Menu

Recenze a porovnání Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS

Doporučujeme Při nákupu v kategorii vířivek pro 4 osoby

Datum doporučení: Březen 2020

  • Rychlý ohřev vody
  • Systém změkčení vody
  • V některých ohledech průměrná
  • Chybí manometr
14 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Vířivka pro čtyři osoby od značky Marimex potěší v první řadě vysokým příkonem 2 200 W. Ten sice znamená zvýšenou spotřebu, ale také je jeho zásluhou rychlé ohřívání vody, až o 2,5 °C za hodinu. To byla v době psaní recenze (březen 2020) zároveň nejvyšší hodnota v našem srovnání. Vířivku lze vyhřát až na 40 °C, v tom se většina modelů shoduje, zejména těch větších. Některé vířivky pro menší počet osob můžete vyhřát až na 42 °C. S kartušovou filtrací se setkáte prakticky u všech vířivek, výbava 120 trysek je také vcelku průměrná. Tomu odpovídá i jejich výkon 650 W.

Vířivka je vyrobená z laminovaného PVC, s tímto materiálem se u vířivek setkáte často a je poměrně populární. Samozřejmě jsou na trhu i specifičtější varianty, které slibují vyšší odolnost, jako je například materiál Rhino Tech.

Parametr Tento produkt
Objem (l) 795
Tvar Osmiúhelník
Materiál Laminované PVC
Napájení (V) 220-240
Příkon topení (W) 2 200
Rychlost ohřevu vody (°C/hod) 1,5-2,5
Maximální teplota ohřevu vody (°C) 40
Typ filtrace Kartušová
Výkon filtračního čerpadla (W) -
Počet vzduchových trysek 120
Výkon perličkové masáže (W) 650

Vybavení a funkce

Z výbavy oceňujeme především systém na změkčení vody, který prodlužuje životnost vířivky. Měkčí voda je zároveň šetrnější i k vaší pokožce. Oproti dražším modelům už vířivka Marimex nenabízí systém úpravy slané vody, dezinfekce tak probíhá klasickým chlórem. Zbytek výbavy tohoto modelu už je standardní, nechybí displej a funkce samonafukování, součástí balení je také kryt vířivky a podložka na zem, která chrání vířivku před poškozením. Na rozdíl od některých modelů, tento nemá v balení manomentr. Ten ovšem není až tak obvyklý. Rozměry vířivky odpovídají její kapacitě,v průměru má dva metry, výška stěny je 0,71 m a hmotnost necelých 50 kg.

Parametr Tento produkt
HWT Ano
SWS Ne
Displej Ano
Samonafukování Ano
Manometr Ne
Vrchní kryt Ano
Podložka na zem Ano
Šířka (m) 2
Délka (m) 2
Výška (m) 0,71
Hmotnost (kg) 49

Závěr

Mobilní vířivka Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS nabízí uživatelům slušný poměr kvality a ceny. Její silnou stránkou je především rychlý ohřev vody, potěší také systémem na změkčení vody, se kterým se častěji setkáváme u dražších produktů. Vířivka je osazená 120 tryskami, výkon její bublinkové masáže je vcelku standardní. Z výbavy postrádá manometr, který ovšem u vířivek chybí stále častěji, a systém úpravy slané vody. Ten je opět výsadou spíše dražších modelů. Celkově tak musíme vířivku Marimex pochválit. V žádném parametru nesklouzla k vyloženě negativnímu výsledku a cenově se drží v relativně dostupné hladině.

Pokud ovšem patříte k náročnějším zákazníkům a nevadí vám, když si připlatíte například za dezinfekci solí, možná vás více zaujme vířivka Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon.

14 000 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS

Marimex 11400221 Pure Spa Bubble HWS

14 000 Kč Orientační cena