Recenze a srovnání L’Oréal SteamPod 2.0 Retail

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Žehličky s keramickým povrchem

Datum doporučení: Červenec 2018

Klady:

Parní funkce

Speciální řada přípravků na vlasy

Zápory:

Vysoká pořizovací cena

4 900 Kč
orientační cena

Základní parametry a funkce 

Žehlička na vlasy L’Oréal SteamPod 2.0 Retail, kterou vyrábí firma Rowenta, má keramické destičky. Samozřejmostí je možnost nastavení teploty, a to v pěti stupních od 140 °C do 210 °C. Díky přítomnosti parní funkce ale nemusíte žehlit vlasy s tak vysokou teplotou, jako u běžných žehliček. Součástí žehličky je nádržka na 45 ml destilované vody, ze které se vyvíjí pára. Pro dokonalý výsledek lze použít speciální řadu vlasové kosmetiky určené právě pro SteamPod. Pára uvolňuje v použitých přípravcích pro-keratinovou technologii, která vlasy ještě více vyhlazuje. Díky plovoucím destičkám je tlak na vlasy rovnoměrný. Nedochází tak k zacuchávání a vytrhávání vlasů. Žehlička není vybavena ionizační technologií a nemá také destičky napuštěné olejem či kondicionérem. Žehlicí plochy o rozměrech 90×25 mm a zaoblené okraje žehličky umožňují také tvorbu loken. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček  Keramika
Nastavení teploty  Ano
Počet stupňů nastavení teploty  5
Minimální teplota (°C)  140
Maximální teplota (°C)  210
Doba zahřátí (s)  90
Ionizační funkce  Ne
Parní funkce  Ano
Plovoucí destičky  Ano
Napuštěné destičky  Ne
Délka žehlicích destiček (mm) 90
Šířka žehlicích destiček (mm)  25
Zaoblené okraje  Ano

Uživatelský komfort

Co se týká uživatelského komfortu, chybějícím prvkem je otočná koncovka přívodního kabelu. Hadička, která vede z nádržky na vodu je k žehličce připojená napevno. Kabel od zásuvky k nádržce měří 150 cm a hadička od zásobníku k žehličce 160 cm. Nastavená teplota a informace o nahřátí se zobrazují na displeji. Výhodou je uzamčení nastavené teploty. To zamezí náhodnému přepnutí teplot během žehlení a zabrání tak nechtěnému přepalování vlasů. Bezpečnost zaručuje systém automatického vypnutí. Přístroj se po 90 minutách bez provozu sám vypne. Skladovat lze žehličku pouze otevřenou, protože chybí zámek kloubu kleští. Tato žehlička není určena pro žehlení mokrých vlasů. Vlasy tedy před úpravou vždy důkladně vysušte. Pokud byste chtěli žehlit i mokré vlasy, doporučujeme žehličku BaByliss ST330E. Nevýhodou je absence duálního napětí. Žehličku můžete tedy používat pouze v zemích, kde je napětí v elektrické síti 220-230 V. 

Parametr Tento produkt
Otočný kabel   Ne
Displej  Ano
Indikace zahřátí  Ano
Uzamčení nastavené teploty   Ano
Automatické vypnutí  Ano
Žehlení mokrých vlasů  Ne
Zámek kleští  Ne
Příkon (W) 60
Duální napětí  Ne

Hodnocení uživatelů

Na webu tuto žehličku hodnotilo okolo 50 uživatelů (červenec 2018). Celkové hodnocení je velice pozitivní. Uživatelé si pochvalují zejména kvalitu a vzhled vlasů po žehlení. Vlasy jsou podle recenzí vyživené, hladké a hydratované. Jako nevýhodu uvádějí složitější manipulaci než u běžných žehliček. Vlasy se musí žehlit vždy stejným směrem, aby parní trysky směřovaly dolů. Celkově je podle uživatelů žehlička poměrně velká a těžká. Zmiňují také vysokou pořizovací cenu, která je však vyvážena kvalitou výrobku. 

Závěr

Žehlička L’Oréal SteamPod 2.0 Retail s keramickým povrchem je vhodná pro náročné uživatele, zejména s hustými a nepoddajnými vlasy. Díky parní funkci jsou vlasy po vyžehlení hebké, vyživené a hydratované. Speciální řada přípravků s pro-keratinem vám pomůže k ještě lepším výsledkům. Nevýhodou této žehličky je složitější manipulace kvůli velikosti žehličky a pevně připojené hadičce. Další nevýhodou je také vysoká pořizovací cena. Pokud vyžadujete žehličku s keramickým povrchem, ale nechcete investovat několik tisíc, doporučujeme Remington S8500 Shine Therapy. Pokud však trváte na parní funkci, ale nerozhoduje u vás povrch destiček, doporučujeme BaByliss ST395E.