Recenze a srovnání LAMAX X10.1

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii outdoorových kamer do 5000 Kč

Datum doporučení: Únor 2019

Klady:

Nízká hmotnost

Dodávána se dvěma bateriemi

Zápory:

Průměrná kapacita baterie

4 500 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Rozlišení videa i fotoaparátu outdoorové kamery Lamax X10.1 dosahovalo v době psaní recenze (únor 2019) k vůbec nejvyšším hodnotám v našem výběru. S rozlišením 3840 x 2160 px při natáčení videí a 12 Mpx při focení se o kvalitu pořizovaných materiálů nemusíte vůbec bát. Jistě vás také potěší vodotěsnost tohoto zařízení. V dodávaném pouzdře můžete vzít kameru až do hloubky 40 metrů. Co se výdrže baterie týče, její kapacita je 1050 mAh, což vystačí zhruba na 90 minut natáčení. Existují kamery, které na jedno dobití vydrží ještě o něco déle. Tato má ovšem výhodu, výrobce vám již v základním balení dodá rovnou dvě dobíjecí Li-ion baterie, takže je budete moci vždy pohotově vyměnit a pokračovat v natáčení. Jejich opětovné nabití do plného stavu potrvá podle údajů výrobce zhruba 105 minut. Optická stabilizace vám dopomůže k tomu, že při natáčení v pohybu nebude obraz tak výrazně roztřesený.

Parametr Tento produkt
Výrobce Lamax
Rozlišení (px)  3840 x 2160
Fotoaparát  Ano
Maximální rozlišení fotografií (Mpx)  12
Stabilizátor  Ano
Dálkový ovladač  Ano
Pouzdro Ano
Šířka záběru (°)  170
Kapacita baterie (mAh)  1 050
G-senzor  Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Kamerka Lamax má relativně malé rozměry – 60x44x30 mm. Výrazně podprůměrná je potom její hmotnost, která činí 73 gramů. Jen pro srovnání – v našem výběru najdete modely až s trojnásobnou hmotností. Při delším používání tento rozdíl jistě pocítíte. Přístroj můžete buďto s telefonem nebo počítačem propojit prostřednictvím Wi-Fi nebo kabelů USB 2.0 a HDMI. Kromě klasického focení a natáčení umí Lamax X10.1 pořizovat také časosběrná videa nebo sériové fotografie. Výsledky se ukládají buďto do formátu MP4 (v případě videí) nebo JPG (v případě fotografií). Hrát si také můžete s funkcí slow motion. Oželíte-li trochu kvalitu videa (při používání této funkce se snižuje jeho rozlišení), můžete záběry zpomalit až 8x. Základní funkce můžete ovládat jednoduše z dálkového ovládání, které si umístíte na zápěstí.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (")  2
Hmotnost (g)  73
Wi-fi  Ano
HDMI  Ano
USB  Ano

Naše hodnocení a závěr

Kamera Lamax X10.1 je velmi dobře vybaveným produktem. Za tuto cenu získáte kvalitní video i fotografie. Samozřejmostí je pouzdro, a to i to voděodolné, které vám umožní se s kamerou ponořit až do 40 metrů. Kamera je velmi lehká a nebude vás tedy obtěžovat ani při delším natáčení.

Celkově je tento produkt dobrým kompromisem mezi cenou a kvalitou, mezi levnějšími modely outdoorových kamer jde o špičku. Pokud ale hledáte ještě levnější variantu s obdobnými funkcemi, například kamera Niceboy Vega 5 Pop může být zajímavou alternativou.

Další recenze

Kompletní porovnání