Recenze a srovnání BaByliss ST292

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Žehličky s keramicko-titanovým povrchem

Datum doporučení: Červenec 2018

Klady:

Ionizační funkce

Parní funkce

Zápory:

Dlouho se nahřívá

1 700 Kč
orientační cena

Základní parametry a funkce 

BaByliss ST292 je žehlička na vlasy s titanovo-keramickým povrchem. Teplotu lze nastavit na jeden z 10 stupňů mezi 170 °C a 230 °C. Tato teplota není vhodná pro jemné vlasy, spíše na normální, nebo hrubé a kudrnaté vlasy. Na zvolenou teplotu se destičky zahřejí za 2 až 3 minuty, což je velmi dlouho. Proti statickému náboji a vysoušení vlasy ochraňuje ionizační funkce. Parní funkce vlasy během žehlení hydratuje. Destičky o rozměrech 110×30 mm nejsou napuštěné olejem ani kondicionérem a nejsou plovoucí. Hrozí drobné tahání nebo trhání vlasů. Díky výsuvnému hřebenu uprostřed destiček jsou vlasy rozděleny na malé pravidelné prameny. Kvůli hranatému tvaru není tvorba loken úplně komfortní.  

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček  Titan-keramika
Nastavení teploty  Ano
Počet stupňů nastavení teploty  10
Minimální teplota (°C)  170
Maximální teplota (°C)  230
Doba zahřátí (s)  150
Ionizační funkce  Ano
Parní funkce  Ano
Plovoucí destičky  Ne
Napuštěné destičky  Ne
Délka žehlicích destiček (mm) 110
Šířka žehlicích destiček (mm)  30
Zaoblené okraje  Ne

Uživatelský komfort

Přívodní kabel je dlouhý 170 cm a jeho koncovka je otočná. To usnadňuje manipulaci. Tento model není vybavený displejem ani indikací nahřátí. Jestli je žehlička dostatečně nahřátá budete muset odhadnout sami. Nastavenou teplotu také nelze uzamknout, může tedy náhodně dojít k přepnutí teploty. Pokud zapomenete žehličku vypnout, postará se o to funkce automatického vypnutí. Před žehlením je nutné vlasy úplně vysušit, protože tato žehlička není vybavená funkcí žehlení vlhkých vlasů. Skladování usnadňuje zámek kloubu kleští, který udrží žehličku zavřenou. Žehlička funguje pouze v síti s napětím 230 V. Pokud budete cestovat někam, kde je napětí 115 V, nebude fungovat.  V balení je společně se žehličkou také žáruvzdorná podložka. 

Parametr Tento produkt
Otočný kabel   Ano
Displej  Ne
Indikace zahřátí  Ne
Uzamčení nastavené teploty   Ne
Automatické vypnutí  Ano
Žehlení mokrých vlasů  Ne
Zámek kleští  Ano
Duální napětí  Ne

Závěr

Žehlička na vlasy BaByliss ST292 je vhodná pro majitele a majitelky hustých, silných a nepoddajných vlasů. Kvůli vysoké minimální teplotě není určena pro majitelky jemných a citlivých vlasů. Výhodou je parní a iontová funkce. Obě pečují o vlasy během žehlení. Nevýhodou je dlouhá doba nahřívání a chybějící indikace dosažení nastavené teploty a displej. Pokud je pro vás displej důležitý, doporučujeme BaByliss ST395E.