Menu

Rowenta RO 6383 EA – Recenze, testy a srovnání

87,9 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady

  • Skvěle vysává koberce i podlahy
  • Nízká hlučnost

Zápory

  • Vyšší hmotnost 8 kg
  • Chybí některé vybavení
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Rowenta RO 6383 EA vám skvěle poslouží na vysávání tvrdé podlahy a jako jeden z mála dostal plný počet bodů i ve vysávání koberců. Tomu odpovídají i třídy vysávání, v obou případech patří do třídy A. Jedná se o sáčkový vysavač a jeho sáčky mají objem 3,5 litru, což je mírný nadprůměr. Délka napájecího kabelu a akční radius patří k nadprůměrným a od zásuvky můžete vysávat až 11 metrů daleko, což poslouží skvěle ve větších místnostech nebo při přecházení mezi více menšími místnostmi. Hlučnost má tento vysavač slušnou, protože průměrná v době psaní této recenze byla kolem 75 decibelů (aktuální průměrnou můžete ověřit v tabulce níže) a tento vysavač má jen 68 dB, nejde ale o nejtišší vysavač ve srovnávacím testu.

Jedná se o velmi úsporný vysavač s energetickou třídou A, jehož roční provoz vyjde průměrnou domácnost s rozlohou 87 m2 a vysáváním jednou týdně celé rozlohy na částku kolem 112 korun, což je velmi slušné. Vzduch vyfukovaný ze zadní části vysavače při jeho provozu je velmi dobře odfiltrovaný HEPA filtrem, za což dostal také plný počet bodů.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Rowenta

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3,5

Délka napájecího kabelu (m)

8,4

Filtr

Hepa Hygiene+

Hlučnost (dB)

68

Akční radius (m)

11

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

A

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

750

Vybavení, rozměry a funkce

Výbava je jediné, kde nějaké body tento vysavač ztrácí. Chybí mu totiž indikátor zanesení filtru. To znamená že jednou za čas si musíte sami vzpomenout, že je třeba filtry zkontrolovat a vyčistit. Všimnete si toho možná až poté, co už bude vysavač špatně vysávat a vy budete hledat příčinu. Nechybí mu indikátor plnosti sáčku ani hubice na tvrdé podlahy, malá hubice a turbokartáč. Umožňuje také regulaci výkonu a samozřejmě i navíjení kabelu.

Je poměrně těžký, 8 kg je nadprůměrná hodnota. Ovšem podle toho co jsme o vysavačích zjistili, téměř všechny, které dobře vysávají podlahu i koberce, přitom nejsou extrémně hlučné nebo neúsporné a mají normální velikost sáčků, jsou zkrátka těžké. Takže se tomu nelze divit ani u tohoto přístroje.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

37

Šířka (cm)

56

Délka (cm)

32

Hmotnost (kg)

8

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé po delším používání oceňují opravdu dobrý sací výkon, poradí si i s koberci, které mají vyšší vlas. Někteří upozorňovali na malá kolečka, která mají někdy problém přejet po kabelu. Obecně si ale nikdo nestěžoval na nic, co by stálo za zmínku a bylo dostatečně časté na to, aby nemohlo jít jen o vadu na jednom kusu.

Naše hodnocení a závěr

Rowenta RO 6383 EA je typický skvělý vysavač, který má výborný sací výkon a dokáže bez problémů vysát jakýkoliv povrch. Jak už to tak u těchto vysavačů bývá, je to spojeno s vyšší hmotností. Váha 8 kg může například starším lidem s patrovým domem vadit, takže je na to potřeba myslet. Všechno ostatní je naprosto v pořádku, chybí jen některé vybavení, ale nic, co by mělo být zásadním nedostatkem v účelu jeho použití, tedy vysávání. Jeho provoz vám z peněženky nebude tahat moc peněz a díky HEPA filtru je vhodný i pro alergiky, vzduch vypouští velmi čistý.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rowenta RO 6383 EA | Hodnocení: 87,9 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Rowenta RO 6383 EA

Rowenta RO 6383 EA

6 000 Kč Orientační cena