Menu

Recenze a srovnání Hecht 5600

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Robotické sekačky do 750 m2

Datum doporučení: Březen 2020

  • Ovládání pomocí aplikace
  • Nízká cena
  • Široké nastavení výšky sečení
  • Vyšší hmotnost
  • Déle se nabíjí
  • Pouze 35 % sklon
14 000 Kč Orientační cena

Parametry sečení

Robotická sekačka Hecht 5600 je určená pro údržbu trávníku na rozloze do 500 m2, je tedy vhodná spíše pro majitele menších zahrad. Tomu odpovídají i její parametry. Záběr je 18 cm, což bylo v rámci našeho srovnání (v březnu 2020) spíše nižší číslo. Stébla trávy jsou usekávána pomocí tří žiletkových nožů připevněných na otočném bubnu. Výhodou těchto nožů je jednoduchá výměna, nemusí se také ostřit. Slabinou je naopak krátká životnost. Počítejte tedy s výměnou nožů alespoň jednou za sezónu. Jejich cena ale není nijak vysoká. Výšku sečení můžete nastavit v rozmezí 20 až 60 mm, což je široký interval. Maximální svah, na kterém dokáže sekačka bez problému pracovat je 35 %. To je spíše nižší hodnota. Sekačku bychom tak příliš nedoporučovali do kopcovitých zahrad.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2) 500
Šířka záběru (cm) 18
Typ nože 3 otočné žiletkové nože
Minimální výška sečení (mm) 20
Maximální výška sečení (mm) 60
Maximální počet sečených zón Neuvedeno
Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%) 35
Maximální sklon v blízkosti hranice (%) Neuvedeno

Vybavení a funkce

O výbavě se toho na stránkách výrobce příliš nedozvíme, ty důležité prvky ale uvádí. Výhodou je možnost ovládat sekačku nejen přímo tlačítky, ale pomocí přípojení Bluetooth také prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu. Manuální ovládání ale není nijak složité. Vše potřebné nastavíte pomocí tlačítek a několika diod. Displej sekačce ale chybí. Nastavení je bezpečně uloženo a zabezpečeno PIN kódem. Díky tomu nemůže dojít k jeho náhodného přenastavení například dětmi. Bezpečí zaručuje senzor zdvižení, která zastaví nože v případě že se sekačka nenachází na trávníku. Užitečný je také senzor deště, který přeruší probíhající sekací sekvenci a sekačka se vrátí do stanice.

Parametr Tento produkt
Bluetooth Ano
Aplikace Ano
Displej Ne
PIN kód Ano
Senzor nárazu Neuvedeno
Senzor náklonu Neuvedeno
Senzor deště Ano
Senzor zdvižení Ano
Alarm Neuvedeno

Napájení a další parametry

Doba provozu na jedno nabití je v případě sekačky Hecht 5600 60 minut. To je v rámci našeho srovnání běžná hodnota. Bohužel se ale sekačka nabíjí 80 minut, což je o 20 minut déle, než vydrží v provozu. Nejedná se ale o zcela neobvyklou situaci. Doba nabíjení navíc není příliš dlouhá. Hmotnost sekačky je poměrně vysokých 8,2 kg. To by mohlo dělat při přenášení slabším jedincům potíže.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min) 80
Doba provozu (min) 60
Hlučnost (dB) Neuvedeno
Délka (cm) Neuvedeno
Šířka (cm) Neuvedeno
Výška (cm) Neuvedeno
Hmotnost (kg) 8,2

Závěr

Sekačku Hecht 5600 ocení majitelé menších zahrad do 500 m2, kteří touží po robotickém modelu, ale nechtějí do této zahradní techniky investovat desetitisíce. Jedná se o model s šířkou záběru 18 cm, což je běžná hodnota. Sekačka vydrží v provozu 60 minut, pak se musí o 20 minut déle nabíjet. Maximální sklon terénu, který zvládne posekat je 35 %. Slušné je vybavení funkcemi, například možnost ovládat sekačku pomocí aplikace v mobilu. Senzory zdvižení a deště patří k běžné výbavě tohoto typu zařízení. Nevýhodou může být vyšší hmotnost 8,2 kg.

Pokud toužíte po sekačce s širším záběrem a lepším poměrem délky nabíjení a provozu, mohl by vás zaujmout model Solo by AL-KO Robolinho 700 I. Jeho pořizovací cena je ale o dost vyšší.

14 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Hecht 5600

Hecht 5600

14 000 Kč Orientační cena