Menu

Recenze a srovnání Stiga Autoclip 221

93,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Robotické sekačky pro plochu do 750 m2

Klady

  • Ovládání pomocí aplikace
  • Široký záběr
  • Plná výbava funkcí

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Kratší výdrž baterie
  • Vyšší cena
31 000 Kč Orientační cena

Parametry sečení

Pro údržbu travnaté plochy s rozlohou do 500 m2 je určena sekačka Stiga Autoclip 221. Záběrem 25 cm převyšuje většinu modelů v kategorii pro menší trávníky. Dá se tedy předpokládat, že danou plochu poseká za poměrně krátkou dobu. Zvláštností je čtyřzubý nůž podobný tomu do klasické sekačky. Díky němu má sekačka 8 ostří, proto dokáže rychle a efektivně sekat.

Výšku trávníku dokáže udržovat v délce mezi 25 a 60 milimetry, což je běžná hodnota. Běžný je i počet sečených ploch. Kromě hlavní zóny můžete přidat jednu další, odlehlejší. Možnost sečení ve svahu potěší zejména majitele svažitějších zahrad. Uprostřed pracovní plochy dokáže sekat až ve sklonu 45 %, což je v současnosti téměř maximální hodnota. Poblíž hranice sečení může být sklon až 20 %.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2)

500

Šířka záběru (cm)

25

Typ nože

Čtyřzubý

Minimální výška sečení (mm)

25

Maximální výška sečení (mm)

60

Maximální počet sečených zón

2

Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%)

45

Maximální sklon v blízkosti hranice (%)

20

Vybavení a funkce

Velkou výhodou sekačky značky Stiga je téměř plná výbava funkcemi. Senzory náklonu, deště, nárazu či zdvižení jsou v podstatě běžnou výbavou, kterou mají všechny sekačky. Tyto senzory slouží jako zabezpečovací funkce buď před nepřízní počasí, zraněním či krádeží. Unikátní není ani bezpečnostní funkce PIN kódu a ovládací displej. Zvláštností je ale Bluetooth modul s možností ovládání sekačky pomocí aplikace. Na dálku tak můžete upravovat nastavení nebo dát povel k sečení.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Aplikace

Ano

Displej

Ano

PIN kód

Ano

Senzor nárazu

Ano

Senzor náklonu

Ano

Senzor deště

Ano

Senzor zdvižení

Ano

Napájení a další parametry

I když poměr doby nabíjení a provozu není úplně příznivý, vzhledem k většímu záběru se nemusíte bát, že by sekačka Stiga upravovala trávník déle než jiné modely. Nabíjí se 75 minut, při plném nabití pak vydrží v provozu až 50 minut v závislosti nejen na stavu akumulátoru, ale také na délce trávy a sklonu terénu. Rozměrově se jedná spíše o malý model, který koresponduje s menšími plochami. Vysoká je ale hmotnost, tu pocítíte při přenášení, které ale nebude pravděpodobně příliš častým úkonem. Vyšší hmotnost tedy nebude výraznou překážkou.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min)

75

Doba provozu (min)

50

Délka (cm)

53,3

Šířka (cm)

42

Výška (cm)

24,7

Hmotnost (kg)

9,5

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Sekačka Stiga má kompaktní rozměry, avšak širší záběr, dokáže tak posekat najednou více trávy, než některé větší modely. Oceňujeme bohatou výbavu s možností dálkového ovládání prostřednictvím aplikace a Bluetooth. Slabinou je kratší výdrž baterie a její nabíjení, které trvá déle, než je doba provozu.

Závěr

Stiga Autoclip 221 je robotická sekačka určená na malé plochy do 500 m2. Tomu odpovídají její malé rozměry a také kratší výdrž baterie. Na jedno nabití vydrží sekat 50 minut, poté se musí 75 minut dobíjet. Výhodou je širší záběr, díky kterému dokáže posekat stejnou plochu rychleji než ostatní modely. Velkou výhodou je také bohatá výbava, která kromě standardních funkcí, jako jsou různé senzory či displej, zahrnuje také Bluetooth modul s možností ovládat přístroj dálkově pomocí aplikace.

Jestliže je právě ovládání aplikací pro vás důležitým faktorem, můžete si prohlédnout také recenzi sekačky Gardena smart Sileno life 750.

31 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Stiga Autoclip 221 | Hodnocení: 93,8 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky působení v naší redakci zkušenosti se srovnáváním rozličných typů produktů. Zároveň se aktivně zajímá o nejrůznější vychytávky a chytré produkty, které mohou člověku usnadnit péči o dům a zahradu. Díky pečlivému průzkumu trhu s robotickými sekačkami vám dokáže poradit, jaké parametry při výběru zohlednit a proč přihlížet k velikosti sečeného pozemku.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Stiga Autoclip 221

Stiga Autoclip 221

31 000 Kč Orientační cena