Menu

Recenze a srovnání Lamax X10.1

75,6 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Outdoorové kamery

Klady a zápory

  • Nízká hmotnost
  • Dodávána se dvěma bateriemi
  • Průměrná kapacita baterie
3 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Rozlišení videa i fotoaparátu outdoorové kamery Lamax X10.1 dosahovalo v době psaní recenze (únor 2019) k vůbec nejvyšším hodnotám v našem výběru. S rozlišením 3840 x 2160 px při natáčení videí a 12 Mpx při focení se o kvalitu pořizovaných materiálů nemusíte vůbec bát. Jistě vás také potěší vodotěsnost tohoto zařízení. V dodávaném pouzdře můžete vzít kameru až do hloubky 40 metrů. Co se výdrže baterie týče, její kapacita je 1050 mAh, což vystačí zhruba na 90 minut natáčení. Existují kamery, které na jedno dobití vydrží ještě o něco déle. Tato má ovšem výhodu, výrobce vám již v základním balení dodá rovnou dvě dobíjecí Li-ion baterie, takže je budete moci vždy pohotově vyměnit a pokračovat v natáčení. Jejich opětovné nabití do plného stavu potrvá podle údajů výrobce zhruba 105 minut. Optická stabilizace vám dopomůže k tomu, že při natáčení v pohybu nebude obraz tak výrazně roztřesený.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Lamax

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

4K/30

Snímková frekvence při 4K videu (FPS)

30

Snímková frekvence při 2,7K videu (FPS)

30

Snímková frekvence při FullHD videu (FPS)

120

Snímková frekvence při HD videu (FPS)

240

Stabilizátor

Ano

Fotoaparát

Ano

Maximální rozlišení fotografií (Mpx)

12

Dálkový ovladač

Ano

G-senzor

Ne

Hodnocení rozměrů a konektivity

Kamerka Lamax má relativně malé rozměry – 60x44x30 mm. Výrazně podprůměrná je potom její hmotnost, která činí 73 gramů. Jen pro srovnání – v našem výběru najdete modely až s trojnásobnou hmotností. Při delším používání tento rozdíl jistě pocítíte. Přístroj můžete buďto s telefonem nebo počítačem propojit prostřednictvím Wi-Fi nebo kabelů USB 2.0 a HDMI. Kromě klasického focení a natáčení umí Lamax X10.1 pořizovat také časosběrná videa nebo sériové fotografie. Výsledky se ukládají buďto do formátu MP4 (v případě videí) nebo JPG (v případě fotografií). Hrát si také můžete s funkcí slow motion. Oželíte-li trochu kvalitu videa (při používání této funkce se snižuje jeho rozlišení), můžete záběry zpomalit až 8x. Základní funkce můžete ovládat jednoduše z dálkového ovládání, které si umístíte na zápěstí.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka hlavního displeje (")

2

Blesk

Ne

Dálkový ovladač

Ano

Hmotnost (g)

73

Pouzdro

Ano

Wi-Fi

Ano

HDMI

Ano

USB

Ano

Kapacita baterie (mAh)

1 050

Naše hodnocení a závěr

Kamera Lamax X10.1 je velmi dobře vybaveným produktem. Za tuto cenu získáte kvalitní video i fotografie. Samozřejmostí je pouzdro, a to i to voděodolné, které vám umožní se s kamerou ponořit až do 40 metrů. Kamera je velmi lehká a nebude vás tedy obtěžovat ani při delším natáčení.

Celkově je tento produkt dobrým kompromisem mezi cenou a kvalitou, mezi levnějšími modely outdoorových kamer jde o špičku. Pokud ale hledáte ještě levnější variantu s obdobnými funkcemi, například kamera Niceboy Vega 5 Pop může být zajímavou alternativou.

3 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lamax X10.1 | Hodnocení: 75,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub pracuje v našem týmu na pozici technického redaktora. Outdoorové kamery patří mezi jeho nejnovější témata, zdaleka se však nejedná o novou problematiku. Mimo akčních kamer se věnuje již delší dobu také fotoaparátům a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčel na nejrůznějších projektech. Snadno vám tak vysvětlí, například jak výrazně se může lišit 4K záznam u dvou cenově rozdílných zařízení. Kromě videotechniky se věnuje také notebookům, mobilům a jiné elektronice.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, chtěla bych koupit synovi k Vánocům – jedna se prosím o GoPro? Děkuji.

Zuzana Ruzickova

Dobrý den, jedná se o akční (outdoorovou) kameru, u kterých se někdy mylně využívá obecný název gopro. Ve skutečnosti GoPro je pouze jedna ze značek akčních kamer a protože jde o jednu z nejznámějších, její název se takhle začal používat. Tato akční kamera je od firmy Lamax. Pokud vyloženě toužíte po kameře GoPro, recenzovali jsme například GoPro HERO8 Black, GoPro HERO7 Silver, GoPro HERO7 Black nebo GoPro HERO5 Black Edition.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý den, je prosím tato kamera vhodná i na normální natáčení přímo z ruky (bez nutnosti upevnění na něco…)? Hledáme něco pro syna (dítě 8 let) a oceňuji na tomto typu kamer snad větší odolnost a širší možnost využití než u klasické kamery (nebo fotoaparátu). Jen se bojím, aby na držení v ruce nebyla moc malá. Děkuji za váš pohled a názor na věc.

Láďa B

Dobrý den, souhlasím, že outdoorová kamera nabízí lepší možnosti využití než klasická kamera a také slušnou odolnost, zejména pokud se využívá s ochranným pouzdrem. Tato kamera má rozměry 6 x 4,4 x 3,3 cm, což mně osobně přijde tak akorát do menší dětské ruky. Když se k tomu připočítá větší rozměr kamery s ochranným obalem, který určitě doporučuji používat, myslím, že by to neměl být problém. Zároveň bych ale zvážil, jestli kameru nevyužívat přeci jen s nějakým jednoduchým krátkým držákem podobným selfie tyči, a to z důvodu stabilnějšího obrazu. Přeci jen se při natáčení přímo z ruky daleko snáz přenášejí otřesy.

Daniel Černý, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lamax X10.1

Lamax X10.1

3 700 Kč Orientační cena