Menu

Recenze a srovnání Purtex Adriana Viscofoam

Doporučujeme Při nákupu v kategorii měkkých matrací

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Záruka 10 let
  • Snímatelný potah jen s příplatkem
4 100 Kč Orientační cena

Základní parametry

Zástupkyně značky Purtex, matrace Adriana, se opět pyšní jednou z nejoblíbenějších kombinací tvrdosti. Jak už jsme naznačili, matrace je dvoutuhostní, partnerská. Z tužší strany odpovídá tvrdosti 3, z měkčí potom tvrdosti 2. Matrace unese maximálně 120 kg. To je v této kategorii nejnižší nosnost, některé modely unesou až 150 kg. Pro většinu uživatelů ale pravděpodobně bude dostatečná. Je tak perfektní pro běžné páry muž/žena, nebo jinou dvojici s rozdílnou hmotností. Tvrdosti 2 a 3 jsou v současnosti na trhu nejoblíbenější, takže tato matrace jistě zaujme nemalý počet zájemců.

Tloušťka modelu Adriana je 18 cm. V našem výběru najdete i modely s tloušťkou přes 20 cm, stále by ale měla být dostatečně komfortní. Co se týče ostatních rozměrů, matrace se běžně vyrábí v oblíbených velikostech na jednolůžko i dvoulůžko. Velké rozměry mohou být s příplatkem. Výhodou matrace Adriana je její dlouhá záruka, výrobce poskytuje záruční dobu 10 let, což je v našem výběru vůbec nejdelší doba.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm Ano
Rozměr 200x90 cm Ano
Rozměr 200x140 cm S příplatkem
Rozměr 200x160 cm S příplatkem
Rozměr 200x180 cm S příplatkem

Materiál a zónování

Tvrdší stranu matrace značky Purtex tvoří pevnější studená pěna Coolfex. Ta poskytuje dostatečnou oporu i těžším osobám. Měkčí strana se skládá z viskoelastické pěny Viscofoam, ta se zase skvěle přizpůsobuje křivkám těla. Posledním prvkem je nosná část matrace z hutnější polyuretanové pěny. Obě strany matrace jsou profilované do sedmi zón, v tomto ohledu tedy nemáme matraci co vytknout. Vzhledem k tomu, že je matrace pěnová, můžete ji využít univerzálně, s jakýmkoliv typem roštu. Rozumí si jak s pevným, tak s různými polohovatelnými.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Nosnost (kg) 120
Záruka (roky) 10
Určení Partnerská
Zóny 7
Snímatelný potah Za příplatek
Rošt Univerzální
Tloušťka (cm) 18

Specifické prvky

Základní potah matrace Adriana není snímatelný ani pratelný, pokud koupi této matrace zvažujete, doporučujeme připlatit si za variantu s potahem který lze sundat i vyprat. Takový potah potom můžete prát až na 60°C. Zajímavý je také výběr potahů, které mohou být například antibakteriální, antialergické nebo s rostlinnými esencemi, většina je navíc prošitá antialergickým rounem.

Závěr

Pokud začneme těmi méně pozitivními vlastnostmi matrace Purtex Adriana Viscofoam, nepotěší nesnímatelným potahem v základní variantě. Z hygienických důvodů proto doporučujeme si za potah připlatit. Pokud by vás zajímal podobný model, u kterého je i pratelný potah, doporučujeme například matraci Panmatraci Atlant. Její tloušťka taky nepatří k nejvyšším, stále je ale v komfortní úrovni. Poslední drobností je nosnost, která nepatří k nejvyšším. Na druhou stranu matrace potěší velmi dlouhou zárukou, kterou výrobce poskytuje až na deset let. Kombinuje v sobě tvrdost 2 a 3, tedy nejoblíbenější tvrdosti na trhu a potěší také sedmizónovou profilací.

4 100 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Purtex Adriana Viscofoam

Purtex Adriana Viscofoam

4 100 Kč Orientační cena