Recenze matrace Purtex Adriana Viscofoam | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Purtex Adriana Viscofoam

v kategorii Měkké matrace

Klady a zápory

  • Záruka 10 let
  • Snímatelný potah jen s příplatkem
4 100 Kč Orientační cena

Základní parametry

Zástupkyně značky Purtex, matrace Adriana, se opět pyšní jednou z nejoblíbenějších kombinací tvrdosti. Jak už jsme naznačili, matrace je dvoutuhostní, partnerská. Z tužší strany odpovídá tvrdosti 3, z měkčí potom tvrdosti 2. Matrace unese maximálně 120 kg. To je v této kategorii nejnižší nosnost, některé modely unesou až 150 kg. Pro většinu uživatelů ale pravděpodobně bude dostatečná. Je tak perfektní pro běžné páry muž/žena, nebo jinou dvojici s rozdílnou hmotností. Tvrdosti 2 a 3 jsou v současnosti na trhu nejoblíbenější, takže tato matrace jistě zaujme nemalý počet zájemců.

Tloušťka modelu Adriana je 18 cm. V našem výběru najdete i modely s tloušťkou přes 20 cm, stále by ale měla být dostatečně komfortní. Co se týče ostatních rozměrů, matrace se běžně vyrábí v oblíbených velikostech na jednolůžko i dvoulůžko. Velké rozměry mohou být s příplatkem. Výhodou matrace Adriana je její dlouhá záruka, výrobce poskytuje záruční dobu 10 let, což je v našem výběru vůbec nejdelší doba.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

S příplatkem

Rozměr 200x160 cm

S příplatkem

Rozměr 200x180 cm

S příplatkem

Materiál a zónování

Tvrdší stranu matrace značky Purtex tvoří pevnější studená pěna Coolfex. Ta poskytuje dostatečnou oporu i těžším osobám. Měkčí strana se skládá z viskoelastické pěny Viscofoam, ta se zase skvěle přizpůsobuje křivkám těla. Posledním prvkem je nosná část matrace z hutnější polyuretanové pěny. Obě strany matrace jsou profilované do sedmi zón, v tomto ohledu tedy nemáme matraci co vytknout. Vzhledem k tomu, že je matrace pěnová, můžete ji využít univerzálně, s jakýmkoliv typem roštu. Rozumí si jak s pevným, tak s různými polohovatelnými.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Nosnost (kg)

120

Záruka (roky)

10

Určení

Partnerská

Zóny

7

Snímatelný potah

Za příplatek

Rošt

Univerzální

Tloušťka (cm)

18

Specifické prvky

Základní potah matrace Adriana není snímatelný ani pratelný, pokud koupi této matrace zvažujete, doporučujeme připlatit si za variantu s potahem který lze sundat i vyprat. Takový potah potom můžete prát až na 60°C. Zajímavý je také výběr potahů, které mohou být například antibakteriální, antialergické nebo s rostlinnými esencemi, většina je navíc prošitá antialergickým rounem.

Závěr

Pokud začneme těmi méně pozitivními vlastnostmi matrace Purtex Adriana Viscofoam, nepotěší nesnímatelným potahem v základní variantě. Z hygienických důvodů proto doporučujeme si za potah připlatit. Pokud by vás zajímal podobný model, u kterého je i pratelný potah, doporučujeme například matraci Panmatraci Atlant. Její tloušťka taky nepatří k nejvyšším, stále je ale v komfortní úrovni. Poslední drobností je nosnost, která nepatří k nejvyšším. Na druhou stranu matrace potěší velmi dlouhou zárukou, kterou výrobce poskytuje až na deset let. Kombinuje v sobě tvrdost 2 a 3, tedy nejoblíbenější tvrdosti na trhu a potěší také sedmizónovou profilací.

4 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Purtex Adriana Viscofoam
Eliška se jako redaktorka věnuje porovnávání matrací už více než čtyři roky, tuto problematiku tedy sleduje opravdu dlouhodobě. Díky tomu vám poradí nejen s výběrem měkké matrace, ale vysvětlí vám také, co je to antidekubitní matrace, nebo jaké jsou specifické vlastnosti různých materiálů, třeba latexu nebo paměťové pěna. Kromě matrací se věnuje hlavně velkým domácím spotřebičům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Purtex Adriana Viscofoam

Purtex Adriana Viscofoam

4 100 Kč Orientační cena