Recenze a srovnání Materasso Amerika

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Velmi měkké matrace

Datum doporučení: Prosinec 2018

Klady:

Tloušťka matrace

Záruka 5 let

Zápory:

Nevhodná na polohovatelné rošty

11 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Matrace Amerika od značky Materasso má tvrdost 1,5. Je tedy o něco málo tvrdší než klasické matrace první úrovně tvrdosti. Její maximální nosnost je 120 kg. Díky své měkkosti je vhodná zejména pro osoby s pohybovými problémy nebo starší lidi. Výrobce poskytuje na matraci záruku 5 let, tedy poměrně solidní dobu. Některé matrace sice mají záruku i 7 až 10 let, jde ale spíš o výjimky, běžnější záruka je na 2 až 5 let.

Model Amerika dobře poslouží i lidem, kteří si potrpí na velmi měkké spaní, zejména ženám. Určitě bychom ji ale nedoporučili například aktivním mužům s vyšší hmotností. Výška matrace Materasso je 24 cm, což je pro příjemné spaní více než dostačující a v našem výběru patří k nejvyšším. Výhodou je, že i starším osobám se z ní bude lépe vstávat. Je z obou stran stejně tvrdá, je tedy lepší využít ji na jednolůžko než jako matraci pro partnerskou postel. Vyrábí se ve všech klasických rozměrech, rozměry pro spojenou matraci na dvoulůžko jsou s příplatkem.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
200x80cm Ano
200x90cm Ano
200x140cm S příplatkem
200x160cm S příplatkem
200x180cm S příplatkem

Materiál a zónování

Jádro matrace je taštičkové, tvoří několik set pružin uložených v samostatných textilních pouzdrech. K obalení jádra byla použita hydrolatexová deska, tento materiál je směsí pěny a latexu, má dobrou prodyšnost a dlouhou životnost. Zajímavostí je vrstva viskoelastické pěny na jedné straně matrace, která umožňuje lehce přizpůsobit pocitovou tuhost otočením matrace. Rozdíl ale není tak zásadní, aby se nedalo spát na obou stranách se stejným pohodlím.

Vrchní vrstva matrace je rozdělená do sedmi zón, které poskytují optimální podporu páteři. Co se týče zónování, jde o nejpopulárnější variantu, některé matrace mají pouze pět zón, nebo nejsou v tomto směru strukturované vůbec. Vzhledem k použitému materiálu není matrace Amerika vhodná na pohyblivý rošt, výrobce doporučuje její kombinování s pevným roštem, například laťovým. Nebude tak zcela ideálním řešením pro osoby upoutané na lůžko, které využívají komfortu polohovatelného roštu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Tvrdost  1,5
Záruka (roky)  5
Nosnost (kg)  120
Materiál  Taštičková
Rošt  Laťový
Výška (cm)  24
Určení  Jednolůžko
Zóny  7
Snímatelný potah  Ano

Specifické prvky

Matraci Amerika od značky Materasso nechybí ani snímatelný potah, ten je možné prát až na 60°C. K jeho výrobě byl použitý Lyocell, přírodní materiál, který se vyznačuje prodyšností, je antibakteriální, antialergický a ošetřený proti roztočům.

Závěr

Ať už sháníte matraci pro staršího člena rodiny, nebo máte sami rádi měkčí lůžko, můžeme vám model Materasso Amerika doporučit. Výhodou při dlouhodobém používání bude vrstva viscoelastické pěny, hygienický potah a také samotná tloušťka matrace. Délka záruky tohoto modelu je poměrně slušná, potěší také počet zón, který patří k nejpopulárnější variantě na trhu. Pozor jen při volbě roštu, pokud hledáte matraci na motorový rošt, tento model s taštičkovým jádrem nebude to pravé ořechové. Pro polohovatelný rošt doporučujeme například matraci Purtex Alexis Soft.

Další recenze

Kompletní porovnání