Menu

inSPORTline Salenas – Recenze, testy a srovnání

88,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Rotopedy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,8/10
  Hodnocení základních údajů
 • 8,4/10
  Hodnocení vybavení
 • 10,0/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Elektronické ovládání zátěže
 • Pro jezdce do 190 cm a 150 kg
 • 16 programů

Zápory

 • Nelze nastavit sklon řídítek
 • Není skládací
 • Těžší
9 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vzpřímený rotoped inSPORTline Salenas s pevnou konstrukcí je napájený pomocí síťového adaptéru. Můžete ho používat jen v blízkosti elektrické zásuvky. Zátěž je ovládána automaticky, při cvičení se tedy nemusíte o nic starat, rotoped bude zátěž ubírat a přidávat podle nastaveného režimu, tepu či virtuální trasy. Stejně jako všechny modely v našem srovnání má i tento magnetické brzdy. Ty jsou tiché a spolehlivé. Oproti mechanickým se také mnohem méně opotřebovávají.

Tento model uspokojí i vyšší osoby, maximální výška jezdce je totiž 190 centimetrů a nosnost 150 kilogramů, což je o 17 kilogramů více, než byl průměr v době psaní recenze (leden 2019). Samotná váha rotopedu je ale podprůměrných 26 kilogramů, manipulace tedy nebude příliš obtížná. Rozměry se pohybují kolem průměru. Na délku měří 101 centimetrů, na šířku 51 centimetrů a na výšku 128 centimetrů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

inSPORTline

19 % Housefit, 19 % inSPORTline, 11 % Trinfit, 7 % Flow Fitness, 7 % Tunturi, 7 % HMS, 7 % Hop-Sport, 4 % Spartan, 4 % Master, 15 % Další
Skládací konstrukce

Ne

85 % Ne, 15 % Ano
Typ rotopedu

Vzpřímený

89 % Vzpřímený, 11 % Mini rotoped
Napájení

Síťový adaptér

63 % Tužkové baterie, 30 % Síťový adaptér, 4 % Bez napájení, 4 % Baterie
Ovládání zátěže

Elektronické

74 % Manuální, 26 % Elektronické
Brzdy

Magnetické

93 % Magnetické, 7 % Mechanické
Maximální výška jezdce (cm)

190

19 % 190, 15 % 200, 15 % 180, 11 % 185, 11 % Nerelevantní, 30 % Neuvedeno
Nosnost (kg)

150

121,67
Hmotnost (kg)

25,8

24,56
Šířka (cm)

51

49,81
Délka (cm)

101

85,22
Výška (cm)

128

120,56

Hodnocení vybavení

Vybavení rotopedu inSPORTline Salenas je slušné, ale ne perfektní. Manipulaci usnadňují kolečka pro přípravu, díky kterým se tolik nenadřete při posouvání stroje. Stabilitě napomůžou také speciální nožičky, kterými lze vyrovnat podlahu a zabránit tak nahýbání stroje. Stejně jako u ostatních rotopedů v našem srovnání i u tohoto najdete na pedálech řemínky, díky kterým zůstane vaše noha pevně na svém místě. Nevýhodou je chybějící možnost nastavení sklonu řidítek. Nemůžete si tedy tolik přizpůsobit polohu jako u modelů, které ji mají. Těch je v našem srovnání většina.

Za co ale musíme rotoped pochválit, je počet zátěží. Těch nabízí 32, což je více než dvojnásobek tehdejšího průměru. Takto vysoký počet umožňuje širokou možnost volby podle vlastních preferencí. Drobnou slabinu ale vidíme v šestikilovém setrvačníku, u kterého se vám může stát, že otáčky budou mírně přeskakovat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Kolečka pro přepravu

Ano

89 % Ano, 7 % Ne, 4 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností podlahy

Ano

89 % Ano, 7 % Ne, 4 % Neuvedeno
Nastavitelný sklon řídítek

Ne

48 % Ano, 37 % Ne, 11 % Nerelevantní, 4 % Neuvedeno
Řemínky na pedálech

Ano

100 % Ano
Počet zátěží

32

11,20
Hmotnost setrvačníku (kg)

6

6,12

Hodnocení funkcí

Dvojnásobně průměr přesahuje také počet funkcí počítače rotopedu. Ty však nejsou důležité pro každého. Někdo si vystačí pouze s několika málo funkcemi. Samozřejmostí je dnes již měření ujeté trasy, spálených kalorií a tepové frekvence. Ty měly všechny modely v našem srovnání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

16

4,59
Zobrazení rychlosti

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Měřič kalorií

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

85 % Ano, 15 % Ne

Naše hodnocení a závěr

inSPORTline Salenas je rotoped který potěší i pokročilé jezdce. Má elektronicky ovládané nastavení zátěže, které volí mezi 32 různými stupni. Nízká hmotnost spolu s kolečky pro přepravu usnadňují posouvání rotopedu. Napájení je zajištěno síťovým adaptérem, musíte tedy být v dosahu zásuvky. Magnetické brzdy zajišťují tichý chod. Má poměrně velkou nosnost 150 kilogramů a také maximální výška jezdce je nadprůměrných 190 centimetrů. Nevýhodu může být pevné uchycení řídítek, které znemožňuje přizpůsobení konkrétní postavě. Jestliže bude rotoped využívat více lidí a vyžadujete proto maximální možnost přizpůsobení, doporučujeme vám Housefit TIRO 50, který nastavení sklonu řídítek umožňuje.

9 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: inSPORTline Salenas | Hodnocení: 88,6 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína nedávno přebrala téma rotopedů po původním autorovi. Již více než rok ale produkty i samotné téma pravidelně aktualizuje, a tak rotopedům i vývoji jejich trhu opravdu rozumí. Dokáže rozeznat kvalitní model a určit, pro jaké účely a jakého uživatele bude vhodný. Kromě rotopedů je podepsaná i pod tématem běžeckých pásů, online jazykových kurzů či výběrem těch nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze inSPORTline Salenas

inSPORTline Salenas

9 500 Kč Orientační cena