Menu

Recenze a srovnání BaByliss ST292

Doporučujeme Při nákupu v kategorii žehliček na vlasy s keramicko-titanovým povrchem

Datum doporučení: Červenec 2018

80,2 % Celkové hodnocení
  • Ionizační funkce
  • Parní funkce
  • Otočný kabel
  • Dlouho se nahřívá
  • Nemá displej a indikaci nahřátí
  • Nemá duální napětí
1 900 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

BaByliss ST292 je žehlička na vlasy s titanovo-keramickým povrchem. Teplotu lze nastavit na jeden z 10 stupňů mezi 170 °C a 230 °C. Tato teplota není vhodná pro jemné vlasy, spíše na normální, nebo hrubé a kudrnaté vlasy. Na zvolenou teplotu se destičky zahřejí za 2 až 3 minuty, což je velmi dlouho. Proti statickému náboji a vysoušení vlasy ochraňuje ionizační funkce. Parní funkce vlasy během žehlení hydratuje. Destičky o rozměrech 110×30 mm nejsou napuštěné olejem ani kondicionérem a nejsou plovoucí. Hrozí drobné tahání nebo trhání vlasů. Díky výsuvnému hřebenu uprostřed destiček jsou vlasy rozděleny na malé pravidelné prameny. Kvůli hranatému tvaru není tvorba loken úplně komfortní.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček Titan-keramika
Nastavení teploty Ano
Počet stupňů nastavení teploty 10
Minimální teplota (°C) 170
Maximální teplota (°C) 230
Doba zahřátí (s) 150
Ionizační funkce Ano
Parní funkce Ano
Plovoucí destičky Ne
Napuštěné destičky Ne
Délka žehlicích destiček (mm) 110
Šířka žehlicích destiček (mm) 30
Zaoblené okraje Ne

Uživatelský komfort

Přívodní kabel je dlouhý 170 cm a jeho koncovka je otočná. To usnadňuje manipulaci. Tento model není vybavený displejem ani indikací nahřátí. Jestli je žehlička dostatečně nahřátá, budete muset odhadnout sami. Nastavenou teplotu také nelze uzamknout, může tedy náhodně dojít k přepnutí teploty. Pokud zapomenete žehličku vypnout, postará se o to funkce automatického vypnutí. Před žehlením je nutné vlasy úplně vysušit, protože tato žehlička není vybavená funkcí žehlení vlhkých vlasů. Skladování usnadňuje zámek kloubu kleští, který udrží žehličku zavřenou. Žehlička funguje pouze v síti s napětím 230 V. Pokud budete cestovat někam, kde je napětí 115 V, nebude fungovat.  V balení je společně se žehličkou také žáruvzdorná podložka.

Parametr Tento produkt
Délka přívodního kabelu (cm) 170
Otočný kabel Ano
Displej Ne
Indikace zahřátí Ne
Uzamčení nastavené teploty Ne
Automatické vypnutí Ano
Žehlení mokrých vlasů Ne
Zámek kleští Ano
Duální napětí Ne

Závěr

Žehlička na vlasy BaByliss ST292 je vhodná pro majitele a majitelky hustých, silných a nepoddajných vlasů. Kvůli vysoké minimální teplotě není určena pro majitelky jemných a citlivých vlasů. Výhodou je parní a iontová funkce. Obě pečují o vlasy během žehlení. Nevýhodou je dlouhá doba nahřívání a chybějící indikace dosažení nastavené teploty a displej. Pokud je pro vás displej důležitý, doporučujeme BaByliss ST395E.

1 900 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: BaByliss ST292 | Hodnocení: 80,2 %
Veronika Vyskočilová je v naší redakci už několik let. Po celou dobu se věnuje průzkumu trhu a vybírání těch nejlepších produktů tak, abyste vy už nemuseli. Na této stránce se od ní dozvíte, jaké typy destiček jsou vhodné na jednotlivé druhy vlasů, a také kterou žehličkou můžete žehlit i mokré vlasy. Její podpis najdete u velké spousty kuchyňských a domácích téma, věnovala se ale i různým strojkům na úpravu vousů a vlasů.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze BaByliss ST292

BaByliss ST292

1 900 Kč Orientační cena