem 2 200 W. Ten sice znamená zvýšenou spotřebu, ale také je jeho zásluhou rychlé ohřívání vody, až o 2,5 °C za hodinu. To byla v době psaní recenze (březen 2020) zároveň nejvyšší hodnota v našem srovnání. Vířivku lze vyhřát až na 40 °C, v tom se většina modelů shoduje, zejména těch větších. Některé vířivky pro menší počet osob můžete vyhřát až na 42 °C. S kartušovou filtrací se setkáte prakticky u všech vířivek, výbava 120 trysek je také vcelku průměrná. Tomu odpovídá i jejich výkon 650 W.

Vířivka je vyrobená z laminovaného PVC, s tímto materiálem se u vířivek setkáte často a je poměrně populární. Samozřejmě jsou na trhu i specifičtější varianty, které slibují vyšší odolnost, jako je například materiál Rhino Tech.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

795

Tvar

Osmiúhelník

Materiál

Laminované PVC

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

2 200

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5-2,5

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

40

Typ filtrace

Kartušová

Počet vzduchových trysek

120

Výkon perličkové masáže (W)

650

Vybavení a funkce

Z výbavy oceňujeme především systém na změkčení vody, který prodlužuje životnost vířivky. Měkčí voda je zároveň šetrnější i k vaší pokožce. Oproti dražším modelům už vířivka Marimex nenabízí systém úpravy slané vody, dezinfekce tak probíhá klasickým chlórem. Zbytek výbavy tohoto modelu už je standardní, nechybí displej a funkce samonafukování, součástí balení je také kryt vířivky a podložka na zem, která chrání vířivku před poškozením. Na rozdíl od některých modelů, tento nemá v balení manomentr. Ten ovšem není až tak obvyklý. Rozměry vířivky odpovídají její kapacitě,v průměru má dva metry, výška stěny je 0,71 m a hmotnost necelých 50 kg.

Parametr Tento produkt
Změkčovač vody (HWT)

Ano

Solinátor (SWS)

Ne

Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Manometr

Ne

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

2

Délka (m)

2

Výška (m)

0,71

Hmotnost (kg)

49

Závěr

Mobilní vířivka Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS nabízí uživatelům slušný poměr kvality a ceny. Její silnou stránkou je především rychlý ohřev vody, potěší také systémem na změkčení vody, se kterým se častěji setkáváme u dražších produktů. Vířivka je osazená 120 tryskami, výkon její bublinkové masáže je vcelku standardní. Z výbavy postrádá manometr, který ovšem u vířivek chybí stále častěji, a systém úpravy slané vody. Ten je opět výsadou spíše dražších modelů. Celkově tak musíme vířivku Marimex pochválit. V žádném parametru nesklouzla k vyloženě negativnímu výsledku a cenově se drží v relativně dostupné hladině.

Pokud ovšem patříte k náročnějším zákazníkům a nevadí vám, když si připlatíte například za dezinfekci solí, možná vás více zaujme vířivka Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která se tématu vířivek věnuje dlouhodobě. Podrobně zná jejich fungování, typy i výrobce, takže dokáže poradit s jejich výběrem. Kromě odborných zdrojů čerpá z diskuzních fór uživatelů vířivek. Zná proto všechny záludnosti a ví, pro koho se daný typ vířivky hodí nejvíc. Kromě vířivek se zabývá i tématem infrasaun a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS

Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS

14 000 Kč Orientační cena