Recenze vířivky Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS

Klady a zápory

Klady

  • Rychlý ohřev vody
  • Systém změkčení vody

Zápory

  • V některých ohledech průměrná
  • Chybí manometr
14 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Vířivka pro čtyři osoby od značky Marimex potěší v první řadě vysokým příkonem 2 200 W. Ten sice znamená zvýšenou spotřebu, ale také je jeho zásluhou rychlé ohřívání vody, až o 2,5 °C za hodinu. To byla v době psaní recenze (březen 2020) zároveň nejvyšší hodnota v našem srovnání. Vířivku lze vyhřát až na 40 °C, v tom se většina modelů shoduje, zejména těch větších. Některé vířivky pro menší počet osob můžete vyhřát až na 42 °C. S kartušovou filtrací se setkáte prakticky u všech vířivek, výbava 120 trysek je také vcelku průměrná. Tomu odpovídá i jejich výkon 650 W.

Vířivka je vyrobená z laminovaného PVC, s tímto materiálem se u vířivek setkáte často a je poměrně populární. Samozřejmě jsou na trhu i specifičtější varianty, které slibují vyšší odolnost, jako je například materiál Rhino Tech.

Parametr Tento produkt
Objem (l)

795

Tvar

Osmiúhelník

Materiál

Laminované PVC

Napájení (V)

220-240

Příkon topení (W)

2 200

Rychlost ohřevu vody (°C/hod)

1,5-2,5

Maximální teplota ohřevu vody (°C)

40

Typ filtrace

Kartušová

Počet vzduchových trysek

120

Výkon perličkové masáže (W)

650

Vybavení a funkce

Z výbavy oceňujeme především systém na změkčení vody, který prodlužuje životnost vířivky. Měkčí voda je zároveň šetrnější i k vaší pokožce. Oproti dražším modelům už vířivka Marimex nenabízí systém úpravy slané vody, dezinfekce tak probíhá klasickým chlórem. Zbytek výbavy tohoto modelu už je standardní, nechybí displej a funkce samonafukování, součástí balení je také kryt vířivky a podložka na zem, která chrání vířivku před poškozením. Na rozdíl od některých modelů, tento nemá v balení manomentr. Ten ovšem není až tak obvyklý. Rozměry vířivky odpovídají její kapacitě,v průměru má dva metry, výška stěny je 0,71 m a hmotnost necelých 50 kg.

Parametr Tento produkt
Změkčovač vody (HWT)

Ano

Solinátor (SWS)

Ne

Displej

Ano

Samonafukování

Ano

Manometr

Ne

Vrchní kryt

Ano

Podložka na zem

Ano

Šířka (m)

2

Délka (m)

2

Výška (m)

0,71

Hmotnost (kg)

49

Závěr

Mobilní vířivka Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS nabízí uživatelům slušný poměr kvality a ceny. Její silnou stránkou je především rychlý ohřev vody, potěší také systémem na změkčení vody, se kterým se častěji setkáváme u dražších produktů. Vířivka je osazená 120 tryskami, výkon její bublinkové masáže je vcelku standardní. Z výbavy postrádá manometr, který ovšem u vířivek chybí stále častěji, a systém úpravy slané vody. Ten je opět výsadou spíše dražších modelů. Celkově tak musíme vířivku Marimex pochválit. V žádném parametru nesklouzla k vyloženě negativnímu výsledku a cenově se drží v relativně dostupné hladině.

Pokud ovšem patříte k náročnějším zákazníkům a nevadí vám, když si připlatíte například za dezinfekci solí, možná vás více zaujme vířivka Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS
Eliška Srncová nasbírala za léta působení v naší redakci bohaté zkušenosti s výběrem a srovnáváním produktů. Každé téma má pečlivě nastudované z českých i zahraničních odborných zdrojů, poradí vám tak nejen, jak vířivku vybrat, ale také jaké budou přibližné náklady na její provoz nebo jaký vliv může mít na vaše zdraví. Pro milovníky relaxace připravila také obsáhlý výběr knih, mezi její témata potom patří i velké domácí spotřebiče nebo potřeby pro děti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS

Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS

14 000 Kč Orientační cena