Menu

Recenze a srovnání Materasso Amerika

Také nás zaujalo v kategorii Měkké matrace

Klady

  • Tloušťka matrace
  • Záruka 5 let
  • Tloušťka 24 cm

Zápory

  • Nevhodná na polohovatelné rošty
  • Menší nosnost 120 kg
  • Teplota praní potahu max. 30 °C
12 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Amerika od značky Materasso má tvrdost 3 z 5. Její maximální nosnost je 130 kg. Díky své měkkosti je vhodná zejména pro osoby s pohybovými problémy nebo starší lidi. Výrobce poskytuje na matraci záruku 5 let, tedy poměrně solidní dobu. Některé matrace sice mají záruku i 7 až 10 let, jde ale spíš o výjimky, běžnější záruka je na 2 až 5 let.

Model Amerika dobře poslouží i lidem, kteří si potrpí na velmi měkké spaní, zejména ženám. Určitě bychom ji ale nedoporučili například aktivním mužům s vyšší hmotností. Výška matrace Materasso je 24 cm, což je pro příjemné spaní více než dostačující a v našem výběru patří k nejvyšším. Výhodou je, že i starším osobám se z ní bude lépe vstávat. Je z obou stran stejně tvrdá, je tedy lepší využít ji na jednolůžko než jako matraci pro partnerskou postel. Vyrábí se ve všech klasických rozměrech, rozměry pro spojenou matraci na dvoulůžko jsou s příplatkem.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x100 cm

Ano

Rozměr 200x120 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

Ano

Rozměr 200x160 cm

Ano

Rozměr 200x180 cm

Ano

Rozměr 200x200 cm

Ano

Materiál a zónování

Jádro matrace je taštičkové, tvoří několik set pružin uložených v samostatných textilních pouzdrech. K obalení jádra byla použita hydrolatexová deska, tento materiál je směsí pěny a latexu, má dobrou prodyšnost a dlouhou životnost. Zajímavostí je vrstva viskoelastické pěny na jedné straně matrace, která umožňuje lehce přizpůsobit pocitovou tuhost otočením matrace. Rozdíl ale není tak zásadní, aby se nedalo spát na obou stranách se stejným pohodlím.

Vrchní vrstva matrace je rozdělená do sedmi zón, které poskytují optimální podporu páteři. Co se týče zónování, jde o nejpopulárnější variantu, některé matrace mají pouze pět zón, nebo nejsou v tomto směru strukturované vůbec. Vzhledem k použitému materiálu není matrace Amerika vhodná na pohyblivý rošt, výrobce doporučuje její kombinování s pevným roštem, například laťovým. Nebude tak zcela ideálním řešením pro osoby upoutané na lůžko, které využívají komfortu polohovatelného roštu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Materasso

Nosnost (kg)

120

Záruka (roky)

5

Kategorie tuhosti

Měkká

Tuhost - strana 1

3

Tuhost - strana 2

3

Rozmezí tuhostí

1-5

Určení

Jednolůžko

Materiál

Líná pěna, Latex, Taštičkové pružiny

Zdravotní/ortopedická

Ano

Zóny

7

Hypoalergenní

Ano

Snímatelný potah

Ano

Teplota praní potahu (°C)

30

Rošt

Laťový

Tloušťka (cm)

24

Specifické prvky

Matraci Amerika od značky Materasso nechybí ani snímatelný potah, ten je možné prát až na 60°C. K jeho výrobě byl použitý Lyocell, přírodní materiál, který se vyznačuje prodyšností, je antibakteriální, antialergický a ošetřený proti roztočům.

Závěr

Ať už sháníte matraci pro staršího člena rodiny, nebo máte sami rádi měkčí lůžko, můžeme vám model Materasso Amerika doporučit. Výhodou při dlouhodobém používání bude vrstva viscoelastické pěny, hygienický potah a také samotná tloušťka matrace. Délka záruky tohoto modelu je poměrně slušná, potěší také počet zón, který patří k nejpopulárnější variantě na trhu. Pozor jen při volbě roštu, pokud hledáte matraci na motorový rošt, tento model s taštičkovým jádrem nebude to pravé ořechové. Pro polohovatelný rošt doporučujeme například matraci Purtex Alexis Soft.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Materasso Amerika
Eliška se jako redaktorka věnuje porovnávání matrací už více než čtyři roky, tuto problematiku tedy sleduje opravdu dlouhodobě. Díky tomu vám poradí nejen s výběrem měkké matrace, ale vysvětlí vám také, co je to antidekubitní matrace, nebo jaké jsou specifické vlastnosti různých materiálů, třeba latexu nebo paměťové pěna. Kromě matrací se věnuje hlavně velkým domácím spotřebičům.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Materasso Amerika

Materasso Amerika

12 000 Kč Orientační cena