Menu

Recenze a srovnání Materasso Amerika

Doporučujeme Při nákupu v kategorii měkkých matrací

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Tloušťka matrace
  • Záruka 5 let
  • Nevhodná na polohovatelné rošty
12 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Amerika od značky Materasso má tvrdost 3 z 5. Její maximální nosnost je 130 kg. Díky své měkkosti je vhodná zejména pro osoby s pohybovými problémy nebo starší lidi. Výrobce poskytuje na matraci záruku 5 let, tedy poměrně solidní dobu. Některé matrace sice mají záruku i 7 až 10 let, jde ale spíš o výjimky, běžnější záruka je na 2 až 5 let.

Model Amerika dobře poslouží i lidem, kteří si potrpí na velmi měkké spaní, zejména ženám. Určitě bychom ji ale nedoporučili například aktivním mužům s vyšší hmotností. Výška matrace Materasso je 24 cm, což je pro příjemné spaní více než dostačující a v našem výběru patří k nejvyšším. Výhodou je, že i starším osobám se z ní bude lépe vstávat. Je z obou stran stejně tvrdá, je tedy lepší využít ji na jednolůžko než jako matraci pro partnerskou postel. Vyrábí se ve všech klasických rozměrech, rozměry pro spojenou matraci na dvoulůžko jsou s příplatkem.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm Ano
Rozměr 200x90 cm Ano
Rozměr 200x100 cm Ano
Rozměr 200x120 cm Ano
Rozměr 200x140 cm Ano
Rozměr 200x160 cm Ano
Rozměr 200x180 cm Ano
Rozměr 200x200 cm Ano

Materiál a zónování

Jádro matrace je taštičkové, tvoří několik set pružin uložených v samostatných textilních pouzdrech. K obalení jádra byla použita hydrolatexová deska, tento materiál je směsí pěny a latexu, má dobrou prodyšnost a dlouhou životnost. Zajímavostí je vrstva viskoelastické pěny na jedné straně matrace, která umožňuje lehce přizpůsobit pocitovou tuhost otočením matrace. Rozdíl ale není tak zásadní, aby se nedalo spát na obou stranách se stejným pohodlím.

Vrchní vrstva matrace je rozdělená do sedmi zón, které poskytují optimální podporu páteři. Co se týče zónování, jde o nejpopulárnější variantu, některé matrace mají pouze pět zón, nebo nejsou v tomto směru strukturované vůbec. Vzhledem k použitému materiálu není matrace Amerika vhodná na pohyblivý rošt, výrobce doporučuje její kombinování s pevným roštem, například laťovým. Nebude tak zcela ideálním řešením pro osoby upoutané na lůžko, které využívají komfortu polohovatelného roštu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Materasso
Nosnost (kg) 120
Záruka (roky) 5
Kategorie tuhosti Měkká
Tuhost - strana 1 3
Tuhost - strana 2 3
Rozmezí tuhostí 1-5
Určení Jednolůžko
Materiál Líná pěna, Latex, Taštičkové pružiny
Zdravotní/ortopedická Ano
Zóny 7
Hypoalergenní Ano
Snímatelný potah Ano
Teplota praní potahu (°C) 30
Rošt Laťový
Tloušťka (cm) 24

Specifické prvky

Matraci Amerika od značky Materasso nechybí ani snímatelný potah, ten je možné prát až na 60°C. K jeho výrobě byl použitý Lyocell, přírodní materiál, který se vyznačuje prodyšností, je antibakteriální, antialergický a ošetřený proti roztočům.

Závěr

Ať už sháníte matraci pro staršího člena rodiny, nebo máte sami rádi měkčí lůžko, můžeme vám model Materasso Amerika doporučit. Výhodou při dlouhodobém používání bude vrstva viscoelastické pěny, hygienický potah a také samotná tloušťka matrace. Délka záruky tohoto modelu je poměrně slušná, potěší také počet zón, který patří k nejpopulárnější variantě na trhu. Pozor jen při volbě roštu, pokud hledáte matraci na motorový rošt, tento model s taštičkovým jádrem nebude to pravé ořechové. Pro polohovatelný rošt doporučujeme například matraci Purtex Alexis Soft.

12 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Materasso Amerika

Materasso Amerika

12 000 Kč Orientační cena