Recenze a test Dirt Devil DD 2620-2 Ultima | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Dirt Devil DD 2620-2 Ultima

73,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Úspornější model

Zápory

  • Malý dosah
  • Vyšší hlučnost
  • Malá vybavenost
1 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Značka Dirt Devil nepatřila v našem srovnávacím testu v listopadu 2018 k nejčastějším, přitom by například model  DD 2620-2 Ultima neměl být opomíjen uživateli, kteří hledají klasický vysavač do bytu. Řadí se k bezsáčkovým modelům, disponuje tedy sběrnou nádobou, jež pojme až 2,2 l nečistot, což bylo tehdy pro bezsáčkové modely nadprůměrné. Pětimetrový napájecí kabel a 7,5m akční rádius odpovídají hlavně využití v menších prostorách. V domácnosti s velkými místnostmi by vysavač nemusel pohodlně dosáhnout. Hlučnost 78 dB je jedna z vyšších, i když tehdejší průměr byl jen o 3 dB níže. Při častém vysávání ale může být každý decibel znát.

V době psaní této recenze byla většina hodnocených vysavačů ve třídě účinnosti vysávání koberců D a ani vysavač od značky Dirt Devil není výjimkou. Pokud máte v domácnosti více koberců, než tvrdých podlah, které jinak zvládá tento pomocník perfektně, doporučili bychom vás zvolit pro jistotu jiný model, například Rowenta RO 6886 EA. Vyfukovaný vzduch odpovídá třídě čistoty A, takže jej můžeme doporučit i do rodiny s alergiky. Provoz tohoto vysavače není nijak finančně náročný, za rok vás bude stát jen asi 100 Kč, průměr byl tehdy o více než 10 Kč vyšší, což sice není markantní rozdíl, pro úplnost informací ale toto srovnání uvádíme.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Dirt Devil

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

2,2

Délka napájecího kabelu (m)

5

Filtr

HEPA Media

Hlučnost (dB)

78

Akční radius (m)

7,5

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

800

Vybavení, rozměry a funkce

Vysavač Dirt Devil v kategorii vybavení a funkcí příliš nezaujme, vzhledem k poměrně nízké pořizovací ceně je ale možné nad některými nedostatky přimhouřit oko. Oceňujeme, že má ve výbavě malou hubici a hubici na tvrdé podlahy, to považujeme za standard. Navíc má navíjecí kabel, takže úklid spotřebiče se urychlí a usnadní. To je ale vše, co nabízí. Absenci indikátoru zanesení filtru a turbokartáče bychom byli ochotni přehlédnout, jde o prvky, kterými nedisponuje většina modelů. Spíše bychom ocenili, kdyby měl v nabídce indikátor plnosti sáčku, regulaci výkonu nebo měkčená kolečka. Pro přenášení v patrovém domě a pro vysávání schodů nebude hmotnost 4,3 kg překážkou, velikostně jde ale spíše o větší model, zejména na délku, dosahuje totiž téměř půl metru, jak si můžete ověřit v tabulce níže.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ne

Regulace výkonu

Ne

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Malá hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ne

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

32,5

Šířka (cm)

29

Délka (cm)

48

Hmotnost (kg)

4,3

Naše hodnocení a závěr

Klasický bezsáčkový vysavač Dirt Devil DD 2620-2 Ultima bude pravděpodobně zajímavý pro uživatele, jež hledají vysavač do bytu, ve kterém převládají tvrdé podlahy. Sice zvládne i koberce, budou pro něj ale oříškem, zejména potom ty s delším vlasem, proto jej doporučujeme spíše na kusové koberce. Hlučnost 78 dB, pohybující se 3 dB nad tehdejší průměrnou hlučností, bude možná obtěžující například pro sousedy při vysávání pozdě večer. Pokud hledáte moderní vysavač se spoustou vychytávek, doporučujeme prohlédnout si jiné modely z našeho srovnávacího testu, tento model nepatří mezi nejvybavenější kousky.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dirt Devil DD 2620-2 Ultima | Hodnocení: 73,8 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v našem týmu seniorním redaktorem a hlavou týmu testerů. Protože se zaměřuje právě na testování vysavačů, jejich problematice velmi dobře rozumí. V článku vám vysvětlí například rozdíl mezi HEPA a EPA filtry, ale také proč dle našich testů záleží spíše na těsnění vysavače než na typu filtru. Jeho články a recenze najdete i u aku tyčových či robotických vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dirt Devil DD 2620-2 Ultima

Dirt Devil DD 2620-2 Ultima

1 500 Kč Orientační cena