Menu

Zanussi ZANCG23WR – Recenze, testy a srovnání

68,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady a zápory

  • Nízká hmotnost
  • Horší účinnost vysávání
  • Malá kapacita sáčku a krátký kabel
1 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tento model od značky Zanussi patří stejně jako většina námi srovnávaných vysavačů mezi sáčkové modely. To sice znamená, že do něj budete muset dokupovat sáčky a pravidelně je vyměňovat, avšak zpravidla je tento způsob hygieničtější, protože nedochází ke zbytečné další manipulaci s nachytaným prachem. Je navíc vybavený indikátorem plnosti sáčku. Upozorní vás tedy, až bude čas na jeho výměnu, a nebudete to muset zjišťovat a kontrolovat sami. Objem sáčku je však relativně malý 1,1 l, v porovnání s ostatními modely z našeho srovnávacího testu se v době psaní recenze (listopad 2018) pohyboval hluboko pod průměrem. Podprůměrná je také délka napájecího kabelu 4,5 metrů, proto bychom tento výrobek doporučili spíše do menších prostor, ve kterých se přeci jen sáček tak rychle nenaplní a kde vás menší dosah nebude tolik omezovat.

Nízká cena vysavače se promítla také do jeho výkonnosti. Obdržel nízké hodnocení ve všech třech třídách. Úplně nejhůře si vede v čistotě vyfukovaného vzduchu, kde se zařadil až do třídy D. Vnitřní Fiber filter pravděpodobně nebude dosahovat takových kvalit. Stejného ohodnocení se vysavači dostalo také za vysávání koberců. Zde je však písmeno D mnohem běžnější a potvrzuje se, že ne všechny modely (obzvláště ne ty levnější) si s koberci dobře poradí. Na tvrdých podlahách už si vede lépe, řadí se do druhé nejlepší třídy. Negativem pro někoho může být také hlučnost, která je v tomto případě nadprůměrně vysoká, dosahuje až 80 dB.

Z energetického hlediska si však vysavač Zanussi ZANCG23WR vede relativně dobře. Řadí se do nejvyšší třídy A a roční náklady na jeho provoz vás vyjdou zhruba na 112 korun, což byla tehdejší průměrná hodnota. Dokazuje to také příkon, který spotřebu určuje a v tomto případě činí nízkých 700 W.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Zanussi

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,1

Délka napájecího kabelu (m)

4,5

Filtr

Fiber filter

Hlučnost (dB)

80

Akční radius (m)

7,5

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

D

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

B

Příkon (W)

700

Vybavení, rozměry a funkce

Přes nízkou cenu si z hlediska funkcí vysavač Zanussi nevede nijak zle, vše základní nabízí. Jak již bylo zmíněno výše, dokáže vás upozornit na plnost sáčku. Zanesení filtru si však budete muset již ohlídat sami a pamatovat na to, že jej musíte pravidelně měnit. Dovolí vám také regulovat sací výkon a kabel se sám navíjí. Mezi příslušenství, které v balení obdržíte, je hubice na tvrdé podlahy a malá hubice, které patří mezi standardní vybavení téměř všech srovnávaných vysavačů. Naopak turbokartáč, který již takovou samozřejmostí není, nenajdeme ani u tohoto výrobku.

Potěšit by vás tento vysavač mohl svými rozměry. I jimi se bude hodit právě do menších domácností. Se všemi hodnotami – výškou, šířkou, délkou – se totiž pohybuje pod průměrem. Největší rozdíl pak zaznamenáme ve hmotnosti. Zde činil tehdejší průměr 5,6 kg a tento produkt váží pouhých 3,5 kg. Manipulace s ním tedy bude velmi snadná.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ne

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

23

Šířka (cm)

28

Délka (cm)

35

Hmotnost (kg)

3,5

Naše hodnocení a závěr

Model Zanussi ZANCG23WR je jednoduchým a levným modelem vhodným zejména do menších domácností. Jde o sáčkový model. Kapacita sáčku je pouze 1,1 l a tak bude potřeba jej častěji měnit. Na jeho plnost vás však dokáže vysavač sám upozornit. Model zaostává také v délce navíjecího kabelu a především v kvalitě vysávání. V otázce filtrace a vysávání koberců dosahuje pouze na třídu D. Dodávané vybavení a funkce jsou opravdu jen základní. Vede si ale relativně dobře po energetické stránce a potěšit dokáže také malými rozměry, především hmotností. S 3,5kg přístrojem nebudou mít problém manipulovat ani starší lidé nebo děti, patří k nejnižším v našem testu vůbec. Chcete-li účinnost vysávání zvýšit, ale zůstat ve stejné cenové kategorii, doporučujeme například vysavač Sencor SVC 730. Kromě vyšších tříd vysávání je také tišší a má o něco větší dosah. Je však také těžší a manipulace s ním tedy nebude již tak snadná, přestože se stále drží průměru.

1 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Zanussi ZANCG23WR | Hodnocení: 68,8 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Zanussi ZANCG23WR

Zanussi ZANCG23WR

1 200 Kč Orientační cena