Vysavač Sencor SVC 1030 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Sencor SVC 1030

78,4 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Kompletní nabídka příslušenství
 • Příjemná cena

Zápory

 • Potíže při vysávání koberců
 • Nedostačující filtrace vzduchu
2 000 Kč Orientační cena
 • 8,8/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 6,4/10
  Vysávání koberců
 • 7,6/10
  Filtrace
 • 7,0/10
  Hlučnost vysavače
 • 8,9/10
  Vybavení a dosah
 • 8,5/10
  Spotřeba vysavače
 • 78,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sencor SVC 1030 vyniká v našem testu tak napůl. Jedním z úspěchů, které může slavit, je fakt, že má jeden z největších objemů sběrné nádoby, se kterými se můžete u bezsáčkových vysavačů setkat. S 2,3 l velkou nádobou nebude nutné ji neustále vysypávat, ale i delší vysávání zvládnete najednou bez přerušení. Pozitivně můžeme hovořit ještě o úspornosti modelu. Má příkon 700 W a patří do energetické třídy A, stejně jako nadpoloviční většina testovaných modelů v březnu 2018. Musíme ale uznat, že ročními náklad 94 Kč se dostáváme na naprosté minimum, kterého tehdy vysavače dosahovaly. Hlučnost modelu 76 dB byla v době vzniku recenze průměrná.

Kromě výše zmíněného už není, co bychom ze základních parametrů mohli na vysavači vyzdvihnout. Délkou napájecího kabelu 6 m a dosahem od zásuvky 9 m se v době vzniku recenze řadil k podprůměrným, i když jen lehce. Třídy účinnosti jsou nedostatečné. Vysavač bude mít potíže s koberci, vzhledem k třídě účinnosti D, hodí se pouze pro ty s krátkým vlasem. S podlahami si poradí lépe, ty by v cíleném prostoru měly určitě převládat, i když také ne dostatečně dobře, má účinnost třídy B. Třída čistoty vyfukovaného vzduchu C potom značí nedostatečnou filtraci a alergici by se tak tomuto modelu měli spíše vyhnout.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

72 % Sáčkový, 28 % Bezsáčkový
Výrobce

Sencor

23 % Sencor, 18 % Electrolux, 13 % Hoover, 13 % ETA, 10 % Kärcher, 8 % Miele, 8 % Rowenta, 5 % Concept, 3 % Bosch
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

2,3

3,19
Délka napájecího kabelu (m)

6

6,49
Filtr

HEPA

Hlučnost (dB)

76

73,54
Akční radius (m)

9

9,36
Energetická třída

A

59 % A, 15 % B, 10 % C, 5 % A+, 5 % A++, 3 % D, 3 % A+++
Roční spotřeba (kWh)

23,5

Roční náklady na provoz při 5,8 Kč/kWh (v roce 2021)

94

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

C

72 % A, 15 % D, 5 % E, 5 % B, 3 % C
Třída účinnosti vysávání koberců

D

33 % A, 28 % D, 26 % C, 5 % B, 5 % E, 3 % F
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

B

90 % A, 5 % B, 5 % C
Příkon (W)

700

764,10

Vybavení, rozměry a funkce

I když u parametrů výše vysavač Sencor nezářil na sto procent, u vybavení a funkcí to rozhodně napravil. Vysavači zde nemáme co vytknout. Nejen, že upozorní na plnost sběrné nádoby, upozorní vás také, kdy je potřeba vyměnit filtr, čímž se může pyšnit jen opravdu málo testovaných modelů. Kromě toho je možné regulovat výkon, má ve výbavě malou hubici i hubici na tvrdé podlahy. Trubokartáčem snáze odstraníte vlasy a chlupy ze sedačky. Měkčenými kolečky nepoškrábete dřevěnou podlahu a navíjecí kabel usnadní úklid vysavače.

Potěšit některé uživatele může také menší tělo vysavače, jež se snadněji uskladní. Na výšku má pouze 22,5 cm, průměr přitom dosahoval 30 cm. Šířka 29,3 cm a délka 40 cm se pohybovaly kolem průměru. Hmotnost 5 kg je příjemná a neměla by dělat potíže ani při přenášení do patra.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

74 % Ano, 21 % Ne, 5 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Malá hubice

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Turbokartáč

Ano

64 % Ne, 36 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Navíjecí kabel

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Výška (cm)

22,5

27,14
Šířka (cm)

29,3

30,62
Délka (cm)

40

39,32
Hmotnost (kg)

5

5,18

Hodnocení dalších uživatelů

Sencor SVC 1030 patří bez pochyb k jednomu z nejoblíbenějších modelů klasických vysavačů. To potvrzuje také téměř tři sta recenzí dlouhodobých či krátkodobých uživatelů. Těm se na vysavači nejvíce líbí přijatelná cena, nízká hmotnost a podle zkušeností je vysypávání nečistot ze sběrné nádoby jednoduché a rychlé, což je pro pohodlný úklid velké plus. Co se hlučnosti týče, někteří ji hodnotí kladně, jiným přijde vysavač příliš hlučný. Pamatujte, že recenze uživatelů jsou velmi subjektivní, ale pro úplnost informací a lepší rozhodování je potřeba zahrnout do testu i ty.

Naše hodnocení a závěr

Ze začátku se vysavači Sencor SVC 1030 příliš nedařilo. Nedostačující třídy účinnosti vysávání naznačují, že s ním úklid nebude tak snadný, koberce například zvládne stěží, nakonec s ním ale určitě zvládnete vysát cokoliv. Jde o jeden z nejúspornějších modelů v našem testu, který je u uživatelů oblíbený pro svoji cenu, nízkou hmotnost a kvalitou příslušenství. Sběrná nádoba patří k největším, které u bezsáčkových vysavačů lze najít, navíc se dle uživatelů snadno čistí. Pokud chcete častěji vysávat a nehrozí, že by se nahromadilo na podlahách či kobercích příliš nečistot, se kterými by měl vysavač Sencor potíže, můžeme jej rozhodně doporučit. Chcete-li model, který zvládne nekompromisně vše, z těch modelů, jež jsou bezsáčkové, vám můžeme doporučit Hoover XP 25011.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Sencor SVC 1030 | Hodnocení: 78,4 %
Eliška Srncová se v naší redakci stará o témata spojená s různými domácími spotřebiči a kategorii vysavačů má pod palcem už více než čtyři roky. Za ta léta nasbírala dostatek znalostí a zkušeností, aby vám dokázala vysvětlit třeba jaký je rozdíl mezi příkonem a sacím výkonem, nebo co je to HEPA filtr. Poradí vám nejen s výběrem vysavače, ale i sušičky, pračky nebo třeba sporáku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Co to znamená, když problikává červená kontrolka? A u malé hubice nerotuje kartáč, malý tah… závada?

Děkuji Tilscherova

Katerina Tilscherova

Dobrý den, může jít například o ucpanou hadici, zanesený filtr nebo špatně umístěnou nádobku na prach.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SVC 1030

Sencor SVC 1030

2 000 Kč Orientační cena