Vysavač Sencor SVC 8 YL - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Sencor SVC 8 YL

87,6 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

 • Poměr cena/výkon
 • Výborné vysávání tvrdých podlah
 • Horší vysávání koberců
2 500 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 7,6/10
  Vysávání koberců
 • 10/10
  Filtrace
 • 7,0/10
  Hlučnost vysavače
 • 8,9/10
  Vybavení a dosah
 • 8,5/10
  Spotřeba vysavače
 • 87,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sencor SVC 8 vás podrží při vysávání tvrdých podlah, kde nemá problém s vysátím všeho co mu stojí v cestě. Pozor je ale nutné dát u vysávání koberců, kde nezískal plný počet bodů. Stále je však vysává dobře, zejména pak koberce s krátkým vlasem. Pokud jsou pro vás koberce důležité, je lepší se podívat po vysavači, který má třídu vysávání koberců A nebo B, tento vysavač má třídu C. Hlučnost se drží průměru 74 dB. Délka napájecího kabelu je průměrná, ale měla by vám spolu s délkou samotného vysavače a hadice stačit i na dvě menší místnosti, pokud nevysáváte větší, rozlehlé haly nebo třeba kanceláře. Nutné je upozornit na poměrně malý objem sáčků, který tento typ vysavače má. Ten je totiž v době psaní této recenze pod průměrem hodnocených vysavačů.

Energetické hodnoty má tento vysavač naprosto v pořádku a nemusíte se tedy bát přehnaně vysoké spotřeby. Svůj příkon 700 W využívá dobře, což je vidět na účinnosti vysávání. Za vysátí 87 metrů čtverečních jednou týdně po celý rok dáte jen 104 Kč za rok. Energetická třída je poté A a zmiňovaná spotřeba vyjádřená v kWh je 26. V pořádku jsou také filtry, vysavač využívá HEPA H13 filtru a vyfukovaný vzduch je čistý a zbavený bakterií, vysloužil si také třídu čistoty vyfukovaného vzduchu A.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

72 % Sáčkový, 28 % Bezsáčkový
Výrobce

Sencor

23 % Sencor, 18 % Electrolux, 13 % Hoover, 13 % ETA, 10 % Kärcher, 8 % Miele, 8 % Rowenta, 5 % Concept, 3 % Bosch
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

2,3

3,19
Délka napájecího kabelu (m)

7

6,49
Filtr

HEPA H13

Hlučnost (dB)

74

73,54
Akční radius (m)

9,5

9,36
Energetická třída

A

59 % A, 15 % B, 10 % C, 5 % A+, 5 % A++, 3 % D, 3 % A+++
Roční spotřeba (kWh)

26

Roční náklady na provoz při 5,8 Kč/kWh (v roce 2021)

104

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

72 % A, 15 % D, 5 % E, 5 % B, 3 % C
Třída účinnosti vysávání koberců

C

33 % A, 28 % D, 26 % C, 5 % B, 5 % E, 3 % F
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

90 % A, 5 % B, 5 % C
Příkon (W)

700

764,10

Vybavení, rozměry a funkce

Z vybavení je vše, co sledujeme, na vysavači přítomné. Indikátory jsou oba – vysavač vám dá vědět, že je sáček plný a nebo že je filtr příliš zanesený, a vysavač taktéž nabízí regulaci výkonu. Z příslušenství jsou přítomny obě hubice a turbokartáč, což pomůže s vysáváním koberců. Celkovou výbavou vysavač patří do mírného nadprůměru.

Hmotnost vysavače 5,3 kg není nic hrozného, naopak patří do podprůměrně těžkých vysavačů. Vhodný tedy bude i pro starší lidi, kteří stále potřebují vysoce výkonný vysavač. Pokud by však vysavač chtěli jen na občasné vysání nenáročných ploch, je tento vysavač až zbytečně těžký a výkonný, sáhnout by mohli například po vysavači Dirt Devil Rebel 24HFC, který váží jen 3,5 kg.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

74 % Ano, 21 % Ne, 5 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Malá hubice

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Turbokartáč

Ano

64 % Ne, 36 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Navíjecí kabel

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Výška (cm)

22,9

27,14
Šířka (cm)

31,3

30,62
Délka (cm)

43,8

39,32
Hmotnost (kg)

5,3

5,18

Hodnocení dalších uživatelů

Podle vyjádření více než 50 desítek uživatelů lze konstatovat, že většina je s vysavačem spokojená, a to hlavně se sacím výkonem a poměrem cena/výkon. Občas konstatovali vysokou hlučnost, na kterou si ale zvykli. Hodnotí ji jen jako prostor ke zlepšení.

Naše hodnocení a závěr

Sencor SVC 8 není vůbec špatný vysavač. Vlastně na něm není nic, co bychom vyloženě mohli kritizovat. Vysávání koberce by mohlo být lepší, nicméně v této cenové kategorií se jedná stále o dobrý výsledek. Čistota vyfukovaného vzduchu je také velmi dobrá a vysavač není zbytečně těžký. Podobně jako u jiných mírně nadprůměrných vysavačů za dobrou cenu však jen těžko hledáme nějaký nesubjektivní důvod (design, jednotlivé příslušenství), proč vybrat tento vysavač místo jiných v našem srovnávacím testu, které jsou na tom cenově podobně ale některé výsledky mají ještě lepší. Pokud vás ale tento vysavač z nějakého důvodu zaujal a proto čtete tuto recenzi, můžeme ho doporučit, pokud nechcete vysávat prostory náročné na koberce. Potom určitě sáhněte po některém vysavači s maximálním výsledkem za vysávání koberců, protože jich v našem srovnávacím testu vysavačů najdete dost.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Sencor SVC 8 YL | Hodnocení: 87,6 %
Eliška Srncová se v naší redakci stará o témata spojená s různými domácími spotřebiči a kategorii vysavačů má pod palcem už více než čtyři roky. Za ta léta nasbírala dostatek znalostí a zkušeností, aby vám dokázala vysvětlit třeba jaký je rozdíl mezi příkonem a sacím výkonem, nebo co je to HEPA filtr. Poradí vám nejen s výběrem vysavače, ale i sušičky, pračky nebo třeba sporáku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SVC 8 YL

Sencor SVC 8 YL

2 500 Kč Orientační cena