Menu

Recenze a srovnání Stiga Autoclip 221

Doporučujeme Při nákupu v kategorii robotických sekaček pro plochu do 750 m2

Datum doporučení: Květen 2019

  • Ovládání pomocí aplikace
  • Široký záběr
  • Plná výbava funkcí
  • Vyšší hmotnost
  • Kratší výdrž baterie
  • Vyšší cena
30 000 Kč Orientační cena

Parametry sečení

Pro údržbu travnaté plochy s rozlohou do 500 m2 je určena sekačka Stiga Autoclip 221. Svým záběrem 25 cm převyšuje většinu modelů v kategorii pro menší trávníky. Dá se tedy předpokládat, že danou plochu poseká za poměrně krátkou dobu. Zvláštností je čtyřzubý nůž podobný tomu do klasické sekačky. Díky němu má sekačka 8 ostří, proto dokáže rychle a efektivně sekat. Výšku trávníku dokáže udržovat v délce mezi 25 a 60 milimetry, což je běžná hodnota. Běžný je i počet sečených ploch. Kromě hlavní zóny můžete přidat jednu další, odlehlejší. Možnost sečení ve svahu potěší zejména majitele svažitějších zahrad. Uprostřed pracovní plochy dokáže sekat až ve sklonu 45 %, což je v současnosti téměř maximální hodnota. Poblíž hranice sečení může být sklon až 20 %.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2) 500
Šířka záběru (cm) 25
Typ nože Čtyřzubý
Minimální výška sečení (mm) 25
Maximální výška sečení (mm) 60
Maximální počet sečených zón 2
Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%) 45
Maximální sklon v blízkosti hranice (%) 20

Vybavení a funkce

Velkou výhodou sekačky značky Stiga je téměř plná výbava funkcemi. Senzory náklonu, deště, nárazu či zdvižení jsou v podstatě běžnou výbavou, kterou mají všechny sekačky. Tyto senzory slouží jako zabezpečovací funkce buď před nepřízní počasí, zraněním či krádeží. Unikátní není ani bezpečnostní funkce PIN kódu a ovládací displej. Zvláštností je ale Bluetooth modul s možností ovládání sekačky pomocí aplikace. Na dálku tak můžete upravovat nastavení, nebo dát povel k sečení.

Parametr Tento produkt
Bluetooth Ano
Aplikace Ano
Displej Ano
PIN kód Ano
Senzor nárazu Ano
Senzor náklonu Ano
Senzor deště Ano
Senzor zdvižení Ano
Alarm Neuvedeno

Napájení a další parametry

I když poměr doby nabíjení a provozu není úplně příznivý, vzhledem k většímu záběru se nemusíte bát, že by sekačka Stiga upravovala trávník déle než jiné modely. Nabíjí se 75 minut, při plném nabití pak vydrží v provozu až 50 minut v závislosti nejen na stavu akumulátoru, ale také na délce trávy a sklonu terénu. Rozměrově se jedná spíše o malý model, který koresponduje s menšími plochami. Vysoká je ale hmotnost, tu pocítíte při přenášení, které ale nebude pravděpodobně příliš častým úkonem. Vyšší hmotnost tedy nebude výraznou překážkou.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min) 75
Doba provozu (min) 50
Délka (cm) 53,3
Šířka (cm) 42
Výška (cm) 24,7
Hmotnost (kg) 9,5

Závěr

Stiga Autoclip 221 je robotická sekačka určená na malé plochy do 500 m2. Tomu odpovídají její malé rozměry a také kratší výdrž baterie. Na jedno nabití vydrží sekat 50 minut, poté se musí 75 minut dobíjet. Výhodou je širší záběr, díky kterému dokáže posekat stejnou plochu rychleji než ostatní modely. Velkou výhodou je bohatá výbava, která kromě standardních funkcí, jako jsou různé senzory či displej, zahrnuje také Bluetooth modul s možností ovládat přístroj dálkově pomocí aplikace.

Jestliže je právě ovládání aplikací pro vás důležitým faktorem, můžete si prohlédnout také recenzi sekačky Gardena smart Sileno life 750.

30 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Stiga Autoclip 221

Stiga Autoclip 221

30 000 Kč Orientační cena