Recenze a test Forever SC-420 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Forever SC-420

v kategorii Outdoorové kamery

Klady

  • Poměr ceny ku výkonu
  • Slušná kvalita videa

Zápory

  • Chybějící stabilizátor
  • Vysoká hmotnost
  • Horší zvuk
1 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Klíčovým parametrem z pohledu kvality záznamu každé kamery je jistě maximální rozlišení videa, které je schopná zachytit. V případě Forever SC-420 se můžete těšit na rozlišení 3840 x 2160 označované také jako 4K, které přináší nejlepší možnou variantu na současném trhu a řadí se tak mezi nejužší špičku. Co se týče pořizování fotografií Forever SC-420 nabízí rozlišení 12 Mpx. Ačkoliv rozlišení není zdaleka jediným parametrem, který determinuje kvalitu fotografie, lze konstatovat, že i v tomto ohledu podává kamera dobrý výkon. Kameře bohužel chybí stabilizátor, který se stará o zajištění ostrých záběru i v podmínkách, kdy není kamera zcela pevně uchycena. Kapacita baterie činí 1050 mAh a reálná výdrž se pohybuje při běžném zatížení kolem hodiny na jedno nabití. Obecně je však možné konstatovat, že tato hodnota není zcela vypovídající, protože při různém využití se může výdrž i velmi výrazně lišit.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Forever

Stabilizátor

Ne

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

12

Dálkový ovladač

Ano

Hodnocení rozměrů a konektivity

Kamera velikostně nikterak výrazně nevybočuje z normálu podobně vybavených zařízení. Šířka necelých 6 cm v kombinaci s výškou zhruba 2 cm a hloubkou 4 cm utváří relativně kompaktní celek, jehož držení je i v těžších podmínkách poměrně snadné. Hmotnost pak čítá 225 gramů, což je naopak hodnota, která je na zařízení podobných parametrů poměrně vysoká a v některých extrémních situacích by mohla nadělat problémy. Kamera disponuje také displejem s úhlopříčkou 2 palce, který usnadní ovládání a umožní využívat některých interaktivních funkcí. Co se týče konektivity a možností připojení kamera disponuje W-Fi, USB i HDMI konektorem a lze ji tak považovat za velmi dobře vybavenou.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka hlavního displeje (")

2

Blesk

Ne

Dálkový ovladač

Ano

Hmotnost (g)

225

Pouzdro

Ano

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ano

USB

Ano

Kapacita baterie (mAh)

1 050

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení uživatelé si u kamery Forever SC-420 chválí hlavně nízkou cenu v poměru k možnosti natáčení videa ve kvalitě 4K. Zklamala je naopak absence stabilizace obrazu a poměrně méně kvalitní zvuk.

Naše hodnocení a závěr

Kamera Forever SC-420 je kousek, který za nízkou cenu nabídne hodně muziky a může hravě konkurovat i dražším modelům. Je dobře parametrově vybavená a v realitě nabízí velmi slušné výsledky. Problémem je chybějící stabilizátor, který v extrémních podmínkách může obzvláště chybět. Kamera je vhodná pro začátečníky a méně pokročilé uživatele, ale díky dobrému vybavení může posloužit i zákazníkům s většími požadavky.

Pokud byste si chtěli pořídit kameru se stabilizátorem za podobnou pořizovací cenu, nabízí se například Niceboy Vega 6.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Forever SC-420
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí, například jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Forever SC-420

Forever SC-420

1 300 Kč Orientační cena