Recenze a porovnání fotoaparátu Nikon D3500 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Nikon D3500

77,4 % Hodnocení
redakce

Také nás zaujalo

Zrcadlovky

Klady a zápory

Klady

  • Silná baterie
  • Nízká hmotnost
  • Nižší cena

Zápory

  • Chybí některé pokročilejší funkce
  • Tělo z plastu
  • Nemá WiFi
14 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Fotoaparát Nikon D3500 patří mezi nejlevnější zrcadlovky v našem výběru, ale rozhodně nemůžeme říct, že na tom byl kvalitativně jakkoli špatně. Řada D3xxx se Nikonu vydařila a po úspěšném D3100 a D3400 přišel výrobce ještě s malými vylepšeními a vznikl model D3500. Jedná se o kvalitní fotoaparát cílený na úplné začátečníky. Často se jedná o první fotoaparát, na kterém se uživatel fotit teprve učí.

Osazen je APS-C snímačem typu s dostatečným rozlišením 24,2 megapixelů (MPx). O zpracování dat se stará procesor EXPEED 4, který umožní vyfotit maximálně 5 snímků za sekundu. Samozřejmě se tedy tento model nehodí pro focení rychlých akcí a sportu, nicméně stále se jedná o levný fotoaparát pro začátečníky a 5 snímků za sekundu je hodnota v kategorii běžná.

Nejrychlejší expozice je 1/4000 sekundy, což začátečníkům vystačí více než dostatečně. Na rychlejší hodnoty stejně s APS-C snímači a levnějšími objektivy není moc možné jít. Při natáčení je k dispozici vzhledem k nízké ceně nadstandardních 60 snímků za sekundu při Full HD rozlišení. Hledáček má pokrytí 95 % a příjemné 0,85 násobné zvětšení. Displej je v těle napevno ukotvený, není výklopný ani dotykový.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Nikon

Formát snímače

APS-C

Typ snímače

CMOS

Velikost snímače (mm)

23,5 x 15,6

Plocha snímače (mm^2)

367

Rozlišení (mpx)

24,2

Optická stabilizace

V objektivu

Typ obrazového procesoru

EXPEED 4

Nejkratší čas závěrky (s)

1/4000

Rychlost sériového snímání (sn./s)

5

Maximální délka expozice (s)

30

Bajonet objektivu

Nikon F

Hledáček

Optický

Pokrytí hledáčku (%)

95

Zvětšení hledáčku (x)

0,85

Velikost displeje (")

3,2

Výklopný displej

Ne

Dotykový displej

Ne

Stavový displej

Ne

Rozlišení videa (px)

1920 x 1080

FPS videa

60

Hodnocení funkcí a baterie

Ani z hlediska možností připojení si zrcadlovka nevede špatně. Nabízí možnost USB i HDMI. Je ale potřeba mít na paměti, že jde spíše o začátečnický model, a tak ze například WiFi nenajdete. Jak jsme již zmiňovali v úvodu, výjimečná je výdrž baterie. Podle oficiálních parametrů by měl Nikon D3500 na jedno nabití zvládnout pořídit až 1550 snímků, což je nadstandardní hodnota i u výrazně dražších modelů.

Úložný prostor lze řešit paměťovou kartou standardu SDHC nebo SDXC, pro kterou je vyhrazen jeden slot. Na focení však doporučujeme nosit vždy minimálně dvě SD karty.

Parametr Tento produkt
Výdrž baterie (počet snímků)

1 550

Wi-Fi

Ne

USB

Ano

HDMI

Ano

Výstup mikrofonu

Ne

Typ paměťové karty

SD / SDHC / SDXC

Počet paměťových karet

1

Hodnocení konstrukce

Tělo fotoaparátu je z plastu. Ten sice není tak odolný jako kov, ale zaručí nízkou hmotnost, která je opět v tomto případě výjimečně dobrá. Přístroj váží bez objektivu pouhých 415 gramů. Po připojení setového objektivu (může být součástí balení) tak můžete počítat s váhou lehce přes půl kilogramu. Bajonet je klasicky kovový, jedná se tedy o poměrně odolný přístroj.

Parametr Tento produkt
Materiál těla

Plast

Rozměry (mm)

124 x 97 x 69,5

Hmotnost (g)

415

Utěsnění (prach/vlhkost)

Ne

Naše hodnocení a závěr

Nikon D3500 je vydařená zrcadlovka vhodná však spíše pro začínající fotografy. Jejími hlavními přednostmi jsou vysoká výdrž baterie a velmi nízká hmotnost. Díky malým rozměrům padne foťák dobře do ruky. Kvalitní hodnoty zaznamenává i v parametrech snímače nebo rozlišení. Díky své nízké ceně jde o velmi dobře dostupnou variantu. Nenabízí například WiFi a chybí jí i některé pokročilejší funkce, které by mohli fotografové profesionálové postrádat.

Také grip fotoaparátu není moc hluboký ani nijak zvlášť tvarovaný, díky nízké hmotnosti se však drží poměrně dobře. Pokud hledáte výkonnější fotoaparát za stále přijatelnou cenu, doporučujeme se podívat spíše do vyšší cenové kategorie a zvážit například Pentax K-70.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Nikon D3500 | Hodnocení: 77,4 %
Jakub Gulec se věnuje v naší redakci primárně technologiím. Zrcadlovky patří mezi jeho novější témata, problematice však rozumí na výbornou. V minulosti se poloprofesionálně věnoval fotografování, a tak mu rukama prošly zrcadlovky téměř všech značek. Mimo fotoaparátů se zabývá také elektronikou a nářadím.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nikon D3500

Nikon D3500

14 000 Kč Orientační cena