Recenze a srovnání Nikon D3500

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Zrcadlovky do 15000 Kč

Datum doporučení: Červen 2019

Klady:

Silná baterie

Nízká hmotnost

Zápory:

Chybí některé pokročilejší funkce

9 500 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Fotoaparát Nikon D3500 byl v době napsání této recenze (červen 2019) nejlevnější zrcadlovkou v našem výběru, ale rozhodně nemůžeme říct, že by byl nejslabší kvalitou. Řada D3xxx se Nikonu vydařila a po úspěšném D3100 a D3400 přišel výrobce ještě s malými vylepšeními a vznikl model D3500. Největší změnu pozorujeme v navýšení výdrže baterie. V ostatních ohledech si jsou tyto sesterské modely velmi podobné a jsou známkou kvalitního a jednoduchého fotoaparátu, který je vhodný i pro úplné začátečníky.

S 24,2 megapixely fotoaparát drží dnešní standardy. Stačí jim i vysokou hodnotou nastavení ISO (25600) nebo kvalitou videa. Zaznamená i 60 snímků za sekundu a vytvoří video s rozlišením 1920 x 1080 megapixelů. Nejrychlejší závěrka je u tohoto modelu 1/4000 sekundy. Existují samozřejmě i rychlejší modely, ale pro základní používání to bohatě stačí. Naopak nejdelší čas můžete nastavit na 30 sekund. Displej je příjemně velký – má úhlopříčku 3,2 palce. Při sériovém snímání foťák dokáže zaznamenat 5 snímků za sekundu. Má i diskrétní funkci tichého sériového snímání nazvanou QC. Jedenáct zaostřovacích polí, které v hledáčku najdete, je spíše nižší standard.

Parametr Tento produkt
Výrobce Nikon
Typ obrazového procesoru  EXPEED 4
Formát snímače APS-C
Typ snímače  CMOS
Poměr stran snímače  3:2
Velikost snímače (mm)  23,5 x 15,6
Hledáček Optický
Crop faktor (x)  1,5
ISO min  100
ISO max  25 600
Velikost displeje (") 3,2
FPS videa  60
Rozlišení videa (px)  1920 x 1080
Rozlišení (mpx)  24,2

Hodnocení funkcí a baterie

Ani z hlediska možností připojení si zrcadlovka nevede špatně. Nabízí možnost USB i HDMI. Je ale potřeba mít na paměti, že jde spíše o začátečnický model, a tak například WiFi zde nenajdete. Jak jsme již zmiňovali v úvodu, výjimečná je výdrž baterie. Podle oficiálních parametrů by měl Nikon D3500 na jedno nabití zvládnout pořídit až 1550 snímků, což bylo v době napsání této recenze vůbec nejvíc v našem srovnávacím výběru. V balení najdete dobíjecí Li-Ion baterii.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi  Ne
Výdrž baterie (počet snímků)  1 550
USB  Ano
HDMI  Ano

Hodnocení konstrukce

Tělo fotoaparátu je z plastu. Ten sice není tak odolný jako například kov, ale zaručí nízkou hmotnost, která je opět v tomto případě výjimečně dobrá. Se vším všudy váží přístroj pouhých 415 gramů. Po připojení objektivu tak můžete počítat s váhou lehce přes půl kilogramu. 

Parametr Tento produkt
Výrobce Nikon
Materiál těla  Plast
Rozměry (mm) 124 x 97 x 69,5
Hmotnost (g) 415

Naše hodnocení a závěr

Nikon D3500 je velmi vydařená zrcadlovka vhodná nejen pro začínající fotografy. Jejími hlavními přednostmi jsou vysoká výdrž baterie a velmi nízká hmotnost. Díky malým rozměrům padne foťák dobře do ruky. Kvalitní hodnoty zaznamenává i v parametrech snímače nebo rozlišení. Díky své nízké ceně jde o velmi dobře dostupnou variantu. Nenabízí například wi-fi a chybí jí i některé pokročilejší funkce, které by mohli fotografové profesionálové postrádat.

Pokud hledáte tedy nabušený fotoaparát, doporučujeme se podívat spíše do vyšší cenové kategorie a zvážit například Nikon D7200.

Další recenze

Kompletní porovnání