Menu

Recenze a test Krups EA 8108

63,4 % Celkové hodnocení

Top 28 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,0/10
  Hodnocení objemu
 • 7,1/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 5,3/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Nízká cena
 • Nastavitelný na tvrdost vody
 • Automatické čištění a odvápňování

Zápory

 • Chybí automatické šlehání mléka
 • Jen tři stupně hrubosti mletí
 • Nemá výdejník horké vody
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kávovar značky Krups patří mezi méně objemné přístroje našeho srovnání (v listopadu 2021). Oproti konkurentům má o něco menší zásobník na kávovou sedlinu, ten pojme odpad z přibližně 9 šálků. K menším patří také objem zásobníku na vodu 1,7 l. A to samé platí pro zásobník kávy s kapacitou 260 g. Doporučili bychom jej tedy spíš do menších a spíš nenáročných domácností.

V případě parního tlaku se ani tento kávovar nijak neodchyluje od standardu a drží se optimálních 15 bar. Jeho příkon 1450 W patří k těm slabším, které v našem testu máme, na chuti kávy ovšem nepoznáte žádný rozdíl. Příkon ovlivňuje rychlost nahřívání, takže si na svůj šálek kávy možná budete muset chvilku počkat, ale tento rozdíl není příliš výrazný.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Krups

23 % Krups, 20 % De'Longhi, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Siemens, 3 % Eta, 3 % Saeco, 3 % Philco, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 450

1 479,00
Objem nádobky na vodu (l)

1,7

1,92
Objem zásobníku na kávu (g)

260

271,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

9

12,59
Počet stupňů hrubosti mletí

3

7,47
Použití mleté kávy

Ne

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

77 % Ne, 7 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Co se nastavení týče, kávovar Krups EA 8108 příliš neoslní. Neumožňuje například použití mleté kávy, což by mohlo vadit těm, kterým se doma občas nějaký balíček s mletou kávou objeví. Nabídne 3 stupně hrubosti mletí, což je také podprůměr. Některé jiné značky totiž nabízejí i 13 stupňů, což připravuje půdu různým experimentům. Dalšími možnostmi nastavení již kávovar nevybočuje, zadat můžete požadovanou teplotu nápoje nebo tvrdost vody ve vaší lokalitě i sílu kávy.

Vybavení a funkce

Pokud se zaměříme na kategorii funkcí, i v tomto případě model značky Krups pár položek postrádá. Například vám automaticky nenašlehá mléko, nepočítejte ani s horkou vodou na čaj. K našlehání mléka můžete použít parní trysku, to má zase tu výhodu, že si můžete nachystat také mléko samotné, třeba pro děti na kakao. V menu přednastavených nápojů najdete dvě položky, což je sice velmi málo v porovnání s kávovary s automatickým šleháním mléka, u těchto základních modelů však nejde o žádné překvapení.

Ovládání a údržba

Jak je v této cenové kategorii obvyklé, ovládací panel se skládá z několika tlačítek a otočného ovladače. K vybavenějším modelům vybaveným barevným displejem má zkrátka trochu daleko. Dalšími schopnostmi však již kávovar nezaostává. Nabídne automatické programy na čištění a odvápnění, úsporný režim po delší době nečinnosti nebo výškově nastavitelnou výpusť, pod kterou tak můžete dát malý i velký hrneček.

Níže najdete tabulku vybavení a funkcí, kde se můžete podívat i na rozměry tohoto přístroje.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Parní tryskou

50 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou
Počet přednastavených nápojů

2

7,43
Výdej horké vody

Ne

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Manuální

70 % Dotykový displej, 23 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

33

36,85
Šířka (cm)

24,5

24,91
Hloubka (cm)

36,5

42,07
Hmotnost (kg)

7,2

8,87

Naše hodnocení a závěr

U kávovaru Krups EA 8108 najdeme trochu menší zásobník na vodu, kávovou sedlinu, i na zrnkovou kávu. Je trochu limitovaný v oblasti různých nastavení, například poskytuje výběr pouze ze tří hrubostí mletí. Body ztratil také v kategorii funkcí, kde postrádá mimo jiné automatické šlehání mléka a funkci výdeje horké vody. Kávovar proto doporučujeme spíše pro uživatele, kteří si příliš nepotrpí na mléčnou pěnu, nebo jim nevadí manuální šlehání. Na druhou stranu mu však nechybí vychytávky v oblasti uživatelského komfortu – programy na čištění a odvápňování nebo úsporný režim.

Kávovar najde své místo spíše v domácnosti, kvůli menší kapacitě zásobníku vody a kávové sedliny nemusí jít o nejlepší volbu do kanceláře. Tam bychom doporučili spíše model De’Longhi ECAM 45.760W, který ovšem patří do poněkud vyšší cenové kategorie.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Krups EA 8108 | Hodnocení: 63,4 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Krups EA 8108

Krups EA 8108

8 000 Kč Orientační cena