Recenze a srovnání BaByliss ST330E

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Žehličky s keramickým povrchem

Datum doporučení: Červenec 2018

Klady:

Žehlí i mokré vlasy

Zápory:

Pomalu se nahřívá

800 Kč
orientační cena

Základní parametry a funkce 

BaByliss ST330E je žehlička s keramickými destičkami a nastavitelnou teplotou. Tu lze zvolit v 6 stupních mezi 140 °C a 235 °C. Doba zahřátí na provozní teplotu je 80 sekund, což je poměrně dlouho. Žehlička není vybavená ionizační ani parní funkcí. Obě tyto funkce chrání vlasy před nadměrných vysušováním během žehlení.  Destičky jsou plovoucí, tlak na vlasy je tak rozložený a nedochází k trhání vlasů. Destičky ale nejsou napuštěny žádným olejem či kondicionérem. Jejich rozměr 100×28 mm umožňuje žehlení i větších pramenů. Zaoblené okraje pak napomáhají při tvorbě loken

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček  Keramika
Nastavení teploty  Ano
Počet stupňů nastavení teploty  6
Minimální teplota (°C)  140
Maximální teplota (°C)  235
Doba zahřátí (s)  80
Ionizační funkce  Ne
Parní funkce  Ne
Plovoucí destičky  Ano
Napuštěné destičky  Ne
Délka žehlicích destiček (mm) 100
Šířka žehlicích destiček (mm)  28
Zaoblené okraje  Ano

Uživatelský komfort

Přívodní kabel s délkou 180 cm má otočnou koncovku. To umožňuje pohodlnou manipulaci při žehlení. Nastavená teplota a její dosažení se zobrazuje na displeji. Bohužel chybí funkce uzamčení nastavené teploty. Při používání se tak může stát, že uživatel náhodně přepne teplotu. Nebezpečná je absence automatického vypnutí. Na vypnutí přístroje tak musíte vždy myslet. Naopak velkou výhodou je funkce na žehlení mokrých vlasů. Díky tomu ušetříte při stylingu drahocenný čas. Pohodlné skladování usnadní zámek kloubu kleští, který drží žehličku zavřenou. Ta se tak lépe uklízí a přenáší. Cestovat s touto žehličkou můžete pouze do zemí, kde je napětí v síti 230 V, protože žehlička nemá možnost duálního napětí. 

Parametr Tento produkt
Otočný kabel   Ano
Displej  Ano
Indikace zahřátí  Ano
Uzamčení nastavené teploty   Ne
Automatické vypnutí  Ne
Žehlení mokrých vlasů  Ano
Zámek kleští  Ano
Duální napětí  Ne

Závěr

Žehlička BaByliss ST330E je vhodná pro ty, kdo chtějí při stylingu ušetřit čas a žehlit i vlhké vlasy. Tato žehlička to díky speciální funkci umožňuje. Její výhodou je kromě toho také displej, na kterém se zobrazuje nastavená teplota. Naopak nevýhodou je dlouhá doba nahřívání, absence automatického vypnutí a uzamčení nastavené teploty. Manipulace s ní tedy vyžaduje více obezřetnosti. Pokud pro vás fuknce žehlení mokrých vlasů není prioritní a naopak vyžadujete bezpečnostní funkce, doporučujeme Remington S8500 Shine Therapy.